Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Bilo je kreativno, ali verovatno sveukupno najnepreciznija partija od svih. Grešilo se u serijama.

Očajan je Alireza, baš bi bilo glupo da odluči onih 2.5 minuta njegovog endžin moda protiv Gugeša. U ostatku turnira je gori i od Abasova. 

 

 

Link to comment

Mora se gledati CL, al pogledah na kratko, baš mi se sviđa kako je Gukeš otvorio Karuanu. Možda nema neku prednost, ali sam siguran da je lakše igrati ovo kao beli.

Link to comment

Uključio se upravo, analiziraju kad Gukeš da pođe na pišanje :D

 

Stvarno ne znam kako mu je ostalo samo 12 minuta za 12 pozeza. Protiva Alireze je pokazao da je katastrofa kad mu zastavica zadrhti.

Link to comment

Hikaru izbio na prvo mesto, bilo bi zabavno da on uzme turnir i da igra sa Dingom. Gukes je ipak i previse mlad i nekako bezlican, da ne kazem dosadan, svaka mu cast al ne bih voleo da on uzme, ima vremena za njega. Ian ili Nakamura sto se mene tice, i zabava je zagarantovana. Karuana je tu u vrhu uvek, ali mi je njegova igra previse ziheraska, on mi je nesto poput Kramnika.

  • -1 1
Link to comment

Ma Jan ništa nije odgovoran. Vidit imao dobijenu poziciju, pa blunder, pa onda Nepo blunder, opet dobijeno, ali treba žrtvovati... Propušta opet, ima repetition draw koji Jan nudi, jok srlja dalje.... Pakao.

 

Gukeš je sa druge strane imao QB2 za endgame prednost, odigrao QB4, a jedina razlika je što je B2 omogućavalo razmenu dame nekih 7-8 poteza kasnije. Ovako je Fabi imao beskonačni šah i iščupao remi.

 

Nakamura dobio na iskustvo, doveo je Praga u situaciju da pronalazi baš teške poteze, od početka ga bacio u vremenski zaostatak i na kraju slomio.

 

Plašim se da se indijski san pretvara u košmar.

 

Link to comment

Pakao na vrhu... 

 

Nepo, gukesh, nakamura 7.5

Caruana 7

 

Jos 2 paklene runde za nepoa, prvo sa fabijem kao beli i na kraju sa nakamurom kao crni

Link to comment

Alireza igra tragično. Izgleda da mu format nikako ne odgovara, a moguće i da smo ga malo precenili.

Ono što je sigurno, Nepo najteže gubi. U inferiornim pozicijama rutinski stiže do remija, za razliku od ostalih.

Link to comment

Nakamura je legenda, umesto da ide da spava covek objavljuje analize svojih partija na youtube pre svih chess strimera... 

Edited by JohnnyD
Link to comment
4 hours ago, JohnnyD said:

Nakamura je legenda, umesto da ide da spava covek objavljuje analize svojih partija na youtube pre svih chess strimera... 

 

pa dobro, njemu je lakse, on samo upali kameru i snima, nema sta da se priprema, zna sta je igrao.

  • Haha 1
Link to comment

Ne kazem da mu je tesko, vec da to niko nikad u istoriji nije radio, tesko im je izvuci i koju rec na konferenciji posle meca, pogledati grozomorne konferencije Magnusa i Nepoa, i Nepoa i Dinga gde su kljestima vadili reci, a ovaj car odmah kaci analizu kada bi bilo ocekivano da predahne, jede, spava... 

Edited by JohnnyD
Link to comment
3 hours ago, JohnnyD said:

Ne kazem da mu je tesko, vec da to niko nikad u istoriji nije radio, tesko im je izvuci i koju rec na konferenciji posle meca, pogledati grozomorne konferencije Magnusa i Nepoa, i Nepoa i Dinga gde su kljestima vadili reci, a ovaj car odmah kaci analizu kada bi bilo ocekivano da predahne, jede, spava... 

 

pa on je prvi kome je to glavni posao od koga zaradjuje bar 10 puta vise nego od saha. :D

  • +1 2
Link to comment
11 hours ago, kralj said:

Alireza igra tragično. Izgleda da mu format nikako ne odgovara, a moguće i da smo ga malo precenili.

 

 

Pubertet ga hvata.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...