Jump to content
IGNORED

Prsti, prsti bela staza!


Vasilij Zajcev

Recommended Posts

Nisam nikad mnogo skijao na toj stazi jer je uvek bila velika gužva. Koristio sam je samo da se izvučem kad idem na Gobelju.

 

Napravljena je nova staza, desno kad se ide odozdo. Ona se spaja sa stazom koja ide od Rtnja (Mali Karaman).

 

Sada postoje dve žice, paralelno, levo sidro a desno tanjir. Izlaze na isto mesto, ali tamo postoji brdašce, kao neki roundabout. Znači ako ideš tanjirom ideš na ovu novu stazu desno, a ako koristiš sidro ideš na staru stazu levo. Ako nećeš ovako onda mora da se guraš jedno pedesetak metara da bi došao na stazu koja ti treba.

 

Tanjir je težak, jer je, teško mi je da objasnim, mnogo nizak. Na svim ostalim ti praktično sediš na njemu. Ovaj je nekako nizak i ne oslanjaš se južnim delom leđa, nego spada skoro do kolena. Stalno moraš da dižeš, spuštaš da bi se izvlačio. To nigde nisam doživeo.

 

Sramota za onog ko je to kupio i postavio. Ubedljivo najgora žica na Kopaoniku.

 

Ne znam da li sam pomogao, ako ima novih pitanja tu  sam.

 

Pozdrav

Link to comment
40 minutes ago, Deda Drda said:

Nisam nikad mnogo skijao na toj stazi jer je uvek bila velika gužva. Koristio sam je samo da se izvučem kad idem na Gobelju.

 

Napravljena je nova staza, desno kad se ide odozdo. Ona se spaja sa stazom koja ide od Rtnja (Mali Karaman).

 

Sada postoje dve žice, paralelno, levo sidro a desno tanjir. Izlaze na isto mesto, ali tamo postoji brdašce, kao neki roundabout. Znači ako ideš tanjirom ideš na ovu novu stazu desno, a ako koristiš sidro ideš na staru stazu levo. Ako nećeš ovako onda mora da se guraš jedno pedesetak metara da bi došao na stazu koja ti treba.

 

Tanjir je težak, jer je, teško mi je da objasnim, mnogo nizak. Na svim ostalim ti praktično sediš na njemu. Ovaj je nekako nizak i ne oslanjaš se južnim delom leđa, nego spada skoro do kolena. Stalno moraš da dižeš, spuštaš da bi se izvlačio. To nigde nisam doživeo.

 

Sramota za onog ko je to kupio i postavio. Ubedljivo najgora žica na Kopaoniku.

 

Ne znam da li sam pomogao, ako ima novih pitanja tu  sam.

 

Pozdrav

 

Skroz si me zbunio sa levo-desno, sa dve uspinjace i novom stazom - gledam jos, gde ima pa mesta za novu stazu i za jos jednu zicu! :D U stvari mislis na onu padinu ka Malom Karamanu koja pre nije bila zvanicno staza. Staza Marine vode je ona stara, dakle kada si dole, sa leve strane, skroz umetnota izmedju drveca :wub:. Posto sam uvek volela da obidjem celu planinu do Gobelje, uvek bih se zadrzala i vise no planirano na Marinim vodama, jer mi je prosto lepa staza, a imala sam srece da obicno nema ljudi na njoj, osim kada je vikend i suncano. Sto se za mog zivota i skijanja na Kopu desilo mozda 5 dana za sve te godine. Magla je bilo standardno stanje, toliko da bih po lepom vremenu imala problem da prepoznam gde sam :D Takodje sam za nju sentimentalno vezana, tu sam ucila da skijam :)

 

Nasla sam kako izgleda ta dupla uspinjaca, dakle to su bukvalno DVE jedna do druge, ima ovde slika i video snimaka, ako jos nekoga interesuje:

https://www.infokop.net/investicije/kopaonik-dobija-novi-dupli-ski-lift-na-marinim-vodama.html

Nije mi samo jasno da li je i tanjir bas nov, ili onaj stari?

 

Sto se tice toga da je tanjir dole, to je bilo i pre na toj stazi u odredjenim delovima, i meni iskreno nije pravilo problem jer je sam taj uspon kuda vodi uspinjaca blagi. Problem sam imala sa tanjirom na crnoj Dubokoj, jer je tu bilo delova gde bi me tanjir maltene podigao, kao da sedim na njemu, a znamo da to nije njegova namena, pa na jos izuzetno strmim delovima. Jednom je toliko bilo lose da sam se otkacila sa tanjira i spustila se delom tuda kuda ide tanjir i delom kroz drvece nekako do staze - to je bio i poslednji put da sam koristila tu uspinjacu.

Sidro mi tek nije bilo omiljeno, vise puta mi se desilo da kada ga otkacim, mi se zakaci za jaknu pa ostanem sa njim.

Link to comment

pa taj tanjir na crnoj dubokoj me digao i vozio skroz do kraja, skocila sam pred kraj...  jajnici ti ostanu na pocetku tanjirace koliko jako bi povukla. 

gvozdac je u stvari staza gde je taj tanjir, ta i crna jedine su bile da kao valjaju nesto ali prekratke su. 

 

 

Link to comment

da nije slucajno neko sad na kopu?

 

moram da snimim tamo nesto u ponedeljak i utorak al nema poente da to radim ako fali snega...

Edited by Bright Billy
Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

To ski or not to ski? The COVID question

New Zealand Deputy Prime Minister Winston Peters has again raised hopes that a trans-Tasman bubble could be created within a few months, and in time to support a vital tourism market.

 

As winter approaches and tourism operators begin to sense the chill of a lost season, Mr Peters gave Kiwi business owners and Australian skiers cause for optimism.

 

"I know what the skiing is like in the Snowy Mountains. The Snowy Mountains are not a big place for skiing compared with South Island," he said on Thursday.

 

"Given that 55 per cent of our tourists come from Australia, the sooner as we get some sense of normalcy ... the better."

 

Mr Peters said the resumption of regular travel depended on community transmission ending in both countries, which would negate the need for current quarantine arrangements.

 

SaE

Link to comment
  • 4 weeks later...

Opa, vest svih vesti danas je da ski sezona u Viktoriji počinje 22. juna.  Dosta je bilo ležanja i obžderavanja, od sutra ujutro idemo, masovni treninzi, iz dana u dan ja ću trenirati sve više i više. Hiljade sklekova, hiljade trbušnjaka, bežanje u tu neku, u taj neki zdrav razum. Moram izdržati, lažu da nisam mlad, preda mnom je sto sezona. Dokazaću da je neistina, da je nepravda lošija od toga što radim. Dalje, dalje, dalje...

 

Ej bre ljudi, manje od mesec dana do žžžk žžžkanja!!!

 

Spoiler

Objašnjenje za mlade, podsetnik za senilne:

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...

U međuvremenu je Melburn lockdownovan tako da sam džabe krečio u postu iznad, definitivno ništa od skijanja ove sezone. Viktorijanskim prštećim belim stazama su se kratkotrajno širili posetioci iz ostatka države, a od danas ne mogu ni oni (vanredno stanje proglašeno za celu Viktoriju).

 

On 2.5.2020. at 0:34, peralozac said:

Uživaće vombati.

 

On 7.9.2019. at 22:27, peralozac said:

 

20190907001.JPG.97b07ec51771d4ad7c739165ad6736eb.JPG

 

Edited by peralozac
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...