Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

41 minutes ago, 3opge said:

 

ako nije gortex nece da ti "dise".

 

 

Mislis generalno na membrane, ne bas na goretext? Jer mi imamo neke jakne koje imaju neke svoje membrane, tipa Jack Wolfskin nesto svoje, Vaude opet trece... A zar nemaju i ove njihove nesto, evo tipa ova koja je namenski za bajs, ima te reflektirajuce strafte i moze da se otvori da se luftira i dobro stoji na skali prozracnosti (ne znam o tome sem sta ovde pise):

https://www.decathlon.de/p/fahrrad-regenjacke-city-540-warm-sichtbarkeit-bei-nacht-damen/_/R-p-343013?mc=8789259&c=schwarz

(Nije Q nego BTWIN, sto je vajlda isto njihova marka? Pise da je za temperature do 0 stepeni)
 

Breathability

Hydrophilic coating (RET 12): Reduces the condensation of moisture in the jacket. The breathability of a fabric is measured on the basis of its vapor permeability RET (test according to ISO standard 11092). The lower the resistance, the easier it is for the vapor generated by the body to escape, i.e. the more breathable the material. Example: RET < 9: extremely breathable, RET 9-12: very breathable, RET 12-20: breathable, RET > 20: hardly breathable or not breathable at all.

 

fahrrad-regenjacke-city-540-warm-sichtba

 

 

Ova Quechua je kao za setnju, i jos bolje stoji na toj skali prozracnosti, ali ne mogu da procenim koliko je topla
https://www.decathlon.de/p/wanderjacke-bergwandern-mh500-wasserdicht-damen-honiggelb/_/R-p-307383?mc=8589860&c=grün

 

Citam ja komentare ali nema mnogo o tome koliko jakne traju :)

Link to comment
1 minute ago, zorglub said:

Ok su jakne iz Decathlona, naravno stepen udobnosti zavisi od cenovnog ranga.

 

Glede Goretexa:

 

 

 

jos bih ovo i progutao da se nisam uverio licno milion puta na hajkingu, biciklu, skijanju i trcanju.

 

 

Link to comment

U videu kazu da su seronje, ali je materijal generalno OK osim za onog ko ocekuje da mu jakna dise i za vreme kise ?

meni je dovoljno dobro da me zastiti od kise, a i da dise kad je suvo ... 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sad sam kompletna 

Otisla sam da stavim mlecno belu al na kraju ova je bila reflekcija na unutrasnju energiju. Volim kada se podudare :blush:

 

Iz boje se moze zakljuciti da sam mirna, spokojna, cista (duhom), otvorena za nove pocetke, total chill

Screenshot_2023-11-15-12-33-13-59_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, morgana said:

sopinguje li se sta na veliki petak?

 

zarini vuneni kaputi snizeni 40% 

 

 

Otišao sam da probam par muških Zarinih kaputa pre eventualne kupovine i dobro sam uradio. Većina ih je amorfna, poput krpe što bi se reklo, a paradoksalno najbolje se držao onaj koji je od polistera 100%

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Ras said:

 

Otišao sam da probam par muških Zarinih kaputa pre eventualne kupovine i dobro sam uradio. Većina ih je amorfna, poput krpe što bi se reklo, a paradoksalno najbolje se držao onaj koji je od polistera 100%

 

 

vjerujem, aktuelni trend je takav. 

medju zenskim ima npr par kimono modela koji se regulisu kaisem i ok su, dok su ostali vecinom upravo amorfni kao sto kazes, ne samo oversajz.

doduse iskopala bih neki klasik, ima ih i nekoliko dobro, strogo krojenih.

ali zacudo dosta je vune u kolekciji.

 

moja mama je nedavno narucila zarin kisni mantil, probala ga, vratila. kao jumko na silaznoj putanji. kao goran bregovic iz spota s pocetka osamdesetih.

 

Edited by morgana
  • Haha 2
Link to comment
10 minutes ago, morgana said:

 

moja mama je nedavno narucila zarin kisni mantil, probala ga, vratila. kao jumko na silaznoj putanji. kao goran bregovic iz spota s pocetka osamdesetih.

 

Bijelo Dugme - Šta Ima Novo plays softly in the background :lolol:

  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...