Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

7 minutes ago, nenad said:

sta li je jan mislio, totalni sumrak mozga, ovakve stvari se super gm-ovima ne desavaju ni u blicu. realno je sramota sto je uopste nastavio dalje da igra.

MIsliš posle skakača na D4?

Link to comment
4 minutes ago, radisa said:

MIsliš posle skakača na D4?

 

ma da, posle toga vise nije bilo nikakve sanse, dobio bi ga ding i da je u tom trenutku eksirao pola litre rakije.

Link to comment
1 minute ago, nenad said:

 

ma da, posle toga vise nije bilo nikakve sanse, dobio bi ga ding i da je u tom trenutku eksirao pola litre rakije.

Ova trojica na na Chess.com su u tom trenutku bili u ekstazi, tipa gotovo sve, dobio Ding... :)

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, MocaVukotic said:

Klasican blander nepoa, meni totalno neobjasnjiv za taj rang. Dobro da se kinez nije uplasio pobede, drhtala je ta ruka u nekim momentima

Kad je pojeo konja drhtalo je boga mi, baš...

Edited by radisa
Link to comment

jeste se uplasio pobede, videlo se to po drhtanju ruke. jbg, ogroman je pritisak. nepo je u prednosti jer vec ima iskustvo igranja ovakvog meca i to protiv magnusa. no, nepo je nepo i prosto nije izdrzao da igra poziciju u kojoj je dingu mnogo lakse da igra i trazio je izlaz tamo gde ga nema. sigurno je bio svestan da ce posle zrtvovanja kvaliteta ding biti bolji, ali nesto nije video, vrv sb3, posle cega prosto nije imao iole dobar potez.

Link to comment

Cini mi se, mada ja sam potpuni amater (oko 1300 na chess.com), da kvalitet u ovom mecu nije neki spektakularan. Ako sme amater to kaze. Citam tamo vamo, i vidim da mnogi kazu this is joke, kao da ce ko god pobedi biti najslabiji sampion do sada. Zadnjih meseci bas dosta gledam stare meceve za sampiona, fisher spaski, karpov kasparov, karpov korcnoj, i cini se da je razlika nebo i zemlja. Ovi danas imaju computer accuracy koji matori nisu imali, ali mozda je bas to ono sto fali? Dingov h3 u drugom mecu je zalicio na nekadasnje sampione, ali izgleda nije znao sta ce s tim. No, ne fali uzbudjenja, nepo ume da odigra genijalne partije, a i desavalo se ranije da top talenat izraste u sampiona bas u toku meca za titulu, kao gari 1984

Link to comment
34 minutes ago, MocaVukotic said:

Cini mi se, mada ja sam potpuni amater (oko 1300 na chess.com), da kvalitet u ovom mecu nije neki spektakularan. Ako sme amater to kaze. Citam tamo vamo, i vidim da mnogi kazu this is joke, kao da ce ko god pobedi biti najslabiji sampion do sada. Zadnjih meseci bas dosta gledam stare meceve za sampiona, fisher spaski, karpov kasparov, karpov korcnoj, i cini se da je razlika nebo i zemlja. Ovi danas imaju computer accuracy koji matori nisu imali, ali mozda je bas to ono sto fali? Dingov h3 u drugom mecu je zalicio na nekadasnje sampione, ali izgleda nije znao sta ce s tim. No, ne fali uzbudjenja, nepo ume da odigra genijalne partije, a i desavalo se ranije da top talenat izraste u sampiona bas u toku meca za titulu, kao gari 1984

 

nece biti slabiji od ponomarjova sigurno. :)

 

bez veze je ovo kukanje, jasno je da najbolji igrac svete nece biti prvak posle ovog meca, ali nepo i ding jesu drugi i treci na svetu i ok je sto oni igraju za titulu. i karpov je postao prvak tako sto je fiser odustao, pa je posle pokazao da je jedan od najboljih igraca ikada. mogla bi titula da da na samopouzdanju prvaku i priblizi ga magnusu. magnusova kljucna prednost nad ostatkom top 5 ili 10 je prvenstveno psiholoska.

Link to comment

nepo danas relativno lagano resio dinga u ruj lopezu, ding pokusava da igra raportove ideje i onda se ne snalazi, trosi previse vremena i na kraju dodje u izgubljenu poziciju.

Link to comment

Nepo je dosao spreman ko puska, samo par minuta za prvih 20 poteza, ding je dostigao prvi tajm kontrol sa 3 sekunde na satu. Nepo se drzao zacrtanog, a ding mekan i spor, bez ideje za neko iznenadjenje, da ga malo skrene sa kursa. Rutinski nepo, momentum je ponovo kod njega. 

Link to comment
26 minutes ago, MocaVukotic said:

Nepo je dosao spreman ko puska, samo par minuta za prvih 20 poteza, ding je dostigao prvi tajm kontrol sa 3 sekunde na satu. Nepo se drzao zacrtanog, a ding mekan i spor, bez ideje za neko iznenadjenje, da ga malo skrene sa kursa. Rutinski nepo, momentum je ponovo kod njega. 

 

pa dobro, uleteo mu je ding u ono sto je spremio, ali je bas cudno zasto je ding trosio toliko vremena, nemoguce je da ovo nije imao spremno, jebeni ruj lopez. kao da nije mogao da odluci dal sa igra raportovu ili svoju igru. na kraju nije odigrao nista.

Link to comment

Ispade ovo najuzbudljivije ikad. Ima ga Kinez, mada nije baš livada do pobede i samo da se dočepa 40. poteza bez da zajebe nešto.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

Link to comment

Gotovo. London prvi put u istoriji i odmah pobeda. 100% uspešnosti.

Kako je mrrvi Giri dosadan. Imali su Fabija prošle godine. Nebo i zemlja.

Poslato sa ELS-N39 pomoću Tapatoka

  • +1 1
Link to comment

Молио бих да се убаци понеки дијаграм у разговор. Кад је занимљива позиција или кад је критичан потез. Овако стално звучи разговор као радијски пренос шаховских мечева.:)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...