Jump to content
IGNORED

NIN


Eraserhead

Recommended Posts

2 hours ago, villiem said:

"Vrlo zanimljiva vest" - a prvi je znao sta se desava

"Nikada se nije slagao" - treba:cesto se ne slaze

Fotka pazljivo odabrana od dvadeset sa stola, stroga al postena, prepoznaje zamke

Meni pre izgleda kao da ima problema sa gorusicom.

Link to comment
21 hours ago, April said:

Nin je do Miloševićevog varvarskog upada bio najbolji SFRJ politički nedeljnik. Nikakav Start, VUS ili Polet nisu prilazili ni na puškomet toj fantastično redakciji. 

 

Ne bih  mogao da odlučim koja faza je bila gora, da li vreme lizača Slobinog dupeta ili faza trećeg metka. 

 

Kad bolje razmislim, usponi i propadanja Nina direktno su pratili uspone i propadanja Srbije. 

nisam toliko mator da kao svesno političko biće onda sada mogu da ocenim nin u odnosu na danas(hrvatski) ili start

samo znam da je među beogradskim novinarima bio prestiž da pišu za danas(i start), a ono što znam iz priče da su u ninu bili ljubomorni na danas, u toj fazi pred sam raspad sfrj-a jer su im prva pera redakcije bolje tekstove uvek nudile zagrebu

 

moje simpatije su dakako oduvek na strani vremena, i to se neće promeniti sve da se sam pulicer digne iz groba i smeni mališićku/ćulibrka/timofejeva

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
20 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

moje simpatije su dakako oduvek na strani vremena

Tu i lezi gvinttm: deca generacije/a na kojima je NIN krajem '50-ih, '60-ih, '70-ih, postao sta je postao, stekao nesporan i zasluzen ugled, su k'o ozeb'o sunce docekala krajem '80-ih - Vreme, trcala da ga nabave, klela se u njega...

Bila prava publika, sazrela za nesto novije, drugacije...

I to je, otprilike, bila 1 gradjanska, demokratska evolucija koju su majstori ubili '90-ih.

 

Ne treba precenjivati Start: on jeste izrastao u vrlo kvalitetan magazin  iz prvog Yu duplerica magazina, porodio je ili izrodio - kako se kome vise svidja - i 1 Lazanskog, onog Pirocancatm..., ali sve su to bila imena koja su se kasnije, posle raspada rasturila na razne ideoloske strane..

 

Danas jeste bio, pokusavao tacnije da se pozicionira uz NIN, nije uspeo, ali je ta generacija novinara bila poslednji medijski napor da se sacuva, tacnije deluje u zajednickom, jugoslovenskom kulturno informativnom prostoru, bez gadjanja cetnistvom, ustastvom, brojanjem krvnih zrnaca, herojskim nacionalnim istorijama...

 

Onda su dosli majstori...

 

 

Edit: ovaj Timofejev, omatoreli, sa one slike gore, isti, pljunuti onaj Struja Antic :D jebesmiprase, ima tu neka biologija, ekologija, uticaj sredine...

Edited by namenski
  • +1 3
Link to comment

Podsetnik na Studio B iz dana dok je Timofejev bio direktor i glodur, reč je o periodu otvaranja mosta na Adi.

  

On 31.12.2011. at 2:29, hazard said:

Sta ubrizgavaju u novinare i voditelje Studija B nakon sto udju u Beogradjanku? Cime ih dopinguju? Gledajuci Studio B dobija se utisak kako je u gradu sve divno, bajno, krasno, prelepo, jednostavno sve tako lepo funkcionise i jedini problem su nestasni momci sa petardama u novogodisnjoj noci...narocito ako gledate "jos uvek budni" i "beograde dobar dan" (cija repriza ide nocu odmah posle "jos uvek budni") - kakva propaganda ruzicaste stvarnosti, jebote! E da, i most na adi mora biti spomenut u svakoj emisiji bar 5 puta...

  

On 1.1.2012. at 14:10, Кристофер Лумумбо said:

sramotno je bilo gledati kako studio b izvestava, kao u najgorim slobinim danima. zabole me za jebeni most kad su nam mediji ovakvi.ovo prebaciti na temu o studiu b.

  

On 1.1.2012. at 18:37, MayDay said:

kojot i ja smo vas upozoravali jos i kad je na studiu b bio celonedeljni festival povodom prve godine djilasove vlasti...ali niste tada imali sluha.i kul, mogu oni da nas kradu, ali zaboga nemojte nas ucutkivati kad o tome pricamo.

 

Edited by vememah
Link to comment
17 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Ko u najgorim Slobinim danima..

Realno.

Samo hoćemo sad da ređamo i novinare koji su sa suzama u od očima (od sreće naravno) kampovali na tom mostu?

Oni koji sad nose baklju slibodne reči!

Jel to hoćete?

Link to comment
38 minutes ago, namenski said:

Tu i lezi gvinttm: deca generacije/a na kojima je NIN krajem '50-ih, '60-ih, '70-ih, postao sta je postao, stekao nesporan i zasluzen ugled, su k'o ozeb'o sunce docekala krajem '80-ih - Vreme, trcala da ga nabave, klela se u njega...

Bila prava publika, sazrela za nesto novije, drugacije...

I to je, otprilike, bila 1 gradjanska, demokratska evolucija koju su majstori ubili '90-ih.

 

Ne treba precenjivati Start: on jeste izrastao u vrlo kvalitetan magazin  iz prvog Yu duplerica magazina, porodio je ili izrodio - kako se kome vise svidja - i 1 Lazanskog, onog Pirocancatm..., ali sve su to bila imena koja su se kasnije, posle raspada rasturila na razne ideoloske strane..

 

Danas jeste bio, pokusavao tacnije da se pozicionira uz NIN, nije uspeo, ali je ta generacija novinara bila poslednji medijski napor da se sacuva, tacnije deluje u zajednickom, jugoslovenskom kulturno informativnom prostoru, bez gadjanja cetnistvom, ustastvom, brojanjem krvnih zrnaca, herojskim nacionalnim istorijama...

 

Onda su dosli majstori...

 

 

Edit: ovaj Timofejev, omatoreli, sa one slike gore, isti, pljunuti onaj Struja Antic :D jebesmiprase, ima tu neka biologija, ekologija, uticaj sredine...

Dugo Timofejeva nisam video ali nije on likom na Struju...

Ta prikaza je unikatna....

EDIT : sad me podseti da okačim jednu sliku samo za tebe samo da nađem tvoj post...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

Ređaj slobodno, baš me zanima na koga sve misliš.

Ne mislim nego sam gledao sa nekima i radio, a moraćeš sam da se potrudiš, ali vredan si čovek, iskopaćeš...

😉

  • -1 1
Link to comment

Gostovao je Timofejev pre 3 godine kod Gojgiće sa Cvijetinom Milivojevićem da priča o 9. martu, ako nekoga zanima da proveri utiske o njegovom izgledu.

 

https://media.rtv.rs/sr_lat/pravi-ugao/63336

  

2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Ne mislim nego sam gledao sa nekima i radio, a moraćeš sam da se potrudiš, ali vredan si čovek, iskopaćeš...

😉

 

Zabole me najiskrenije da se cimam.

Edited by vememah
Link to comment
5 minutes ago, Frank Pembleton said:

Dugo Timofejeva nisam video ali nije on likom na Struju...

Ta prikaza je unikatna....

EDIT : sad me podseti da okačim jednu sliku samo za tebe samo da nađem tvoj post...

:D 

Ma nisam ni ja, u pravu si inace, nije to toliko do fizicke slicnosti, nego atmosfera, duh vremena, stav, govor tela, sta li, jebemliga, asocijacija me bas gadjala...

gkAVesMS.jpg

Edited by namenski
  • +1 1
Link to comment

Srpsko novinarstvo je uništeno zato što se od novina i novinara očekuje da budu na nekoj strani. Da se ne napadaju naši, da se njihovi ocrnjuju što je više moguće. Ne postoji niti jedan jedini objektivan medij u državi. Takvo nešto je morala biti prvenstveno uloga RTSa pa da se onda na osnovu njih može praviti neka perspektiva. I upravo u tome je njihov najveći greh. Nije Informer uništio srpsko novinarstvo, uništio ga je RTS.

 

Pre devedesetih smo morali čitati nedeljnike kako bi bili informisani. Nije bilo drugog načina. A oni su, kada je već bilo prostora to popunjavali dosta kvalitetnim sadržajem, bilo da je u pitanju intervju ili reportaža iz nekog rata. Danas ne postoji pandan tome. Obilje informacija koje dobijamo sa interneta je dovoljno da svako može stvoriti sopstvenu sliku. Tadašnji novinarski posao je bio da iz ono informacija što ima napiše priču. Danas novinar mora apstrahovati informacije i izabrati one koje su relevantne jer bi se članak pretvorio u poplavu podataka bez ikakve priče. Samim tim je novinarska etika i moral sve bitnija i bitnija. Na primer, u ratu u Ukrajini, apsolutno možeš potkrepiti podacima priču kako Rusija dobija rat isto kao i priču da Ukrajina neminovno pobeđuje. Pitanje novinarske etike se ne sastoji u tome koju će priču odabrati od te dve, već koje će podatke uzeti kao relevantne i iz njih izvući zaključak. Nažalost, srpsko novinarstvo prvo odabere zaključak pa onda traži dokaze.

 

Poenta, potrebni su nam novinari od poverenja, koji čašću i poštenjem stoje iza onoga što pišu, ne trebaju nam aktivisti.

Edited by nautilus
  • +1 4
  • Hvala 2
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
7 minutes ago, nautilus said:

Pre devedesetih smo morali čitati nedeljnike kako bi bili informisani.

Odakle ti ovo?

Ex-Yu je imala zavidno i prakticno po zapadnim standardima narocito spoljnopoliticko informisanje, sa mrezom - Politika i Tanjug - novinarskih imena od kvaliteta i integriteta (Julius, Gusticic, Radojcic...) kao dopisnika, dok je sam Tanjug bio vrlo visoko kotiran i citiran u svetskim medijima, zahvaljujuci izmedju ostalog i polozaju pa i ugledu Jugoslavije u takozvanom Trecem svetu.

Naravno da je unutarpoliticko informisanje bilo partijski usmeravano, ali ni izbliza u meri u kojoj je to, recimo, danas.

Izbijale su povremeno krize, leteli gloduri, pa i cele redakcije - ne u zatvor ili uza zid - ali po pravilu i kao odraz u vezi sa po nekom tekucom krizom poput Hrvatskog proljeca, srpskih liberala..., ali je informisanje u celini ipak radilo posao, narocito u svetlu cinjenice da je narodtm, a narocito omladinu boleo kurac za unutarpartijska desavanja, a narocito za informacije :isuse: s kim se jebe drugarica Pepca...

Istina je da je - koga je zanimalo - trebalo znati po malo i citati izmedju redova, ali ti je ocena da su nedeljnici bili glavni za informisanje, ipak malo preostra.

 

Informisanje :isuse: u danasnjem smislu je u Srbiju uslo sa direktnim TV prenosom - 8. sednice, prenosom kao alatkom za politicki obracun...

  • +1 1
Link to comment
32 minutes ago, namenski said:

 

...

 

Informisanje :isuse: u danasnjem smislu je u Srbiju uslo sa direktnim TV prenosom - 8. sednice, prenosom kao alatkom za politicki obracun...

i to fino koincidira na velikoj sceni sa lajv ejdom, kao superspektaklom koji je zapocheo pacifikovanje pobuna. interesantno, samo kazem...

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, gospa buba said:

i to fino koincidira na velikoj sceni sa lajv ejdom, kao superspektaklom koji je zapocheo pacifikovanje pobuna. interesantno, samo kazem...

 

 

Live Aid je bio par godina ranije, negde osamdeset pete, ako se ne varam, iako ne volim Bob Geldofa, niti što je dobar deo novca završio u rukama lokalnih moćnika,  ne bih povlačio paralele...

Edited by Jeremija
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...