Jump to content
IGNORED

NIN


Eraserhead

Recommended Posts

7 minutes ago, vememah said:

 

Ti si taj koji je napisao da su se sunovratili u odnosu na Reljićevo uredništvo, koje je prethodilo Ringijerovoj kupovini.

On je ostao da radi u NIN-u...

BTW, on je po znanju bolji novinar od Ćulibrka.

Ali to njegovo "uvaljivanje" je isto kao da se ostane na mestu glodira iako si za penziju?

Link to comment

Hteo sam da proverim da l' sam dobrog našao. Ne pamtim ja toliko daleko niti sam čitao Nin tada, jedino se prisećam da je Epoha u nekom trenutku postojala.

Edited by vememah
Link to comment

e, cisto za informaciju, nin nikada nije bio stalni barjak slobode. on je tonuo i dizao se puno puta u svojoj istoriji.

 

kod vremena, za ovih 30inesto godina, nemas uspona i padova te velicine. nije nin bezgresan, ali nije ni nesto sto treba pustiti niz vodu u ovoj zemljici.

 

nikada srbija nije imala nedeljnika za bacanje, ni u sfrj. imali smo bolju dnevnu stampu ali periodika nam je bila slaba.

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, foto said:

kod vremena, za ovih 30inesto godina, nemas uspona i padova te velicine.


Stoji, ali sam sebe uhvatio da više ne čitam Vreme kad sam shvatio da unapred znam šta će da napišu na bilo koju temu.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

I ti koji su sada otišli su došli kad su neki drugi otišli. Šta misliš kad je NIN zavaljen ovim nemcima, da se to nije gledalo kao prodaja "velikog NIN-a" firmi koja je bliska vlastima?

Taj sunovrat traje dugo i nije Ćulibrk nikakav mučenik nego neko ko je pokušavao da "pliva" i sačuva posao i kintu koju prima...

Mic po mic i došlo je do ovoga.

Naravno meni sad neko da ponudi ovo što su ponudili Timofejevu verovatno me bih prihvatio.

Ali meni niko nije ponudio, niti će...

To..i zato me i zabole za NIN situaciju..otisli Culibrk, Vesna, pa jaooo

:zalosna:

Link to comment

Nin je do Miloševićevog varvarskog upada bio najbolji SFRJ politički nedeljnik. Nikakav Start, VUS ili Polet nisu prilazili ni na puškomet toj fantastično redakciji. 

 

Ne bih  mogao da odlučim koja faza je bila gora, da li vreme lizača Slobinog dupeta ili faza trećeg metka. 

 

Kad bolje razmislim, usponi i propadanja Nina direktno su pratili uspone i propadanja Srbije. 

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, vememah said:

"...Već dugo sam novinar i siguran sam da niko iz politike nije učestvovao u mom izboru za glavnog urednika“, rekao je.

Na pitanje šta ga je motivisalo da se odluči na saradnju s Drakulićkom, obzirom da je ona u proteklih deset godina raskinula saradnju s velikim brojem kvalitetnih novinara i urednika kompanije Ringier Aksel Springer, Timofejev je kazao da nije upoznat s događanjima u toj kompaniji.

„Mi smo se zvanično upoznali pre neki dan, kada me je ona pozvala. Nisam imao razloga da ne poverujem u njene planove i ideje vezane za NIN. Za mene je veliki izazov biti glavni urednik NIN-a jer sam veći deo karijere proveo u elektronskim medijima“, kazao je on.

 

E jak si mi ti novinar, dugo!

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, foto said:

e, cisto za informaciju, nin nikada nije bio stalni barjak slobode. on je tonuo i dizao se puno puta u svojoj istoriji.

 

kod vremena, za ovih 30inesto godina, nemas uspona i padova te velicine. nije nin bezgresan, ali nije ni nesto sto treba pustiti niz vodu u ovoj zemljici.

 

nikada srbija nije imala nedeljnika za bacanje, ni u sfrj. imali smo bolju dnevnu stampu ali periodika nam je bila slaba.

Ima tu i nesto dubljetm: da bi se ispilio uspesan nedeljnik poput NIN-a potrebna je kvalifikovana publika.

A posleratni NIN je tipican primer: prvo si omasovio kvalitetnu dnevnu stampu i to u zemlji u kojoj je broj nepismenih bio pozamasan, da bi u sledecoj fazi drutvene evolucije dobio zahtevniju publiku cije si zahteve zadovoljavao - NIN-om...

Nije to bio svestan proces, jos manje rezimskitm projekt: bio je na neki nacin prirodan put 1 drustva koje je - ma kako ga danas ocenjivali raznorazni - polako napredovalo, kultivisalo se ako bas hocemo...

Tako se i sama smrt, urusavanje tog i takvog NIN-a poklopilo sa urusavanjem, unistenjem upravo slojeva citalaca NIN-a '90-ih, sloja koji je bio itekakav zametak srednje, gradjanske klase, sposobne da kriticki misli i kojoj tamo neki Svet, bilo zapadni, bilo istocni - nije bio Neprijatelj nego sredina u kojoj se suvereno kretao i kojoj je pripadao...

Bio je i jospo nesto: neka vrsta simbola kulturne i svake druge superiornosti Beograda kao jugoslovenskog kulturnog centra, i - da budem malo zloban :D - predmet tihe zavisti Zagreba koji je takodje imao ekipe vrhunskih novinara ali nikada nije uspeo da se dohvati uticaja i imidza 1 NIN-a...

 

Usran definitivno, kao i toliko toga uostalom, ostace kao jedan od kulturnih artefakata koji su obelezili 1 doba, epohu.

  • +1 4
Link to comment
18 hours ago, vememah said:

Timofejev o svojoj novoj funkciji u Ninu:

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/aleksandar-timofejev-nin-ce-biti-kritican-i-prema-vlastima-i-prema-opoziciji/

 

„Mi smo se zvanično upoznali pre neki dan, kada me je ona pozvala. Nisam imao razloga da ne poverujem u njene planove i ideje vezane za NIN. Za mene je veliki izazov biti glavni urednik NIN-a jer sam veći deo karijere proveo u elektronskim medijima“, kazao je on, ne želeći da saopšti detalje koji se tiču novih planova vlasnice NIN-a.

 

 

Timofejevu je izazov da nakon rada u elektronskim medijima radi u NIN-u, čiji vlasnici u suštini žele da on postane elektronski medij...ima smisla.

Link to comment

"Vrlo zanimljiva vest" - a prvi je znao sta se desava

"Nikada se nije slagao" - treba:cesto se ne slaze

Fotka pazljivo odabrana od dvadeset sa stola, stroga al postena, prepoznaje zamke

Edited by villiem
Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

Ako smo i imali nedoumice, nema ih više.

ako i nismo, bizon je tu da obezbedi pravovremenu kontaminaciju.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...