Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Kada je u pitanju zagrevanje, sta biste preporucili za rameni pojas sem standardnog? (= istovremeno oba ramena (spojena sa telom) u krug, u rikverc, guranje na gore, i pravljenje krugova rukama u oba smera. Al sam objasnila?) Tj da li je potrebno jos nesto sem toga, posto mi nista vise ne pada na pamet?Uglavnom se nikad nisam nesto posebno zagrevala jer bih odlazila pesice brzim hodom do plivanja pa bi mi to pripremilo noge, no ne smem vise da se zezam sa ramenim pojasom, objasnise mi na terapiji zasto.Dodato: nadjoh ovde nesto, u drugom deluhttp://www.youtube.com/watch?v=oV45UnxCMDA

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
evo ti
i
, zanemari sta pricaju o srcu i dusi, gledaj sta vezbaju, poenta je istezanje.
Strava! Ove
Yoga teacher Rodney Yee walks you through a 4-minute routine for stretching your neck and shoulders at your desk. This is a great soltuion for office-workers short on time and long on stiff muscles.
su bas super, i za inace (mada imam vec dovoljno tih koje moram da radim).
Link to comment

odlicne su vam vezbice, mi smo sve tako nekako radili pre ulaska u bazen, pred takmicenja. i zbilja je to vise licilo na neke joginske vezbe nego na obicno razgibavanje. a tu vezbu sto je i cmrlj pomenula, sto je radi devojka, u prvom klipu na 5.50, gde sake na ledjima sastavljas, jedna ruka dignutog lakta ide odozgo, a druga od dole ih po sred kicmenog stupa negde sastavis, obavezno radi, odlicna je za istezanje. ako imas jos nekog sa sobom, mozete raditi i ovu vezbu, morate se medjusobno ispomagati, pa da ti ruke, koje su horizontalno odrucene i krecu prema nazad, partner/ka prihvati od nazad, ukrsta ti ih pozadi koliko ti to mozes da izdrzis ... takodje je dobra i vezbica kada rukama, jednom unapred, a drugom u suprotnom smeru tj unazad, neposredno uz telo, kao vetrenjaca pravis velike krugove...sto brze radis, tim bolje...

Link to comment
Da preselim razgovor sa love topica ovamo i obradujem darling :). Isao sam da se upisem za neke rekreativne sportove i posto su neki koje sam hteo vec bili puni, slucajno vidim da je plivanje slobodno. Nije kurs plivanja, nego "poboljsanje tehnike". Izlozio sam im svoju situaciju i rekose mi da dodjem sledeci cetvrtak, pa ce da me prime ako nisam bas toliki davljenik.
:thumbsup:vidimo se za dve godine na plivackom maratonu crikvenica-silo, 3,5 km, cisto malo da odmerimo snage.
Evo sad stvarno da obradujem darling. Onomad™ sam pao s bicikla, pa sam tesko mogao da plivam sa zasivenom rukom, ali evo me upravo sa prvog casa kursa. Imam jos 9. Ispada da i nisam toliki davljenik posto me je poslao da plivam i ne smetam, a od narednog puta ce da radi nesto i sa mnom.Zena mi rece da su 100% sve stranci. Rekoh joj da je ksenofob.

Srbin, Rus, Turkinja :isuse:

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Pa normalno kada su to penzionerski termini.Za nas "normalne" su večernji termini.Inače, da se pohvalim, plivajući svaki dan na moru smršao sam 2kg. Bedak mi je što sada ne znam kako da nastavim. Na Adu sam postao alergičan (ne preneseno već bukvalno, hvala me kijanje i curi mi nos posle plivanja na Adi), a finansijski mi se ne dopada da idem stalno na bazene.Najverovatnije ću gledati da odem ponekad, a ostatak fizičke aktivnosti će biti bajs i penjanje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...