Jump to content
IGNORED

Plivanje


Lutador

Recommended Posts

joj ne merači, nemerem izdurat'. dođe mi da iz ovih stopa odem na bazen. krul sam mogla da plivam i po 500 m, ali pre zahvaljujući fizičkoj snazi i dobroj kondiciji, a manje tehnici. ne kažem da bih sad potonula, ali sumnjam da bih izdržala 100m.

Link to comment
...o sto mi je divno sto jos neko zna za ove na koje se przim. ja njihovo plivanje mogu satima da gledam, potpuno je bozanstveno to proklizavanje kroz vodu. ali si me destimulisao s tim da posle nekoliko meseci nisi proplivao, sve rivjuz sto sam nasla po netu, svi su u fazonu vezbo sam 10 dana i eo me sad sam ko riba... u toj nadi sam i ja pocela da vezbam, ali priznajem, skroz pogresno, u dubokom bazenu bez da me je iko povuko za glavu. nadala sam se da moja imerzija nece patiti zbog te prevare ;) toliko mi se pliva ovako, da cu sad da trazim kampove za obuku, gde ima najblizi, mozda mogu sebi to da priustim/poklonim u zivotu.
Dok sam bio u tom raspoloženju i dovoljno finansijski moćan najbliže sam našao je bio TI kurs u Budimpešti. Nikad se nisam prijavio, RL problemi su na kraju ubili i motivaciju i finansijku osnovu da se time bavim.Pratio intenzivno i neki forum koji se bavio isključivo TI metodom plivanja i tamo se javljalo mnogo ljudi koji su imali problema i zastali na nekoj vežbi. Ja sam lično na svaku koju sam savladao ili "savladao" potrošio mnogo više vremena nego što su oni pisali da treba a opet neke nisam mogao da uradim ni približno pravilno. Recimo, onaj okret "body core" sa jedne na drugu stranu, to bi trebalo da je osnova propulzije, da se oseti ubrzanje, da se izvede klizanjem kroz vodu. Kod mene to se svodilo na borbu da se uopšte okrenem, o ubrzanju ni govora a položaj tela se u trenutku okreta potpuno pokvari (naravno onda nema ni govora o glatkom klizanju ni o bilo kakvoj brzini) ali nikad, bez posmatrača sa strane, nisam shvatio tačno kako ni zašto. Tu mislim da dvoje ili više ljudi sa istim ciljem imaju značajnu prednost. Naravno, školovani trener je prava stvar.Posle pauze od jedno dve godine pokušao sam drugi pristup, sa sajta čiji sam link dao. Vrlo slične vežbe sa razlikom u ciljanoj tehnici u vidu manjeg okreta tela i izbacivanja faze klizanja. Vežbe su mi išle bolje jer sam prevladao blam da nosim peraje ali ni sa njima nisam baš mogao da pravim dobar okret a kada sam ih skinuo ista priča i nemogućnost da naučeno pretvorim u fluidan kraul.Naravno, napredak u plivanju najviše zavisi od talenta, ja sam izgleda u deficitu ili sam suviše mator počeo. Mada, treneri koji se bave obukom odraslih tvrde da nije u godinama problem. Uzmi u obzir ipak da im je to komercijalna delatnost, teško je očekivati da se "reklamiraju" uspehom 40% polaznika.E sad, jednu stvar sam postigao. Moj kraul kojim sam bio dosta brz na kratke staze, koji sam očuvao još vremena kad sam se kratko bavio vaterpolom, se potpuno iskvario tako da sada plivam isključivo prsno :lol:
Link to comment
TI kurs u Budimpešti
bato, kopala sam po netu, vikend kurs 385 eura! najblize sto sam nasla - diseldorf i madrid :lol: jesi sacuvao negde link za bdpst?meni okret ide dobro, mogu ceo bazen da preplivam okrecuci se s jedne strane na drugu. jedino sto je smor. ;) Edited by darling
Link to comment

ajao, on se bavio vaterpolom pa sad kuka da lose pliva. sta nama sto tonemo ko sikirce preostaje u bazenu, da stavimo peraje na ruke, noge i vr' glave i dzinovski slauf oko tela?!

Link to comment

VAZNO!!! VAZNO!!!Danas se otvara otvoreni bazen na 25. maju. Radice 10-19. Cena karte ce biti 250 (posle 15h 150). Zbog promocije doticnog zatvoreni bazen nece raditi za vikend u dnevnom terminu. Dakle subota i nedelja (ovaj vikend) zatvoreni radi 21-23, otvoreni 10-19. Na otvoreni se ulazi kroz zatvoreni.

Link to comment

kod nas je u bazenima skoro nemoguce pravilno plivanje jer glava umesto da je u polozaju: pogled-malo napred/dno bazena, mora uvek da bude okrenuta skroz napred, da bi se videlo ko i kada dolazi u susret, pliva ispred itd. za plivanje (kao i vecinu drugih sportova) je kljucno ono sto na engleskom zovu "core strenght", misici ledja, trbusnjaci, vrat, njima se odrzavaju osnovni polozaji, a ruke i noge su pokretaci. kod kraula treba ruke pruzati dovoljno ispred sebe, kao da se nesto dovhvata/dodiruje vrhovima prstiju, a u vodi ne moraju da prave dubok zahvat, moze i malo savijena ruka ispod tela. i udisanje koje prati zamah rukom... ja disem samo sa jedne strane, nikad nisam naucio naizmenicno levo-desno.isto od vaterpola, plivam samo kraul i prsno, leptir i ledjno mogu desetak metara. tongue.gif

Link to comment
VAZNO!!! VAZNO!!!
ti san jane s manje entuzijazma da reklamiras 25. maj. to je nasa tajna. nemoj da nam se zbog tebe navali i kuso i rogato pa da zavrsimo ko takesi u stalnom icekivanju/izbegavanju telesnih kontakata s kolegama plivacima. nije ti to tas :lol: Edited by darling
Link to comment
ako ne možeš da ih pobediš, pridruži ih.mada dobar je pokušaj mu prodaš priču o bubama amfibijama i kancerogenom hloru.
diplomirana demagoginja sam ja, a ti me provalio :lol: (budi srecan sto jos nisam pocela da pricam istinite price sa bazena o posetiocima s otvorenim ranama, ciravim bubuljicama, infekcijama, prljavim gacama, masnim kosama, pozutelim zavojima, raspalim hanzaplastima i ljudima koji bez obzira na sve jednostavno smrde. svi oni plivaju odmah tu, pored nas)
Ma to samo dok ne napravimo PPP grupu za inmerzn
to jos malo moz da pociva na voluntarizmu i altruizmu, ako se naostrim i savladam znanje, ima i vama s foruma da pocnem da naplacujem obuku. razmisljam o 200 eura, posto se znamo :lol:eotena cu poducavati za dz, posto ako ovako nastavi u samoci, zaboravice da pliva i ovo malo sto zna. ;) Edited by darling
Link to comment
(budi srecan sto jos nisam pocela da pricam istinite price sa bazena o posetiocima s otvorenim ranama, ciravim bubuljicama, infekcijama, prljavim gacama, masnim kosama, pozutelim zavojima, raspalim hanzaplastima i ljudima koji bez obzira na sve jednostavno smrde. svi oni plivaju odmah tu, pored nas)
a nadala sam se da baš tad neće biti forumaša :(
Link to comment

Svratio i ja sinoc. Moze lepo da se pliva. Nisam se ni jednom sudario ni sa kim. Jedina ozbiljna zamerka je sto nema ladne vode u klozetu. Crko od zedji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...