Jump to content
IGNORED

Liberalizacija SPC


ObiW

Recommended Posts

sve je to u redu, nego da li ima šanse da nekoga zadesi tolika nesreča da pojede deo ovog kolača koji je ovaj zloduh pipnuo prstima ili ne daj bože zagnojio ustima ?

Link to comment

РУМУНСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА

Храм Светог цара Константина и царице Јелене, Овча, Михаила Еминескуа 55, тел. 731-348

Link to comment

Jel postoji u Beogradu(Srbiji) jos neka pravoslavna crkva osim one male ruske na Tasu? Jednostavno ne zelim da krstim najmladjeg kod ovih™ i sve odlazem ...

 

Nemaš potrebe to da radiš. Svaki čovek nosi svoje grehe, pa tako i sveštenik. Niko nije bezgrešan. Nema smrtnog čoveka koji je ušao u Crkvu i posle izašao iz nje a da nije grešan.

Po crkvenim kanonima koje poštuju sve pravoslavne crkve nebitno je za činodejstvovanje sveštenika koliko je on sam grešan. Sam čin koji on vrši kao i služba koju obavlja je nezavisna je od toga kakva je on ličnost i kakve grehe nosi na duši. To je njegova lična stvar i stvar njegovog odnosa prema Gospodu. Gresi sveštenika ne utiču na ispravnost njegovog služenja i ne utiču na druge ljude.

Tako da to li je sveštenik manje ili više grešan nebitno je teološki i crkveno i za sam proces krštenja deteta. Nemaš potrebe da odlažeš zbog toga.

Edited by slow
Link to comment

Krštenje je novo rođenje, dakle rođenje za novi duhovni život. Nikad nije rano da se čovek krsti jer proces ljudske tranformacije i čovekove promene treba da počne što ranije. Ne odlaže se proces lečenja u zavisnosti od toga da li je ljudsko biće odraslo ili ne. Leče se svi, i deca i sredovečni i stari. Svima je potrebno isceljenje, jer su svi grešni. Pitanje punoletnosti je irelevantno u procesu duhovnog izlečenja. U očima Gospoda svi smo mi deca.

Edited by slow
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...