Jump to content
IGNORED

Vudi Alen


PussyGalore

Recommended Posts

Лрд, олако користим термине јер желим да се задржим на површини и да по њој ударам ногама и рукама правећи мале таласе и пуно буке пошто форум доживљавам као место за зајебанцију а не као Грејт баријер риф. Капирам даје то егоцентрично и да често уме да буде иритантно свакоме ко стварима приступа озбиљније пошто се и ја надурим и увредим када у неком топику заменим улоге са саговорником. Овде ми није била намера да се сукобљавам (објашњавања са Вуди Аленовим љубитељима сам имао за пет људских живота), него сам више хтео да прокоментаришем нешто што ми се учинило као форумски феномен а то је нагло гомилање коментара на топику.Све што си написао је потпуно тачно, па имам потребу да објасним и на шта сам мислио када сам споменуо Џастина Бибера: хтео сам да кажем да је Вуди Ален производ намењен тачно одређеној циљној групи и за њу врхунски упакован и испоручен. Зато сам и додао оно "маторих интелектуалаца", јер су они та циљна група. Разлика је, наравно, што је Вуди Ален сам себе паковао а Бибер је потпуно индустријски производ. Рекао бих да се и ту макар довољно слажемо. И да додам да је Менхетн прихватљив а Побеснели Мајлс врло забаван, што не мења ништа у мом до сада изложеном ставу о поменутом аутору.

Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • Ajant23

    22

  • Buck Naked

    12

  • Lrd

    11

Top Posters In This Topic

Okej, evo ruke onda smo se razumeli.Kad se već ispovedamo, ja sam osetljiv na pojmove "Holivud" i "američki film" koji se tako olako sipaju decenijama, a ljudi ne kapiraju šta to znači.

Link to comment
Baš su sranje ti američki filmovi. Toliko se Amerikanci trude da budu Evropljani, ali ne ide. Nemaju oni kulturu, juče stvorena zemlja. Sve neke budalaštine, neko pucanje i nešto nerealno. Skroz sranje...
Ili si zlonameran, ili podmeces, ili naprosto ne citas pazljivo: americki film je Film, mozda jos po neki, ali o tome ne mogu s tobom, nisi kvalifikovan.Lepo sam rekao da se Vudi Alen neuspesno trudio da se upise u Evropljane, kao deo jednog kao bajagi intelektualnog americkog trenda koji se gurao u Evropu sve zamisljajuci da u toj Evropi cveta intelektualno sa sve Bergmanima i ostalom pametujucom zgadijom.Umesto da se kao svaki pravi casni i posteni pravi americki Film drze, na primer:http://www.youtube.com/watch?v=GXUz-NntyksIli, sa skratim: Let's go home, Debbie...
Link to comment

Bilo bi super da se "Vudi Alen se trudi da se upise u evropske rezisere" pojasni i ilustruje primerima---06.jpg:lol:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
Ili si zlonameran, ili podmeces, ili naprosto ne citas pazljivo: americki film je Film, mozda jos po neki, ali o tome ne mogu s tobom, nisi kvalifikovan.Lepo sam rekao da se Vudi Alen neuspesno trudio da se upise u Evropljane, kao deo jednog kao bajagi intelektualnog americkog trenda koji se gurao u Evropu sve zamisljajuci da u toj Evropi cveta intelektualno sa sve Bergmanima i ostalom pametujucom zgadijom.Umesto da se kao svaki pravi casni i posteni pravi americki Film drze, na primer:Ili, sa skratim: Let's go home, Debbie...
Zlonameran sam, naravno. Ti nisi napisao da se Vudi Alen trudio da se upiše u Evropljane, već lepo
do sada najneuspesniji americki pokusaj da se upisu u Evropljane...
Ima i "američki" i množina za "one". Ali, slažem se da Alen nikada neće biti Evropljanin, kao što su, na primer, nasumično nabrajam, Trifo, Hičkok, Lang, De Broka, Aža, Riči, Mitrović, Žilnik, Kišlovski, Tarkovski, Arđento, Bava i ostali intelektualci.
Уместо луле мира:
:lolol:
Bilo bi super da se "Vudi Alen se trudi da se upise u evropske rezisere" pojasni i ilustruje primerima
Pa ne, nije akcija, nema sisa i pucanja, već neka psihologija i nesigurnost i dešava se po gradovima i nema stalnih hepi endova, to je Evropa, šta sad. Od kad Amerikanci imaju žanr drame????
Ja volim kad neko nešto popljuje iz ugla "koje sranje, ni prići Džonu Fordu". Šta ti onda na to da kažeš.....
To je čista pobeda, nema tu više šta da se kaže. :)
Link to comment

kad se neki bruklin-louer-midl-kles lik puva s upućenošću u "evropsku" kinematografiju, i to ciljno birajući njen najpretenciozniji, čitaj: najljigaviji deo, te još počne da pravi filmove oslanjajući se na svoje pomodarsko "znanje", otklon je neophodanon kad spravlja rom-kom s kripto-intelektualnim tvistom, još je podnošljiv, al kad umisli da je vizuelni kjerkegor, fejluje na keca

Link to comment
Ja volim kad neko nešto popljuje iz ugla "koje sranje, ni prići Džonu Fordu". Šta ti onda na to da kažeš.....
Nemoj nista.Cuti.Kada sam upotrebio izraz 'Evropljane' mislio sam, a to se i jasno videlo, na ono u takozvanom evropskom filmu sto mrsomudi i palamudi, a takozvani evropski film je skoro bez izuzetka takav.Amerika je Film i tu je kraj price; sad sto se neko nasao da moje postavljanje Forda procita kao aaaaa, uporedjuje Vudi Alena sa Fordom, nije moja krivica - isuvise sam veliki Fordov obozavatelj da bih ga time uvredio - nije moja greska.Odlomak iz Tragaca sam stavio kao prvi i pod ruku mi pali primer svega onoga sto je americki film bio i svega onog sto takozvani Evropljani - nisu.Niti su mogli da budu, niti ce ikada biti.Neko gore nabroja neke takozvane Evropljane; obaska sto je podmetnuo Hickoka, ali osim par Britanaca, sve ono drugo je smuti pa prospi.Osim Rusa, naravno, ranog Vajde i mozda jos par likova.A takozvano intelektualno evropsko, ono sto Vudi Alen i njemu slicni pokusavaju da prodaju kao vrhunac intelektualizma i jebem li ga cega sve ne, je obicno proseravanje; pod proseravanjem mislim na filmove kao sto su recimo Bergmanovi, posle kojih se od publike ocekuje da izlazeci iz bioskoma uceno i mudro cuti, mudro i sa razumevanjem klima glavama umesto da je odusevljena uzbudljivoscu perspektive da se uskoro nadje u sopstvenim krevetima posto prethodno prodju kroz WC.Da se njihova intelektualnost toliko precenjuje i toliko je nametnuta da se smatra sramotom i vrhuncem neukusa, ono fuj, ovaj ne razume, najobicnija iskrenost i izjava aman, ljudi, pa ovo je bilo dosadno i smorno u tri lepe....Dakle, svi cute, trude se da izgleda da iz sve snage mudruju i ni za zivu glavu ne odaju da im je bilo dosadno i smorno.Dakle, evropski film, ne racunajuci onih par koje sam gore pomenuo, pod:1. ne postoji osim kao zelja onih koji bi posto poto da imaju i to, mislim pre svega na Francuze;2. kad postoji, narocito u poslednjih nekoliko decenija, radi se o drzavnim parama ili parama slicnog fondovskog porekla; 3. gledanost ne postoji jer su masovno gledani filmovi prezrena i intelektualnoj evropi odvratna masovna kultura.4. nema pucanja, naravnoA Vudi Alen povladjuje onoj vrsti takozvanog ukusa koji pod evropeizacijom kako sam je gore opisao, pokusava da proda najgore oblike dosadnih filmova i proda se kao pametnica; povladjuje trendu koji se, na zalost, povremeno javlja u Americi, iako je latentno stalno prisutan, da je Evropa kultura, intelektualnost itd, itd...Nije, a kada je film u pitanju - nikako nije.
Link to comment

Evropski film nije "mromudi i palamudi". Evropski film nije homogena celina. Hičkok je Englez, o kakvom podmetanju pričaš? Otišao je u Ameriku sa 40 godina i nastavio da radi isto što je radio u domovini samo na mnogo višem nivou.Kako su Lang, Trifo, Mitrović ili Kišlovski "smuti pa prospi"? Šta pričaš?

Link to comment

Lang je lekcija iz udzbenika, muzej; nesto znaci samo poznavateljima.Hickok je - Amerikanac; ne bi bio Hickok da je ostao u Engleskoj.Mitrovic je posten covek, zanatlija i profesionalac koji je uradio jedino sto u filmu moze da se uradi: dosledno primenio i lokalno prilagodio - americki obrazac.Samo, takvih ima koliko hoces: Denys de La Patelliere, Henri Verneuil...Trifo, OK, samo i on je malo precenjen...Kakav bre Kislovski...

Link to comment

lang je više američki do li nemački; čitavu ekipu oko kaje d sinema, uključiv i trifoa, bespredmetno je i spominjati - oni su tek poameričeni; žika bi bolje bilo da se zadržao stripa, al ok, on mi drag, a kišlovski je palamud na googlepa jebem mu miša, ako jedan jasođiro ozu, tolike hvalospeve izreče o fordu, šta dalje...(hičkok je gromada koju ću zaobići)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...