Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Ivanišević je remizirao prvu partiju belim figurama. Pozicija se kretala u granicama remija, mada kompjuter kaže da su igrači na dva mesta imali nešto bolje nastavke (za Oniščuka se u 19. potezu savetuje Dd8, umesto što je ponudio izmenu dama, dok je Ivanišević mogao u 26. potezu odigrati Le4 i završnica koja nastaje je ocenjena kao +0,6 ). Naravno, lako je sad nešto kritikovati, to su osetljive pozicije gde ako odigraš malo neprecizno odmah ti se raspadne koncepcija i prednost pređe na stranu protivnika. Uglavnom očekivani rezultati, jedino veće iznenađenje koje sam primetio je poraz Leka od 20-godišnjeg američkog velemajstora Šenklanda, čiji rejting je 2539. Neverovatno kako je Leko (igrač kome je malo nedostajalo da bude svetski prvak) uprskao dobru poziciju, što može da uteši nas pacere.Sutra se igraju druge partije u svim mečevima, a eventualni tie-break dueli na programu su u utorak.

Edited by Quizmaster
Link to comment

Inače, u Valjevu su u toku državni ekipni šampionati i za žene i za muškarce. Večeras je igrano drugo kolo u obe konkurencije. Lično, preferiram da se informišem preko sledećeg sajta mada je informacije moguće dobiti i preko zvaničnog sajta ŠSS-a.link

Edited by Jean-Luc Picard
Link to comment
Inače, u Valjevu su u toku državni ekipni šampionati i za žene i za muškarce. Večeras je igrano drugo kolo u obe konkurencije. Lično, preferiram da se informišem preko sledećeg sajta mada je informacije moguće dobiti i preko zvaničnog sajta ŠSS-a.link
Termin u vreme svetskog kupa :isuse:
Link to comment

Dobro je odigrao Ivanisevic prvu, cvrsto i sigurno, a na pobedu. Imao je inicijativu i remi u dzepu u svakom trenutku.Jeane, mislim da bi ti to trebalo da znas, kakav je Ivan u rapidu i blicu? Meni je nesto ostalo u secanju da je dobar cugeras.

Link to comment
Do kurca. Bio je izgubljen vec u 20. potezu. Na poslu sam, ne mogu da se udubljujem. Gde je pogresio?
Mislim da je pogrešio već u odluci da igra nešablonski protiv takvog protivnika. Moralo je to da bude nešto tvrdo do bola, pa da ide na tie-break i tamo traži svoju šansu.A pogrešni potezi - bilo ih je nekoliko koji su mu postepeno oslabili poziciju. Kad je beli odigrao h4 zadnji voz mu je bio da gurne g4 i spreči otvaranje h-linije, mada je to i dalje teška pozicija. Ovako, protivnik je energičnom akcijom stigao do pobede. Edited by Quizmaster
Link to comment
Mislim da je pogrešio već u odluci da igra nešablonski protiv takvog protivnika. Moralo je to da bude nešto tvrdo do bola, pa da ide na tie-break i tamo traži svoju šansu.A pogrešni potezi - bilo ih je nekoliko koji su mu postepeno oslabili poziciju. Kad je beli odigrao h4 zadnji voz mu je bio da gurne g4 i spreči otvaranje h-linije, mada je to i dalje teška pozicija. Ovako, protivnik je energičnom akcijom stigao pobede.
Da, ispada da se zajebo vec kod 14. ... La6, zbog cega na 15. La4 nije mogao da odgovori sa c6 nego iznudjeno g5, posle cega stoji tesko.
Link to comment
Dragi ljubitelji šaha i enigmatike, zadovoljstvo mi je da vam pokažem moj najnoviji anagram, koji je po broju slova (262) rekordan na srpskom jeziku. :)sahovskiprvacisvetaanag.jpg
Svaka cast (vele)majstore!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...