Jump to content
IGNORED

Arhitektura


Mr.Smith

Recommended Posts

Pa brana mitrovic je u ekipi tih matoraca koja ne dozvoljava nikome sem podobnima da budu unapredjeni u profesore. Nije ljilja blagojevic jedina, u principu je to malo ljudi sto je tamo nesto ozbiljno radilo za studentima drzano godinama u statusu docenta pa posle noga u bulju. Oni koji su u zadnjih 10tak godina uspeli da postanu profesori su profesorska deca i dupelisci.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Pa brana mitrovic je u ekipi tih matoraca koja ne dozvoljava nikome sem podobnima da budu unapredjeni u profesore. Nije ljilja blagojevic jedina, u principu je to malo ljudi sto je tamo nesto ozbiljno radilo za studentima drzano godinama u statusu docenta pa posle noga u bulju. Oni koji su u zadnjih 10tak godina uspeli da postanu profesori su profesorska deca i dupelisci.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Брана је био потписник реферата који је у најбољим терминима препоручио Љиљу Благојевић у редовног.  Овде он није у питаљу. Иначе, што се архитектуре тиче ту се већ деценијама запошљавају они који су деца не само професора, него политичара, генерала(што полицијских што војних) једном речју титостански крем. Изузеци су ретки.

Link to comment

Onda je bila borba razlicitih klanova. Pre bih rekao milosevicevsko julovski krem, tada je to krenulo, a nastavilo se do danas.

 

I da, nije djokic poremetio pamecu, on nikad pameti nije ni imao.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Onda je bila borba razlicitih klanova. Pre bih rekao milosevicevsko julovski krem, tada je to krenulo, a nastavilo se do danas.

 

I da, nije djokic poremetio pamecu, on nikad pameti nije ni imao.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Није, то је почело знатно раније, нема везе са Милошевићем нити јуловским кадром. 

Link to comment

ne znam, ja sam na faksu zatekao dekana julovca, pun k SPO kadrova, a od tada do danas 90% ljudi koji su zaposleni su profesorska deca, direktno.

Сигурно тата и ћерка Никезић нису ту јер је тата био СПО кадар.  :fantom: Или Мица Ајкула, и Лојаница који је био Службин специјалац за факултет. У то време кад си ти долазио на факс моја претпостављена команда је одмах по дипломирању добила место као асистент приправник без икакве везе. Имала је додуше за Архитектуру звучно презиме и не једном су је питали ко јој је била веза. Спаковала се оног тренутка када је тражила да изађе када јој је Нађа Фолић девојачко Куртовић рекла да неће да је пуст на испит на магистарским све док за исто не буде спремна рената Јадрешанин њена асистентица и комшиница из улаза. Успут јој је напоменула да треба добро да се уда. Из те њене генерације од првих десет по просеку(знам их све дружили смо се онда, а са некима и сад, чак се и окумили), само је једна особа остала на факултету. Двоје је докторирало на Принстону, један у Лондону, двоје су већ редовни професори у Америци на престижним школама, један има успешан биро у Москви, једна одличну каријеру у Емиратима, један је остао да ради у Енергопројету, а једна живи на релацији Чикаго-Београд. Зато време је катедра за Историју и теорију разбуцана, конзервација укинута и тако...

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Tako su zvali faks ovi s moje godine. Roditelji profesori deca asistenti. Nikezici, lojanice, folici, itd.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Јесте духовито, него ту се не ради само о класичном непотизму. Прича је ту много мрачнија.

Link to comment

Јесте духовито, него ту се не ради само о класичном непотизму. Прича је ту много мрачнија.

Verujem, ali ovo je nesto sto vidis odmah na prvoj godini, dok ne znas uopste o cemu se radi, da na skoro svakom ispitu imas asistenta koji se preziva isto kao profesor sa nekog drugog ispita.

 

Sent from my F8132 using Tapatalk

Link to comment

Јесте духовито, него ту се не ради само о класичном непотизму. Прича је ту много мрачнија.

Podeli.

Ja sam volela taj faks u početku.

Na kraju su me proglasili studentom generacije, a nije mi trebalo ni mesec dana na prvom poslu da uvidim rupčage, ne! ponore u znanju koje su trebali da nam daju.

 

Taj faks treba zatvoriti i krenuti from scratch. Jedna Blagojevićka (za koju sam samo čula od drugih da je cool)- ko nijedna.

Link to comment

Не знам шта да кажем, видевши како фунционишу неке од набољих архитектонских школа у Америци, мени изгледа да је тај факс крајем осамдесетих до почетка бомбардовања био опако добра школа.  Јесте да је било доста и до тога у који се студио западне и ко је тамо асистент, али добро се радило. 

Link to comment

Bombardovanje bilo pre 17 godina. Od tada 17 generacija x300 dece dobilo zvanje arhitekte.

To je za ovakvu Srbiju arhitekata za do kraja vremena i da pretekne.

Link to comment

То је сад потпуно други падеж и ново питање. Иначе, рачун ти није добар. где су они из Ниша, Новог Сада, Пазара и Митровице?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...