Jump to content
IGNORED

Vudi Alen


PussyGalore

Recommended Posts

ko sto je rekao Milosz [po secanju]:'proslo je mnogo vremena pre nego sto su ljudi shvatili da ideologija utice direktno na njihove zivote.'izgleda da smo ipak osudjeni na nekakvu sredinu izmedju Tarkovskog i Leni Rifenstal.
"Stvarnost je crna, a ne moj pogled na nju", reče taj isti Milosz. Da li misliš da je tako?I, povodom kog filma je to rekao?
Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • Ajant23

    22

  • Buck Naked

    12

  • Lrd

    11

Top Posters In This Topic

"Stvarnost je crna, a ne moj pogled na nju", reče taj isti Milosz. Da li misliš da je tako?I, povodom kog filma je to rekao?
stvarnost je crna ali ja sam jos crnji pa mi je relativno svetla, kazem ja.ne znam, koji film?
Link to comment
stvarnost je crna ali ja sam jos crnji pa mi je relativno svetla, kazem ja.ne znam, koji film?
"Let iznad..."Zašto si crn? I, zašto trivijalizuješ Alenov poslednji film, iako znaš bolje?
Link to comment
"Let iznad..."Zašto si crn? I, zašto trivijalizuješ Alenov poslednji film, iako znaš bolje?
mislim da ti je Indi objasnio to vec, nema tu sta da se analizira ozbiljno.bedeker za fircanje zalutalih Amerikanki.Selindzer sa hepi endom.
Link to comment
mislim da ti je Indi objasnio to vec, nema tu sta da se analizira ozbiljno.bedeker za fircanje zalutalih Amerikanki.Selindzer sa hepi endom.
Jbt, koji happy end!Leva ruka u zavoju, a gorak osmeh na zubima... Pre ulaska u avion...
Link to comment

meni je film odlican, osim skarletinog lika koji mi je neinteresantan i isprazan (kao i gluma), i poslednjih desetak minuta koji su mi rezijski traljavi.odlicni stereotipi i samo-referentni over the top moral tale rezijski stil kao (ako i nepotrebno) pokrice za prepustanje prepoznatljivosti.talent?... i'm not talking about talent, i said gee-nee-oos. savrseno. znam je.

Link to comment
odlicni stereotipi ...
Ne razumem sta moze biti odlicno u stereotipima? (Mislim, nevezano za ovaj film, koji mi je ostavio toliko bled utisak da ga nijedna kolicina objasnjavanja kod mene ne moze popraviti.)EDIT. Svaki dan prolazim ispod velikog panoa: "Ladies, faking it? Feel it for real!" (ispod toga telefon za nabavku nekog proizvoda... taj pano je otprilike isto sto i ovaj film, samo oduzima 2 sec vremena i besplatan je). Edited by Indy
Link to comment
Ne razumem sta moze biti odlicno u stereotipima? (Mislim, nevezano za ovaj film, koji mi je ostavio toliko bled utisak da ga nijedna kolicina objasnjavanja kod mene ne moze popraviti.)EDIT. Svaki dan prolazim ispod velikog panoa: "Ladies, faking it? Feel it for real!" (ispod toga telefon za nabavku nekog proizvoda... taj pano je otprilike isto sto i ovaj film, samo oduzima 2 sec vremena i besplatan je).
Nas kum Indy, dipl. agronom, rec o ovom, rec o onom, sve uz vino, portogizer, 'di gutljaji sami klize. cool.gif
Link to comment

iako ne mogu reci da je najbolji film koji sam videla ove godine, pa ni medju prvih 10, a bogami ni medju prvih 18, jako mi se svidja alenov dobronamerno ironican pristup. sve je ovde stereotip i banalizovan karakter - skoro kao u jeftinim sitcomima, samo sto je humor mnogo suptilniji, upravo sadrzan u prividnoj, prenaglasenoj ozbiljnosti s kojom se pristupa kliseima.ko ne razume ljubav u barseloni, ne razume je ni na drugim lokacijama -_-

Link to comment

Vo imja otca... sta je simpaticno u stereotipima, nikako da shvatim. A humor je bio toliko suptilan da se zavrsio negde na 0.1 mm od bioskopskog platna.EDIT. Sad vidim kriticare i vidm da sam u zestokoj manjini... ovo mi se poslednji put desilo isto ovako za Chicago, da budem bas toliko dijametralno suprotan od konsenzusa kritike. Stagod da je to u filmu bilo dobro, meni je promaklo u celosti.Jedna od retkih kriticarki koja je stekla slican dojam kao ja kaze, "At the end of the dia, the movie's a lovely, empty Spanish travelogue hosted by beautiful people, their problems no more taxing than whether to meet at the amusement park or the marina."

Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...