Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

On 27.1.2023. at 17:24, slow said:

Ateisti će se morati navići na poštovanje drugačijeg svetonazora i verovanja, kao i to da su manjina. Manjina sa svim pravima, sem prava na netoleranciju  i agresiju. Znam da je to teško, ali trud će se na kraju isplatiti. Sve je ionako u Božjim rukama.

vidi, prvo ovo o "božjim rukama" i svevišnjim koji sve zna i od koga se očekuje ........... je, da prostiš na izraz, jedno sranje.

sve je u rukama/mozgu čoveka.

 

ja, kao ateista, radikalan čak, nemam nikavo poštovanje i agresivno odgovaram na agresiju bogomoljaca. agresija je sve ovo sa svetim savom, sve ovo vezivanje nekih odluka ne za datum nego za verski praznik (obratiće nam se posle sv. Jovana, isporučili su ga na Vidovdan, Sretenjski ustav..........), obraćanje meni sa Hristos se rodi, Hristos vaskese, odbijanje da se nešto odradi jer je "crveno slovo", ovo sranje na kuli i štošta drugo. ovo uterivanje religije u obdaništa i škole je protivustavno, protivzakonito i agresivno.

 

nemam ništa protiv drugačijeg svetonazora i verovanja ako se ispoljava u vlastitoj kući a ne agresijom prema ljudima koji su druge vere ili seksualnog opredeljenja ili prava na abortus, recimo.

 

na kraju, imam retku sreću da su mi deca, njihovi partneri i roditelji partnera u najmanju ruku agnostici.

  • +1 6
  • Haha 1
Link to comment
On 27.1.2023. at 22:41, pbg12345 said:

danas je u srbiji najteze biti srbin, pravoslavac

kapiram ironiju ali ima ih koji tako zaista misle, pod "najezdom" LGBT poplacije, evropejaca, nereligioznih......

Link to comment

Poštovani ateisti, vaš svetonazor je suviše radikalan i agresivan za moj mindset. Ja bih na vašem mestu probao da agresiju prema verujućem bratu pored sebe zamenim ljubavlju prema njemu. 

 

 

Edited by slow
  • +1 2
Link to comment

kapiram:

ko tebe kamenom, ti njega hlebom

kad te neko ošamari, okreni i drugi obraz (tako nekako)

ljubi bližnjeg svoga (makakav bio)

itd

 

skoro mi neko reče da je na "Hristos se rodi"  (agresivno) odgovorio sa "i koliko je beba teška?"

Link to comment

 

2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koja je razlika između agnostika i ateista?
 

 

Za te stvari pitam ChatGPT:

 

Quote

Agnostik smatra da je nepoznato i nemoguće znati da li bog postoji ili ne. Oni ne veruju ili ne veruju u božanstvo, već se drže neutralno, smatrajući da nema dovoljno dokaza ni za verovanje ni za neverovanje u božanstvo.

Ateist, s druge strane, tvrdi da bog ne postoji. Oni se zasnivaju na razumu, nauci i dokazima da bi došli do zaključka da božanstvo ne postoji. Ateistička pozicija zasniva se na stavu da nema dovoljno dokaza za postojanje boga, pa stoga veruju da bog ne postoji.

Ukratko, agnostizam se odnosi na neznanje o postojanju boga, dok ateizam uključuje negativan stav o postojanju boga.

 

Link to comment

Ovo je pravo pitanje: Da li je ateista isto što i antiteista?

 

Odgovor:

 

Quote

Ne, ateista i antiteista nisu isto. Ateist veruje da bog ne postoji, dok antiteista ima aktivnu protivnost i neprijatan stav prema verovanju u božanstvo i religiji. Antiteisti ne samo da veruju da bog ne postoji, već su i kritični prema religiji i verovanjima ljudi u božanstvo. Antiteistička pozicija znači da osoba ne samo da ne veruje u bogove, već se i aktivno suprotstavlja verovanju u njih.

 

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, Frank Pembleton said:

Koja je razlika između agnostika i ateista?



....shiit has hit the fan.

 

ateisti veruju u ne, a agnostici su drkadzije , oh, ja sam poseban. ja se ne svrstavam :fantom:

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
Just now, munze said:

 

ateisti veruju u ne, a agnostici su drkadzije , oh, ja sam poseban. ja se ne svrstavam :fantom:

 

Primecujem ateisticku agresivnost u tvom tonu..

  • Haha 3
Link to comment

da li je antiteista satanista?

 

Quote

 

Ne, antiteista nije neophodno satanista. Antiteizam se odnosi na stav prema verovanju u boga ili bogove, dok satanizam predstavlja verovanje u ili obožavanje sile koju nazivaju Satanom ili Sotonom. Antiteizam i satanizam su različiti filozofski stavovi i nisu nužno povezani.

Postoje antiteisti koji se protive svakoj vrsti religije i verovanja u božanstva, uključujući i satanistička verovanja. Postoje i satanisti koji veruju u postojanje zla, ali ne zauzimaju antiteistički stav.

Ukratko, antiteizam i satanizam su različiti filozofski stavovi i ne moraju nužno da budu povezani. Osoba može biti i antiteista i satanista, ali i jedno i drugo, ili ni jedno ni drugo.

 

 

 

 

Link to comment
10 minutes ago, munze said:

 

ateisti veruju u ne, a agnostici su drkadzije , oh, ja sam poseban. ja se ne svrstavam :fantom:

Pa i jesam, ja sam iznad tebe :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...