Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

ok, td3 je vrv too much za naci, ali perpetual je mogao da izbegne sa kraljem u sred table, a to je ukoliko ne radi moglo da se zavrsi i nepovom pobedom. jbg, ostao je u prethodnoj partiji i nije hteo da trosi vreme na kalkulaciju, kao sto kazes verovao je nepu. 

  • +1 1
Link to comment

Da, nije bilo baš tako lako videti da nije perpetual. Zapravo jedno od luđih izbegavanja gde uzmeš topa, pa ga vratiš da bi izbegao perpetual, ostajući sa kraljem na sred table. Odigrao je Ding taj potez za nekih 2 minuta. Nije izračunao sigurno. Meni je mnogo veći wtf kada je kasnije, kad je opet povratio prednost umesto da lovcem brani D pijuna, aktivira damu i krene sa A pešakom, omogućio Nepu da se spase žrtvom konja. Ono bi ja instiktivno odigrao u sekundi, a nije da je bila neka prateća kombinacija koja bi uzela vremena.

Ako je ludi Raport uzrok svemu ovome (a ne sumnjam da jeste), treba ga staviti u pravila kao obavezan deo stručnog štaba kandidata. Ovo je spektakl šta gledamo.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Ja samo da kažem, da ja mani ovo zanimljivije od nekih prvenstava u fudbalu i basketu koje sam gledao... Juče kao omađijan, između sastanaka gledam šahovsku tablu, i slušam tri blebletala...

 

Genijalan meč...

  • +1 3
Link to comment

Mašala Fabi, koliko ga je milina slušati, naročito posle one torokuše.

Mnogo mi nešto Ding misli za ovo doba partije. Sad će da baci neku granatu na tablu.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka



Link to comment

Evo, ovaj top b8 npr. nije klasičan blander, al Dinga iz pristojne pozicije lake za igru, dovodi u potpuno pasivnu poziciju koja ce trajati bar dok Jan nešto debelo ne zezne. A to nije lako, baš ima lagodnu poziciju.
Šteta, imao je Ding i kontrolu i 20ak minuta više, da je žrtvovao pešaka imao bi opasnu inicijativu, ovako bar da iščupa remi pa da nagrne sa belima.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Ipak ce da bude remi. Nepo treba da bude nezadovoljniji, ocekivao sam da ce Ding da posrne nakon ispustene sanse juce i skandala sa lichesom. 

Link to comment
14 minutes ago, MocaVukotic said:

Ako ding ne dobije danas, ne verujem da ce uspeti do kraja da izjednaci

Dobio je vec sa crnima, a nije da je Ian briljantan. Sve je moguce do kraja.

Link to comment

Baš interesantna postavka. Deluje da je pozicija belog mnogo bolja i da je pitanje samo gde će da uleti figurama, al gledajući analize, šanse za to nikakve.

Ja bih kao beli gledao da uzmem h pešaka, deluje kao zicer. Pa promeniš po topa i guraj. Ja to iz pozicije 2000 na ličesu.

Kapiram da je to što je izlazno h polje crno bitna stavka.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment
3 minutes ago, JohnnyD said:

Dobio je vec sa crnima, a nije da je Ian briljantan. Sve je moguce do kraja.

Ma jeste naravno, mislio sam vise psiholoski

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...