Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Ja sam Veličanstveni Pera, najbolji skijaš na svetu. Gledajte kako Veličanstveni Pera leti kao ptica. Vidite mon cheri, prava simfonija lepih pokreta!

 

 

 

Oh, moram vam reći da moje malo srdašce samo radi bum bum kad vidim tako dobrog skijaša kao što ste vi. Da li biste meni maloj dali nekoliko časova, a?

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Bliži se početak nove moše od sezone, ovaj put na severnoj polulopti. Francuska, Nemačka i Italija su već najavile da će pršteće bele staze biti zatvorene bar do kraja godine dok se Austrija i Švajcarska i dalje prave toše što ih svejedno neće spasiti od moše. Svakome ko je bar jednom u životu bio u jutarnjem haosu prostorije za iznajmljivanje opreme, gužvi reda za žicu, prisnoj atmosferi u kafićima/restoranima tokom dana, a o apres-ski naveče da ni ne počinjem, je jasno kolika je ludost u trenutnoj situaciji ići na planinu. Bukvalno sve školski primeri savršenih uslova za širenje virusa. Ono, na planini skijaš do skijaša, traži korona skijaša svoga... Detaljnije o mukama ozbiljnih evropskih skijališta ovde.

 

Na balkanskom lokalu očekvano zabijanje glave u sneg. Jaha i Kop se otvaraju za par dana, tu je savršena organizacija, tu su fantastične zaštitne mere, još kada dođu idealni gosti sveto antivirusno trojstvo biće kompletirano, a koroni više sreće na nekim drugim, manje religioznim, planinama. Detalji ovde i ovde. Jedino moram direktno da prenesem jednu od fora izbosne, praaaavo dobrog crnog humora na Balkanu nikad nije falilo, posebno u teškim trenucima:

 

Za kupovinu ski karata 2020/21 važi korona garancija. Ukoliko se zatvore granice ili obolite od korona virusa, neiskorištene ski karte mogu da se prebace za sezonu 2021/22 ili možete izabrati povrat novca, 80% od uplaćenog iznosa.

 

Ovde (Australija) je bilo reči o pravljenju turističkih mehurova gde bi zemlje sa niskim brojem zaraženih pustile slobodan protok ljudi bez obaveznog ulaznog karantina. Za sada je to proglašeno samo u jednom pravcu tj. Novozelanđani mogu slobodno ući u Australiju. Obe zemlje praktično nemaju slučajeva lokalnog prenosa u zadnjih mesec dana. Ovo pominjem jer bi u teoriji i Japan mogao postati deo takve neke turističke unije što bi nama Ozijima dalo šansu da omastimo skije i posle žžžk žžžkanja popijemo sake sa @Yoyogijem. No, mislim da to neće biti dogovoreno za ovu skijašku sezonu, a nadam se da nikad neće ni biti. Ne sviđa mi se ni što smo Kivije počeli da puštamo bez provere. Prvo karantin ili dokaz o vakcinaciji pa tek onda dolari, džidipi, frke šeme...

 

Veličanstvene pršteće bele staze u Pit i to je Amerikama nisam ni istraživao. Oni su već u tako dubokom korona pitu iliti kanalu da im posle nedavnog druženja sa ćurkama samo još fali druženje po planinama pa da se zacementiraju na dnu dna tog kanala. Neka kažu koju o tome naši forumski Jenkiji.

Link to comment

Ja se neracionalno nadam februarskom skijanju (ne postoji nijedan logican razlog zasto se nadam), bozicno sam vec otkazao.

 

Razmisljam ovako: skijanje sa maskom, slemom, brilama i rukavicama, zasticeniji sam nego da imam skafander, plus sve vreme napolju. Nista apres ski, nista kafana, staza ceo dan sa sendvicem i termosom (kao nekad) i kuci. Cak i otvorena zica je ok, ali zatvorena gondola je smrt, i red ispred iste, cak i ako ostanes zabundan u punoj opremi i ne skidas slem / masku u gondoli. Bem ga...

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...