Jump to content
IGNORED

Vudi Alen


PussyGalore

Recommended Posts

Ja prosto volim da gledam njegove filmove i to na onaj najbanalniji bioskopski način, sedneš i uživaš. I ne znam zašto se ovde baš takvi naslovi preskaču: The sleeper pre svih, a ništa manje ni Everything, ili Hannah. Drago mi je da ste se napokon posle deset strana setili Deconstructing Harrija, fantastičnog dometa devedesetih, sigurno u pet njegovih najboljih, taman da frazu o loših dvadeset godina obesmisli do kraja. Kod nas je stigao negde devedeset devete, sećam se da sam ga gledao u DKC, sećam se svakog sekunda te projekcije, kao retko koje u godinama potom.Manhattan nikad nisam svario do kraja, ne znam. Kad je stigao, bio sam premlad, kasnije nisam uspevao da ga doživim onako bioskopski, a nije da nisam pokušavao. Kako god, Vudi je moj favorit u svakoj svojoj inkarnaciji...

Link to comment
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    23

  • Ajant23

    22

  • Buck Naked

    12

  • Lrd

    11

Top Posters In This Topic

ja gledao skoro sve, i sećam se baš deconstructing harryja u DKC, bio mi je jedan od najlošijih njegovih, i sad je. po meni, definitivno mu je najbolji period, ili kako to kažu kritičari najzreliji, onaj iz sredine 80-ih. zelig, broadway danny rose, purple rose of cairo i hannah and her sisters. ta 4 filma, snimljena back to back, to mu je finest hour. iz 70-ih se izdvaja annie hall, iz 90-ih bullets over broadway i mighty aphrodite, u dvajsprvom veku najbolji film je match point.

Link to comment

meni je alen u 21 veku dosadan i kliseiziran. nekako mi je bezveze sve sto videh. reciklira stare teme, valja klise na klise, predvidiv, podseca me na moju kevu koja se priseca mladosti i vrti iste price cim se pokaze neka nova faca - a nekad i nama domacima jer nema kome drugom. ubaci on i ponesto novo (retko doduse) isprica staru pricu na malo drugaciji nacin i cenim da mladjem svetu i ljudima koji nisu imali mnogo dodira s njegovim radom to moze biti i interesantno. al meni vise nije. ovaj pariz sam jedva odgledao i to uz prilican transfer. jebem ti i pariz na kisi i tridesete i impresioniste i pisce i unutrasnje borbe... inace mi je uvek kod alena smetao taj intelektualni momenat. uvek sam imao utisak da je on covek koji nista ne zna kako treba nego je o svemu priucen, informisan usput. A kiti samo tako jer eto, nije glup pa zna nekako da uoblici pricu da izgleda kao da se u svasta razume. Nesto ko nasi kafanski davitelji koji privlace studentsku nejac ne bi li ih brze-bolje impresionirali dok nesto ne nauce. kao da se ceo zivot dokazuje sto se nije dovoljno skolovao - po nekim svojim unutrasnjim kriterijumima. nekad imam utisak da bi pravio mnogo bolje filmove da je u jednom trenutku otisao na neki faks, docepao se diplome, pa nastavio da radi ono sto zna i voli. doduse iz istih razloga sam ga otpisao i pre jedno dvaes godina pa je izleteo sa nekoliko dragulja. mozda mu se opet omakne...

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

ja (izgleda) videla alena u veneciji. mada, mogla bih reci da sam ga poluvidela. videli ga oni koji su bili sa mnom i dok su rekli- jebote, vidi vudi alen!, ja se okrenula i videla ga s ledja. letos. eto. i dalje sumnjam u mogucnost da je to bio on, ali posle sam guglala na netu i zaista je covek u to vreme snimao u veneciji.

Link to comment

odgledao sam (skoro?) sve njegove filmove. i jos uvek se obradujem svakom njegovom novom filmu. poceo sam ih gledati pocetkom 80ih i onda krenuo unazad.neki su me odusevili, neki samo 'legli' a neki razocarali. ali to je i normalno, zar ne. uglavnom u svakom pronadjem nesto sto vredi zapamtiti.inace, u Central Parku (NYC)ce vam svaki kocijas vrlo rado pokazati prozore Alenovog penthausa na 5.aveniji(kao, oni znaju...). a turisti u kocijama se pitaju:" Allen who?"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...