Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Vudi Alen

Featured Replies

Ja prosto volim da gledam njegove filmove i to na onaj najbanalniji bioskopski način, sedneš i uživaš. I ne znam zašto se ovde baš takvi naslovi preskaču: The sleeper pre svih, a ništa manje ni Everything, ili Hannah. Drago mi je da ste se napokon posle deset strana setili Deconstructing Harrija, fantastičnog dometa devedesetih, sigurno u pet njegovih najboljih, taman da frazu o loših dvadeset godina obesmisli do kraja. Kod nas je stigao negde devedeset devete, sećam se da sam ga gledao u DKC, sećam se svakog sekunda te projekcije, kao retko koje u godinama potom.Manhattan nikad nisam svario do kraja, ne znam. Kad je stigao, bio sam premlad, kasnije nisam uspevao da ga doživim onako bioskopski, a nije da nisam pokušavao. Kako god, Vudi je moj favorit u svakoj svojoj inkarnaciji...

  • Replies 207
  • Views 22.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja gledao skoro sve, i sećam se baš deconstructing harryja u DKC, bio mi je jedan od najlošijih njegovih, i sad je. po meni, definitivno mu je najbolji period, ili kako to kažu kritičari najzreliji, onaj iz sredine 80-ih. zelig, broadway danny rose, purple rose of cairo i hannah and her sisters. ta 4 filma, snimljena back to back, to mu je finest hour. iz 70-ih se izdvaja annie hall, iz 90-ih bullets over broadway i mighty aphrodite, u dvajsprvom veku najbolji film je match point.

meni je alen u 21 veku dosadan i kliseiziran. nekako mi je bezveze sve sto videh. reciklira stare teme, valja klise na klise, predvidiv, podseca me na moju kevu koja se priseca mladosti i vrti iste price cim se pokaze neka nova faca - a nekad i nama domacima jer nema kome drugom. ubaci on i ponesto novo (retko doduse) isprica staru pricu na malo drugaciji nacin i cenim da mladjem svetu i ljudima koji nisu imali mnogo dodira s njegovim radom to moze biti i interesantno. al meni vise nije. ovaj pariz sam jedva odgledao i to uz prilican transfer. jebem ti i pariz na kisi i tridesete i impresioniste i pisce i unutrasnje borbe... inace mi je uvek kod alena smetao taj intelektualni momenat. uvek sam imao utisak da je on covek koji nista ne zna kako treba nego je o svemu priucen, informisan usput. A kiti samo tako jer eto, nije glup pa zna nekako da uoblici pricu da izgleda kao da se u svasta razume. Nesto ko nasi kafanski davitelji koji privlace studentsku nejac ne bi li ih brze-bolje impresionirali dok nesto ne nauce. kao da se ceo zivot dokazuje sto se nije dovoljno skolovao - po nekim svojim unutrasnjim kriterijumima. nekad imam utisak da bi pravio mnogo bolje filmove da je u jednom trenutku otisao na neki faks, docepao se diplome, pa nastavio da radi ono sto zna i voli. doduse iz istih razloga sam ga otpisao i pre jedno dvaes godina pa je izleteo sa nekoliko dragulja. mozda mu se opet omakne...

Izgleda da sam ja jedini koji ma soft spot za Cassandra's Dream. Oh well! -_-

  • 3 weeks later...

Skupih konacno strpljenje da odgledam i ovo (fragmente sam gledao vise puta kroz godine, ali nikad celo... filmovi o nervoznima nisu za nervozne).annie-hall11.jpg220px-Hannah_and_her_sisters.jpgSkroz su sjajni.

  • 4 weeks later...

Ja bi samo da se zapljunem i da kažem da od nedavno u mom kabinetu stoji veliki i lepo uramljeni plakat "Manhattan".

Woody sve blizi i blizi Srbiji.Sledeci film ima Novi Sad u naslovu.

Ma, Detelinaru! Pisao Blic o tome!

Edited by Buck Naked

ja (izgleda) videla alena u veneciji. mada, mogla bih reci da sam ga poluvidela. videli ga oni koji su bili sa mnom i dok su rekli- jebote, vidi vudi alen!, ja se okrenula i videla ga s ledja. letos. eto. i dalje sumnjam u mogucnost da je to bio on, ali posle sam guglala na netu i zaista je covek u to vreme snimao u veneciji.

odgledao sam (skoro?) sve njegove filmove. i jos uvek se obradujem svakom njegovom novom filmu. poceo sam ih gledati pocetkom 80ih i onda krenuo unazad.neki su me odusevili, neki samo 'legli' a neki razocarali. ali to je i normalno, zar ne. uglavnom u svakom pronadjem nesto sto vredi zapamtiti.inace, u Central Parku (NYC)ce vam svaki kocijas vrlo rado pokazati prozore Alenovog penthausa na 5.aveniji(kao, oni znaju...). a turisti u kocijama se pitaju:" Allen who?"

..

Edited by Djuro

Ja ga jurio po hotelu u Lisabonu (zapravo, Estorilu) za Novu godinu neke 2003. godine, gde je svirao. Nisam uspeo :cry:

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.