Jump to content
IGNORED

Vudi Alen


PussyGalore

Recommended Posts

missim, ocekivati da ta scena nosi film je podjednako besmisleno kao i moja gornja izjava.
Ja sam samo naveo dve stvari koje će "nositi" ovaj film u mom pamćenju kad ga neko pomene za koju godinu. Ako mi je akcentovanje Ovieda najjači utisak iz filma onda jebeš film.
Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • Ajant23

    22

  • Buck Naked

    12

  • Lrd

    11

Top Posters In This Topic

koji vudijev film da skinem da se malo oraspolozim? odavno nisam pogledao neki njegov film, a ovi noviji mi se negledaju. dakle?
Purple rose of Cairo, Broadway Danny Rose, Bullets over Broadway, Annie Hall
Link to comment

Meni omiljeni ''noviji'' (1997.) Vudijev film je Deconstructing Harry. U pitanju je njegov možda najličniji film, t.j., čini se da upravo u Hariju ima najviše elemenata iz Vudijevog privatnog života - u pitanju je uspješan umjetnik, čiji je privatni život u raspadu, i to ponajviše njegovom krivicom. Iako dopadljiv lik, Hari je na momente ljigavac, na momente mekušac...I kratke Harijeve pričice ubačene u film su sjajne, mala remek-djela (npr, ona sa Robinom Williamsom kao glumcem koji ''nije u fokusu'', ili susret Tobey Maguirea sa smrću, ili...). I pošalice na raču hebrejstva su, možda, jače nego ikad.

Edited by colonelo
Link to comment
hvala drugari. hollywood ending i the curse of the jade scorpion sam gledao nekoliko puta, tako da cu gledati neki drugi.
zelig? od novijih je i mighty aphrodity dobra zabava.edit - glup... Edited by adam
Link to comment
  • 2 years later...

Vi ste velike filmadžije ovde. Iz čitanja raznih blogova o filmovima W.A. i komentara na njima, saznajem da su dosta retki pojedinci koji su odgledali makar i približno svemu iz tog popriličnog opusa (oko 41 film). Ja polako idem kroz to, ali još sam daleko od kompletiranja (nisam ni na pola). Generalno, međutim, mogu da zaključim da preferiram starije filmove u odnosu na ove nove (posebno posle 2000.)

Link to comment

spadam među one koji ne vole filmove vudi alena. idu mi na nerve (oduvek) karakteri likova koje igra, ne dopadaju mi se dijalozi u filmovima čiji je autor. ostao mi nekako u sećanju "eni hol" više zbog dajane kiton, doduše.nedavno mi je ćera ubacila na HDD "ponoć u parizu". počnem da gledam (promakne mi ime reditelja) dobijem tonu skepse kada sam video ovena vilsona (jedan od potpuno nepotrebnih likova u svetu filma) no film ispadne lep, relaksirajući, neobičan i prijatno se iznenadim kada skontam ime režisera.da kažem kojotu da ga pogleda? jes da je pitao pre tri godine ali, nikad nije kasno.PS: gledao sam ih malo. 4 -5. otprilike kao kada posle par zalogaja sebe ubediš da to nije to.

Link to comment
Vi ste velike filmadžije ovde. Iz čitanja raznih blogova o filmovima W.A. i komentara na njima, saznajem da su dosta retki pojedinci koji su odgledali makar i približno svemu iz tog popriličnog opusa (oko 41 film). Ja polako idem kroz to, ali još sam daleko od kompletiranja (nisam ni na pola). Generalno, međutim, mogu da zaključim da preferiram starije filmove u odnosu na ove nove (posebno posle 2000.)
medju nama govoreci postoji dobar razlog za to.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...