Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

Meni je trenutno najveći izazov (😂) da ne pljujem vodu preko aparatića. Sigurno je mnogo lakše kad se ne mota kablic.

juce sa 7 puta ispirala zube, mnogo mi je zanimljivo. 
sto se nastavaka tiče, ovaj ih ima vise, dve klasične cevcice su različite boje, tako da mogu dvoje da koriste, al osim mene za sad niko nije zaineresovan.

 

 

Link to comment
13 hours ago, I*m with the pilots said:

Koji je razlog zašto se to koristi kod običnih zuba, prosto kao dodatni nivo čistoće, ili? Umesto četkice i paste ili posle pranja?

 

moja zubarka mi je rekla da nije važno da li ćeš da ga koristiš pre ili posle četkice, jer ovo što piše zorge, isteraće ti čudo iz zuba bilo kad. e sad, to je verovatno dosta i individualno jer neki ljudi imaju prored između zuba, pa možda i četkicom obave posao, ali neki baksuzi kao recimo ja, ne mogu ni konac da proteraju između dva zuba. meni se konac najčešće pocepa, a kad uspem da ga provučem, to bude na silu, zapnem ko sivonja pa na kraju isečem desni.

  • +1 1
Link to comment

Ja imam zube sa vrlo nezgodnim razmacima, slično kao Živka, negde teško prođe i konac.

Koristim sve živo. Prvo konac,  pa waterpick, pa na kraju četkicu sa pastom za zube. Jednom dnevno, uglavnom uveče, posle svega toga ide i mućkanje neke tečnosti, Listerine ili sl.

Link to comment

I još da ne zaboravim jedno dejstvo oralnog tuša jako bitno.

To je masiranje desni. Kada se dođe u neke godine pa krenu desni po malo da se povlače, to masiranje je od velike koristi, bukvalno može da zaustavi proces. Za tu svrhu je i bitnije po nekada dodati malo hidrogena u vodu.

  • +1 2
Link to comment

desni se masiraju četkicom prilikom pranja zuba, četkica se povlači  od desni prema zubu, tako da se zahvati deo desnih gde se nalaze koreni zuba, u tu svrhu koristiti mekane četkice, da ne bi došlo do povređivanja mekog tkiva i možda najvažnije jednom u 6 meseci ići na skidanje kamenca sa zuba, nagomilani kamenac je glavni uzročnik karijesa

- 3% hidrogen ne razblaživati sa vodom nego promućkati u ustima, ispod kruna i mostova povremeno se može ubrizgavati špricom hidrogen kako bi produžili trajanje istih i odložili pravljenje proteze :happy:

  • Hvala 2
Link to comment

nedavno sam u reserved-u kupila odlicnu pamucnu crnu majicu dugih rukava, mekanu, dobro krojenu. 

 

onda sam je oprala, temperatura ok, deterdzent za crno, sve po ps-u, i vec je nijansicu svjetlija.

 

to mi se desilo i prije par g sa reserved crnim farmerkama, pa sam ih prefarbala tj dofarbala nazad u crno.

 

istovremeno, dvije nove zara majice, crni pamuk, poslije pranja izgledaju identicno kao i prije.

 

tako da ne preporucujem crni reserved. izgleda da su im pigmenti jeftini, sta li.

 

 

Link to comment

Ajao meni je sve is reserveda i 98% je crno :D

i najviše volim te stvari. Najbolje su ukrojene i dosta mi dugo traju. 

E sad da, imam jedne crne farmerke koje su dobile onu zagasito crnu, ne klot crnu boju, ali meni se takve sviđaju. Evo sad baš gledam u jedan duks jaknu, nov je, prala sam ga jednom, još je u redu, pamučni....baš ću da pratim.

Link to comment

bas javi. i ja pronadjem svasta pamucno u reservedu, ali cu da odustanem od crnog za sada. sjetila sam se da imam jos jednu njihovu crnu majicu koja je brzo izblijedila. isto pamuk.

paralelno imam valjda jos 10 crnih majica koje se dobro drze, nije da perem samo te reserved pa da sam ih zajebala losim metodom.

 

farmerke od svijetlog teksasa, identican model kao crne koje sam pomenula, traju i odlicne su.

 

 

 

 

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Ima li neko Quechua jakne iz Decathlon-a i kako su se pokazale vremenom? Imam dobru dugu zimsku jaknu ali mi treba jos jedna, za ovakvo bezveze vreme kada je 7-10 stepeni i pada kisa, za igraliste i bicikl. To znaci da me drzi toplom, stiti od kise a opet da moze "da dise" zbog bajsa. Rado bih stavila granicu na 100 evra, tako sam izbunarila ove jakne.

Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

Ima li neko Quechua jakne iz Decathlon-a i kako su se pokazale vremenom? Imam dobru dugu zimsku jaknu ali mi treba jos jedna, za ovakvo bezveze vreme kada je 7-10 stepeni i pada kisa, za igraliste i bicikl. To znaci da me drzi toplom, stiti od kise a opet da moze "da dise" zbog bajsa. Rado bih stavila granicu na 100 evra, tako sam izbunarila ove jakne.

 

ako nije gortex nece da ti "dise".

 

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...