Jump to content
IGNORED

Srbija Open


zzzzz

Recommended Posts

NIsam rekao da je ATP turnir javna svojina, već teniski kompleks u kojem se odigrava cenjena manifestacija.

Serbia Open uopste nije toliko specifican po mutnim i zakulisnim radnjama da bi se bas oko njega dizala tolika prasina
:blink: kakva "tolika prasina"? Ja ne vidim nikakvu prasinu. Ja vidim opštenarodno veselje što je Srbija na svetskoj mapi tenisa. Disonantni tonovi se javljaju sporadično po nekim forumima i blogovima. Još jednom - problem nije na Dorćolu, tu se slažemo. Problem se nalazi u one tri stavke koje sam pomenuo. Edited by pacey defender
Link to comment
  • Replies 432
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • harper

    55

  • Afterburner

    24

  • renne

    22

  • sherman

    14

Top Posters In This Topic

Posted Images

NIsam rekao da je ATP turnir javna svojina, već teniski kompleks u kojem se odigrava cenjena manifestacija. :blink: kakva "tolika prasina"? Ja ne vidim nikakvu prasinu. Ja vidim opštenarodno veselje što je Srbija na svetskoj mapi tenisa. Disonantni tonovi se javljaju sporadično po nekim forumima i blogovima. Još jednom - problem nije na Dorćolu, tu se slažemo. Problem se nalazi u one tri stavke koje sam pomenuo.
Pa, ja i pisem na forumu, ne dajem izjave za drugi dnevnik. :D Inace, deo sam tog opstenarodnog veselja. Mene vise brine koliko ce ova obaveza Novaka da kosta u karijeri nego sto imam dilema oko turnira. Za turnir samo mogu da skinem kapu i pored svih gluposti koje covek moze da se nagleda na njemu. Bilo bi sjajno kad bismo mogli da maznemo termin nekog drugog turnira, pa makar ostao ATP 250. I to ne samo zato sto je toliko blizu Madridu vec mnogo vise zbog toga sto se bojim da ce se organizatori stalno patiti sa vremenom jer april u Beogradu retko prodje bez kisa i hladnog vremena.
Link to comment

Ma sve kul. Ti voliš tenis i pratiš ga ceo život, i sada se konačno jedan ATP turnir održava u gradu u kom živiš. Mnogi na svetu nemaju priliku za takav užitak. Turnir sam po sebi nije problematičan; problematično je ono što ga okružuje. Zajeb je to što narodno veselje služi kao pokriće za ono što obojica doživljavamo kao problem u ovom slučaju. Da nema tog veselja, ne bi mogao onaj bizgov da upada u komentatorske kabine. Da ne idem dalje od toga.

Edited by pacey defender
Link to comment

ako cemo o spomenutoj javnoj svojini, bas je ogroman problem sto u jednoj nedelji pomenuta svojina nece zvrljati prazna nego ce njome prodefilovati stotine hiljada ljudi a igrace se i neka igra zvana tenis.harper je lepo objasnio, ko hoce da razume. ko nece, dzaba prica.ovde je najmanji problem sto je srdjan djokovic uzurpirao (ako je) neke teniske terene. meni mnogo vise smeta sto je miskovic lepo zaradio u subotu prodajuci bajate zalihe zamrznutih pljeski i cevapcica te piva u plastici glupim gradjanima zemlje srbije koji su onda isto smece konzumirali po lepom, kisnom, nedeljnom danu po sumama i gorama, umesto da su ko sav normalan svet (a koji btw neuporedivo bolje zivi) izasli na ulice da malo priprete bandi. ali jok, to bi zahtevalo malo veci fizicki i mentalni napor (za koji smo postali kolektivno nesposobni, tj. previse lenji) nego sedeti za kompom i kenjati po djokovicima koji barem nesto rade. a rade i za sebe izmedju ostalog. onako kako je ovde uobicajeno. a ko je zasluzan sto je ovde tako uobicajeno???? pa mi a ne s. dj.

Link to comment
meni mnogo vise smeta sto je miskovic lepo zaradio u subotu prodajuci bajate zalihe zamrznutih pljeski i cevapcica te piva u plastici glupim gradjanima zemlje srbije ..........kenjati po djokovicima koji barem nesto rade. a rade i za sebe izmedju ostalog. ...
pravda za miškovića. angry.gif i on barem nešto radi. a radi i za sebe između ostalog. Edited by pacey defender
Link to comment
pravda za miškovića. angry.gif i on barem nešto radi. a radi i za sebe između ostalog.
pa sto pravda za miskovica, pa ja ga nisam ni prozvala cool.gif .ako si pazljivo procitao, poenta je na nama. nije miskovic kriv sto su srbi ispraznili markete u subotu. da nije miskovic, bio bi neko drugi. krivi smo mi. ovce.
Link to comment
Ma sve kul. Ti voliš tenis i pratiš ga ceo život, i sada se konačno jedan ATP turnir održava u gradu u kom živiš.
Upravo. To je otprilike sve sto me zanima.
Link to comment

Turnir je svakako dobro imati, jedini problem je što ovakav kakav je izgleda poprilično jadno, tj stvarno previše odaje utisak privatne svojine gde ni sam tenis nije na prvom mestu i to prvo Đokovićima, pa onda svima ostalima.

Link to comment

Meni je takođe simptomatično da se niko od igrača ne vraća na ovaj turnir, svake godien novi lineup, neću da pričam o Eštorilu i poređenjima, samo pretpostavljam da se i igrači koji dolaze (iz nekih razloga) vjerovatno glupo osjećaju kad serviraju protiv Novaka a iza njega one mreže na ogradi na kojim piše "TC Novak" a trofeje dodjeljuje strikan.Ako je privatno, onda je privatno, a privatno je dok njima odgovara i kad se trebaju pokupiti pohvale, a kad treba da se iskešira onda je to "promocija Srbije" i "državni interes". Ako hoće privatni turnir klase 500, nek utrostruče fond i privuku Top 10 igrače, onda nek karta bude 100$ dnevno, nemam problem s tim, ali nek' ne zapomažu kad zafali para i nek se ne pozivaju na "sliku Srbije u svijetu", a kad neko traži transparentnost i malo finansijskih izvještaja, onda k'o Egzit. A ne u fazonu "mi smo ih doveli, e deder nam sad zbog toga dajte brdo para kojih nema". Ako je privatni turnir i licenca, bujrum, mogu onda da ga prave i u Monte Karlu, i na Antarktiku, ali znaju da nigdje neće moći iskukati para kao ovdje što mogu na račun Novakove slave.

Edited by NekoIzMase
Link to comment
Meni je takođe simptomatično da se niko od igrača ne vraća na ovaj turnir, svake godien novi lineup, neću da pričam o Eštorilu i poređenjima, samo pretpostavljam da se i igrači koji dolaze (iz nekih razloga) vjerovatno glupo osjećaju kad serviraju protiv Novaka a iza njega one mreže na ogradi na kojim piše "TC Novak" a trofeje dodjeljuje strikan.Ako je privatno, onda je privatno, a privatno je dok njima odgovara i kad se trebaju pokupiti pohvale, a kad treba da se iskešira onda je to "promocija Srbije" i "državni interes". Ako hoće privatni turnir klase 500, nek utrostruče fond i privuku Top 10 igrače, onda nek karta bude 100$ dnevno, nemam problem s tim, ali nek' ne zapomažu kad zafali para i nek se ne pozivaju na "sliku Srbije u svijetu", a kad neko traži transparentnost i malo finansijskih izvještaja, onda k'o Egzit. A ne u fazonu "mi smo ih doveli, e deder nam sad zbog toga dajte brdo para kojih nema". Ako je privatni turnir i licenca, bujrum, mogu onda da ga prave i u Monte Karlu, i na Antarktiku, ali znaju da nigdje neće moći iskukati para kao ovdje što mogu na račun Novakove slave.
Odakle ti ovo? Ja jos nigde nisam procitao nijedan veci skandal vezan za turnirske finansije a nije da se ne ceka u redu za takvu poslasticu.
Link to comment

Ja nisam vidio ništa od toga. Nisam ni mislio na škandal, već na to da, kad država već daje pare preko svojih firmi (Telekom itd) onda valjda i budžetski korisnici i poreski obveznici imaju pravo da vide kako se te pare troše, a bogami ako je već neko joint-venture kako se želi natuknuti (u fazonu, mi licencu, vi pare) ako se uđe u taj dil, onda ovaj što daje pare ima pravo i na neko upravljanje, a ne samo na pomen u govoru. A ovaj drugi bold je samoobjašnjavajući - niti jedna država i njene firme (da ne govorimo o privatnim sponzorima) ne bi bile tako izdašne prema jednom ovakvom turniru da se negdje drugo održava. Nemam ništa protiv hajpa, ali hajp je jedno, pozitivna atmosfera, ali lovina je drugo. Elem, samo još jedno, pomenuo si da bi volio da Nole ne učestvuje sledeće sezone, i ja bih iz razloga što to stvara preveliki pritisak i njemu i svima, ali budimo realni, to bi umanjilo posjećenost turnira za 87%.

Link to comment
Ja nisam vidio ništa od toga. Nisam ni mislio na škandal, već na to da, kad država već daje pare preko svojih firmi (Telekom itd) onda valjda i budžetski korisnici i poreski obveznici imaju pravo da vide kako se te pare troše, a bogami ako je već neko joint-venture kako se želi natuknuti (u fazonu, mi licencu, vi pare) ako se uđe u taj dil, onda ovaj što daje pare ima pravo i na neko upravljanje, a ne samo na pomen u govoru. A ovaj drugi bold je samoobjašnjavajući - niti jedna država i njene firme (da ne govorimo o privatnim sponzorima) ne bi bile tako izdašne prema jednom ovakvom turniru da se negdje drugo održava. Nemam ništa protiv hajpa, ali hajp je jedno, pozitivna atmosfera, ali lovina je drugo. Elem, samo još jedno, pomenuo si da bi volio da Nole ne učestvuje sledeće sezone, i ja bih iz razloga što to stvara preveliki pritisak i njemu i svima, ali budimo realni, to bi umanjilo posjećenost turnira za 87%.
Kako je Telekom prodat otpada i taj argument. Ostaju tereni koji su dati na koriscenje dok se ne napravi "pravi" Novak teniski centar ali, realno, da te terene preoru nakon sto odu nece ih ostaviti u gorem stanju nego sto su bili pre nego sto su ih doterali za turnir. Posto cesto setam tamo dole do 25. maja znam o cemu govorim, to je bilo ruglo samo takvo. Za neka druga uvrtanja ruku da bi se zajebali poreski obveznici nisam cuo i ne znam. Uostalom, kao sto rekoh i ranije, poreski obveznici se ne bune ni zbog toga sto jedan, za evropske prilike prosecan fudbalski klub ima Telekom kao generalnog sponzora, iako se sumnja, vrlo dokumentovano, da je taj klub godinama vukao poreske obveznike za nos izbegavajuci da plati porez. Isti Telekom je tu skoro potpisao sponzorski ugovor i sa drugim fudbalskim klubom za kojeg se takodje opravdano sumnja da je bio podjednako vest u izbegavanju poreza. Poreskim obveznicima je ispred nosa izrastao shoping centar na zelenoj povrsini usred centra grada pa se ni oko toga nisu narocito stresirali.Drugim recima, turnir kao takav nije nikakav problem. Djokovici rade u dlaku isto kao sto se radi u Srbiji gde god da se okrenes, ispod zita, na dodjem ti, preko politickih veza i slicno. Razlika je u tome sto su oni nesto i napravili za druge a ne samo za sebe. Slazem se s tim da poslovna kultura u Srbiji treba da se menja pod hitno ali ako se bude menjala najlakse ce se menjati upravo na ovakvim sadrzajima koji se prate i vani i gde 100.000 ljudi ima priliku da vidi na sta su pare potrosene.Sto se tice posete na turniru, pretpostavljam da ce Novaku jos par godina drati ledja da igra kako bi sprecili upravo to o cemu govoris. Iz tog razloga je bitno da, ako vec Beograd uopste hoce ovaj turnir, on ode u kategoriju 500 pre nego sto Novak ode u penziju kako bi bolji i poznatiji igraci imali i druge motive da dodju. Serbia open nikad nece biti narocito atraktivan turnir ali ako bude u kategoriji 500 dolazice dosta igraca iz ovog dela Evrope da ga igra jer im je blizu i jer turnira tog ranga nema prilicno nadaleko.A i mogle bi sponzoruse malo da se potrude. :D Sta rade one uopste tamo u kompleksu ako ne ono sto im je primarni posao?
Link to comment
Kako je Telekom prodat otpada i taj argument. Ostaju tereni koji su dati na koriscenje dok se ne napravi "pravi" Novak teniski centar ali, realno, da te terene preoru nakon sto odu nece ih ostaviti u gorem stanju nego sto su bili pre nego sto su ih doterali za turnir. Posto cesto setam tamo dole do 25. maja znam o cemu govorim, to je bilo ruglo samo takvo. Za neka druga uvrtanja ruku da bi se zajebali poreski obveznici nisam cuo i ne znam.
Nisu oni sredili terene, okolinu i napravili parking vec grad koji im je to onda dao na upravljanje u toku cele godine, a ne samo za vreme turnira(znaci imaju prihod od toga). Oni su mozda izgradili samo onu VIP tribinu. Nisam bio nikad u samom centru vec samo prolazio pored, pa ne znam da li je to montazno ili nesto cvrsce gradnje. Znaci oni su zbog toga sto su nabavili licencu, dobili za DŽ uredjene terena na najmanje 5 godina(jer nema sanse da izgrade ono svoje u naredne dve godine, a i sto bi zurili kad imaju ovo) i od Telekoma nagradni fond. Njih je ovaj turnir kostao do sada onoliko kolko su platili licencu. To mi cak i sve nije toliki problem da onda ne idu po televizijama i prave sranje kako se ne ulaze u tenis, kako se nije napravio nacionalni teniski centar, kako bez blama tudju imovinu koju su dobili na koristenje preimenuju...Pre jedno mesec dana sam prosao tu prvi put posle dugo godina i primetio da su nesto sirili kompleks na travnatu povrsinu pored. Da li neko zna sta je tu sad ili sta ce biti? Takodje vec tada su postavljene monatzne tribine. To mi delovalo malo rano ako turnir pocinje za vise od tri nedelje, da sam se zapitao da li oni uopste skidaju te montazne tribine u toku godine. Edited by deeps
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...