Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Bilo je izjednačeno, ali što god odigraju, bila je posle toga prednost za Dinga... E onda sam ja morao da odem, i mislio sam da je gotovo do sad, jer je bela crta bila baš visoko...

 

ALi, vidim još nije...

Link to comment

U prednosti je Ding i dalje, i to prilicno, jedino sto nije nasao neku ludacku kombinaciju zbog koje je kompjuter dao nekih 95 posto prednosti Dingu.. sto je sasvim normalno. 

 

edit: evo ga Nepo, blundercina opet... danas mu nije dan

 

ali  i Ding se sjebo, pa vratio Nepu sansu za remi..

Edited by JohnnyD
Link to comment
7 minutes ago, JohnnyD said:

U prednosti je Ding i dalje, i to prilicno, jedino sto nije nasao neku ludacku kombinaciju zbog koje je kompjuter dao nekih 95 posto prednosti Dingu.. sto je sasvim normalno. 

 

edit: evo ga Nepo, blundercina opet... danas mu nije dan

 

ali  i Ding se sjebo, pa vratio Nepu sansu za remi..

Ovo je bio blef, složiću se sa ova tri blebletala...

Link to comment

Zapravo, ova partija je super pokazatelj kako ne treba da gledamo mnogo "evaluation bar", i da igraju ljudi, a ne sahovski engine-i. Ding je stvorio prednost, i mislim da ce da kapitalizuje (na ljudski nacin) do kraja, bez obzira sto ne igraju "tacne" odnosno kompjuterske poteze.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, MocaVukotic said:

Jbt kakav mec, 6 sekundi na satu

 

Sad da vidimo dal moze ding nesto

Ovde je pitanje da li može Jan nešto, mislim da je za Dinga puna kapa da ne izgubi... Tri vezana pešaka vs zarobljeni lovac (pa i kraljica je skoro zarobljena, mora se dati pešak na A, da se izvuče), sve je na Janovoj strani...

Link to comment

rizikovao je nepo sa nudjenjem topa za (nepostojeci) perpetual, pitanje je da li je video do kraja kombinaciju, ja pretpostavljam da nije, i da se nadao da ce ding brzo da odustane od racunanja pod pritiskom prethodne partije. giri je naizgled relativno lako nasao kako nije perpetual, ali to je neuporedivo lakse kad vidi evalution i zna da resenje postoji. 

 

giri previse prica, ali danas je imao poentu. sah se u ogromnoj meri igra iz podsvesti i jako je tesko napraviti nesto dobro kad ti na svesnom nivou pokusavas da pravis neke korekcije, kao sada ding, opet zbog nacina na koji je izgubio prethodnu. otprilike je rekao sta bi i kako ding trebalo da radi, i zakljucio da je to lako reci i da bi na kraju krajeva on mozda sad sedeo tamo da je on tako neke partije igrao. 

Link to comment

Odgledacu na miru analizu kasnije, ali gotovo sigurno mogu vec sada da tvrdim da Ding ima mentalnu blokadu, kao da mu neki mali djavo leti nad glavom kada god treba da odradi ubitacan i presudni potez, Ding oseca i momenat, ali i pritisak. Poput sjajnih fudbalera koji imaju brzinu i dribling, ali jednostavno slabu egzekuciju pred golom. Mislim, svakome nesto fali, inace bi Ding dobio i Magnusa do sad da ima taj mentalni deo. Uglavnom, ima sjajne ideje, i zao mi je da ga Nepo (iako nemam nista protiv coveka) dobije cisto na mentalnu cvrstinu. 

Link to comment
6 minutes ago, JohnnyD said:

Odgledacu na miru analizu kasnije, ali gotovo sigurno mogu vec sada da tvrdim da Ding ima mentalnu blokadu, kao da mu neki mali djavo leti nad glavom kada god treba da odradi ubitacan i presudni potez, Ding oseca i momenat, ali i pritisak. Poput sjajnih fudbalera koji imaju brzinu i dribling, ali jednostavno slabu egzekuciju pred golom. Mislim, svakome nesto fali, inace bi Ding dobio i Magnusa do sad da ima taj mentalni deo. Uglavnom, ima sjajne ideje, i zao mi je da ga Nepo (iako nemam nista protiv coveka) dobije cisto na mentalnu cvrstinu. 

 

pa jbg, mentalna cvrstina je ogroman deo kvaliteta, na kraju krajeva to je i nepu verovatno najslabiji aspekt. da ding i nepo imaju mentalnu cvrstinu kao magnus, ne bi bili nista losiji do njega.

i kasparov je dobijao karpova jer je imao taj edge i to sve jer je pobegao sa lopate u onom prvom mecu.

  • +1 1
Link to comment

Auu brt, sad sam video analizu - pre svega, prelepa "ljudska" partija, zaista sjajne kombinacije Dinga u sredisnjici, i maestralna odbrana Nepoa koji se branio kao Italijani na vrhuncu Katanaca. Ali da Ding, takav majstor, ne vidi da Nepo nema "veciti sah" i da ne uzme topa, to ne mogu da objasnim. Ustvari, jedino mogu da objasnim uplasenoscu Dinga usled prosle partije, i video je da ima puno poteza kasnije da se igra (ustvari kralj je mogao da pobegne, ne tako ocigledno, ali jedan GM mora da vidi da protivnik nema veciti sah), vec je odustao od "poklona" i isao na drugu varijantu. Kasnije je jos imao sanse, ali glavna sansa je bila da uzme tog topa. Nepo je ili blefirao, ili je zaista mislio da ima "veciti", sad je vec i nebitno.

Edited by JohnnyD
  • +1 1
Link to comment

sad gledao antonija, izgleda da je citava dingova priprema leak-ovana. dva igraca na lichessu su igrala ovu partiju i varijacije, kao i jos neke od partija do sada odigranih. jedan je 1500 a drugi oko 2700, pretpostavka je da su to ding i ludi rihard.

 

edit

sad kod levija vidim da su ustvari oba nova naloga od oko 1500, skoro je nemoguce da su to neka dva pacera slucajno igrala.

Edited by nenad
Link to comment
2 minutes ago, JohnnyD said:

Auu brt, sad sam video analizu - pre svega, prelepa "ljudska" partija, zaista sjajne kombinacije Dinga u sredisnjici, i maestralna odbrana Nepoa koji se branio kao Italijani na vrhuncu Katanaca. Ali da Ding, takav majstor, ne vidi da Nepo nema "veciti sah" i da ne uzme topa, to ne mogu da objasnim. Ustvari, jedino mogu da objasnim uplasenoscu Dinga usled prosle partije, i video je da ima puno poteza kasnije da se igra (ustvari kralj je mogao da pobegne, ne tako ocigledno, ali jedan GM mora da vidi da protivnik nema veciti sah), vec je odustao od "poklona" i isao na drugu varijantu. Kasnije je jos imao sanse, ali glavna sansa je bila da uzme tog topa. Nepo je ili blefirao, ili je zaista mislio da ima "veciti", sad je vec i nebitno.

 

pa nije to toliko lako bilo za videti, ako nemas eval bar, posebno pod time pressurom. cudnije je sto nije nasao td3 ili jos gore lc6

Link to comment
12 minutes ago, nenad said:

 

pa nije to toliko lako bilo za videti, ako nemas eval bar, posebno pod time pressurom. cudnije je sto nije nasao td3 ili jos gore lc6

Ne slazem se, mislim da nijedan covek ne bi odigrao Td3 usled toliko "ljudskijih" opcija u tom momentu. Ali "veciti sah" je pocetnicka zagonetka, zato sam i rekao, vreme od prosle partije mu je uslo u glavu, iako je ovde imao 20ak minuta, mogao je da predvidi da nema vecitog saha. Klasican primer gde veruje vise protivniku nego sebi. Ali ok, navijam za Dinga i zao mi je sto je to propustio pa ga kritikujem mozda i vise nego sto treba.

Edited by JohnnyD
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...