Jump to content
IGNORED

NIN


Eraserhead

Recommended Posts

4 hours ago, vememah said:

Kažu da jeste.

 

 

 

dajte spojlujte ovog degenerika, jedan od najglupljih ljudi u javnom prostoru srbije ako se to može reći za tviter

 

dečku treba neko da nacrta da bi, da nije bilo “starog B92“ bukvalno danas nosio gajbice za imenjaka miloševića umesto što slavodobitno brendira sokove od otpada bundeve kao multivitamin 

 

zumer imbecil

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Ja uopšte ne moram ni da znam ko je i kakav je Timofejev.

Dovoljno je da dođeš u novinu koju su kolektivno onakvi ljudi napustili.

Pa jbt :isuse: :puke:

  • +1 7
Link to comment
5 hours ago, vememah said:

 

 

 

Evo i Klačar oduševljen.

 

 

 

 

nek njega uzmu kao kolumnistu, taman

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment

Timofejev o svojoj novoj funkciji u Ninu:

Quote

Novinar Aleksandar Timofejev, koji je danas imenovan za glavnog i odgovornog urednika NIN-a, izjavio je da će taj nedeljnik sačuvati tradiciju i nezavisnu uređivačku politiku.

Timofejev je agenciji Beta kazao da će NIN zadržati kritičnost prema vlastima.

„Nikada se nisam zalagao za opoziciono novinarstvo, jer ne možeš istovremeno da budeš novinar i akter političke scene. NIN će sigurno biti nezavisan nedeljnik, bićemo kritični i prema vlastima i prema opoziciji“, rekao je on.

Upitan da li je u njegovom izboru za glavnog urednika imala upliva politika, Timofejev je kazao da je o novom angažmanu razgovarao samo s vlasnicom NIN-a Jelenom Drakulić.

„Ni s kim drugim, osim s Jelenom Drakulić nisam razgovarao o dolasku u NIN. Već dugo sam novinar i siguran sam da niko iz politike nije učestvovao u mom izboru za glavnog urednika“, rekao je.

Na pitanje šta ga je motivisalo da se odluči na saradnju s Drakulićkom, obzirom da je ona u proteklih deset godina raskinula saradnju s velikim brojem kvalitetnih novinara i urednika kompanije Ringier Aksel Springer, Timofejev je kazao da nije upoznat s događanjima u toj kompaniji.

„Mi smo se zvanično upoznali pre neki dan, kada me je ona pozvala. Nisam imao razloga da ne poverujem u njene planove i ideje vezane za NIN. Za mene je veliki izazov biti glavni urednik NIN-a jer sam veći deo karijere proveo u elektronskim medijima“, kazao je on, ne želeći da saopšti detalje koji se tiču novih planova vlasnice NIN-a.

Na pitanje koliko će biti samostalan u izboru saradnika, Timofejev je rekao da će on izabrati urednički i novinarski tim.

„Saslušaću svačije mišljenje i predloge, ali konačnu odluku o uredničkom i novinarskom timu doneću sam“, naglasio je novi glavni urednik NIN-a.

https://www.danas.rs/vesti/drustvo/aleksandar-timofejev-nin-ce-biti-kritican-i-prema-vlastima-i-prema-opoziciji/


Timofejev 22.5.2023. za nemački radio WDR o protestima posle Ribinkara i Dubone:

Quote

Pre svega, čini se da je vlastima važno da pokažu kako navodno mali, gotovo beznačajan broj ljudi učestvuje u protestima. Pominju da se cifra kreće negde do deset hiljada ukupno, ne više. Nacionalna televizija Pink, svojevrsna razglasna stanica režima, tokom protesta dovodi goste koji gledaju snimke načinjene iz kako se navodi „drona“ vlasnika te televizije i sprdaju se sa slikom. Na primer na mostu Gazela, koja je žila kucavica beogradskog saobraćaja vidi se veoma mali broj ljudi koji navodno blokira saobraćaj. S obzirom da ja živim u neposrednoj blizini mosta, mogu lično da posvedočim da to nema veze sa onim što se događalo, to jest da je most u to vreme bio potpuno zakrčen demonstrantima. Ljudi koji se ozbiljno bave novim tehnologijama ne isključuju mogućnost da je tu upetljala prste i vešto iskorišćena veštačka inteligencija, da ne zamaramo slušaoce o tome kako je sada vrlo izvodljivo da se generišu snimci koji nemaju veze sa pravim stanjem stvari. Naravno, to podrazumeva da ne verujete sopstvenim očima, ali do toga valjda još nismo stigli.

Pa dobro, koliko je je ljudi bilo?

Teško je tačno proceniti, a mislim da nije ni važno. Činjenica je da je u petak na protestu u centru grada bio broj demonstranata koji se može porediti samo sa brojem od 5. oktobra 2000. kada je srušen režim Slobodana Miloševića. Izveštavao sam i tada i dobro se sećam kako je to izgledalo. Razlika je u tome što su tada postojali artikulisani zahtevi za smenom režima, sve je bilo vrlo organizovano i vođeno od strane dobro organizovane opozicije i različitih pokreta. Ovo što se sada događa prosto nema veze sa tim događanjima iako mnogi vole da porede. Sada je to pre svega vapaj građana a ne partija, ne za smenom vlasti, već za normalnim životom bez nasilja, straha i veličanja lažnih vrednosti. Za one koji vole da se bave brojkama, reći ću još i to da je kolona ljudi u protestnoj šetnji u više kolovoznih traka bila duga nekoliko kilometara. Svakako, bilo je više desetina hiljada ljudi.

https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-forum/region/srbija-protesti-116.html

 

Timofejev 30.5.2023. za nemački radio WDR o Vučićevom kontramitingu:

Quote

U najkraćem, vlast i Aleksandar Vučić po prvi put nisu uspeli da pokažu neprikosnovenu nadmoć. Da na miting dovedu, kako su najavljivali, stotine hiljada ljudi, mnogo više no što se okuplja u Beogradu već četiri sedmice u protestu građana „Srbija protiv nasilja“. I pored korišćenja svih sredstava, od medija,  pritisaka na zaposlene u javnim službama, autobusa, dnevnica, da ne pominjem već isprofanisane sendviče za putnike, ispred Skupštine nije bilo ni približno ljudi koliko su najavljivali, a ni energije koja se ranije mogla videti. Pojavili su se snimci ljudi koji masovno napuštaju skup i pre njegovog početka, a i videli su se i oni koji su dovezeni u širi centar grada u kolonama odlazili ka šoping centrima ili negde drugde, svakako u suprotnom smeru od održavanja mitinga. Na samom mitingu nije se čulo ništa novo osim Vučićeve odluke da napusti čelo Srpske napredne stranke i osnuje Narodni pokret za državu, ali to se već znalo. Sve je trajalo prilično kratko. Istina, kiša je neumoljivo pljuštala sve vreme, ali pljuštala je i sutradan kada je gotovo isti ili tek malo manji broj učesnika skupa „Srbija protiv nasilja“ simbolično okružio zgradu Radio televizije Srbije, tražeći ostavke rukovodstva javnog servisa. RTS je u više navrata u centralnom Dnevniku imao uključenja sa lica mesta i to se smatra ispunjenjem još jednog od zahteva demonstranata od strane vlasti. U svakom slučaju, što je najvažnije, nikakvih ozbiljnijih incidenata nije bilo.

https://www1.wdr.de/radio/cosmo/programm/sendungen/radio-forum/region/srbija-protesti-118.html

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, dùda said:

Ja uopšte ne moram ni da znam ko je i kakav je Timofejev.

Dovoljno je da dođeš u novinu koju su kolektivno onakvi ljudi napustili.

Pa jbt :isuse: :puke:

I ti koji su sada otišli su došli kad su neki drugi otišli. Šta misliš kad je NIN zavaljen ovim nemcima, da se to nije gledalo kao prodaja "velikog NIN-a" firmi koja je bliska vlastima?

Taj sunovrat traje dugo i nije Ćulibrk nikakav mučenik nego neko ko je pokušavao da "pliva" i sačuva posao i kintu koju prima...

Mic po mic i došlo je do ovoga.

Naravno meni sad neko da ponudi ovo što su ponudili Timofejevu verovatno me bih prihvatio.

Ali meni niko nije ponudio, niti će...

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, Frank Pembleton said:

I ti koji su sada otišli su došli kad su neki drugi otišli.

 

Padaju mi na pamet giganti slobodne misli Slobodan Reljić i Nikola Treći Metak Vrzić, vrlo uspešno udomljeni na Učiteljskom faksu zajedno sa još jednim gigantom Urošem Šuvakovićem i u Vučelićevom Pečatu i na Sputnjiku / RT Balkanu.

Edited by vememah
  • Haha 2
  • Hvala 1
Link to comment
7 hours ago, aram said:


Timofejev se sve vreme borio protiv takvog zakona, a gurali su ga Saša Mirković, Veran, Đilas...

edit: i da, direktno su lagali da EU traži da se svi mediji moraju privatizovati osim RTS-a.

To im je što se mene tiče "smrtni greh". Ta priča da SVI ti mediji moraju da idu na "projektno finansiranje" i full tržišno poslovanje "jer tako je svugde u EU" to je takva svinjarija...

Oni su svi mislili da ih čeka da zasednu na čelo RTS, al jbga.

Doduše evo Veran je za vreme AV bar ušao sa svojom "ekipicom" u zgradu Tanjuga, vajdica....

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, vememah said:

 

Padaju mi na pamet giganti slobodne misli Slobodan Reljić i Nikola Treći Metak Vrzić, vrlo uspešno udomljeni na Učiteljskom faksu zajedno sa još jednim gigantom Urošem Šuvakovićem i u Vučelićevom Pečatu i na Sputnjiku / RT Balkanu.

To što oni tebi padaju na pamet govori kpga si čitao u NIN-u....

😎

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

nin nikada nije bio 'pravoveran'. uvek je isao sinusoidom, od vrhova do ponora, ali to je, valjda, normalno za novine tolikog trajanja u doba tranzicije.

za one sa slabijim stomakom to nije sport.

Link to comment
18 minutes ago, Frank Pembleton said:

nije Ćulibrk nikakav mučenik


nego je neko ko bi, po zakonu, morao u penziju. al jebi ga, ne ide mu se dok može još neku kintu da makne.

Link to comment

a teofila andjelica izvlacimo kada nam zatreba ozbiljnije oruzje. reljic, i narocito vrzic, su malokalibarski mecici.

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

To što oni tebi padaju na pamet govori kpga si čitao u NIN-u....

😎

 

Ti si taj koji je napisao da su se sunovratili u odnosu na Reljićevo uredništvo, koje je prethodilo Ringijerovoj kupovini.

Link to comment
9 minutes ago, foto said:

a teofila andjelica izvlacimo kada nam zatreba ozbiljnije oruzje. reljic, i narocito vrzic, su malokalibarski mecici.

 

Teodora, ako misliš na nekadašnjeg glodura Nina i sepsinog biltena Epohe.

 

Spominje se ovde uzgred u Vasićevom članku o Vučeliću.

 

Quote

Kao urednik kulturne rubrike NIN-a, što je oduvek bilo mesto od posebne bezbednosno-političke osetljivosti, Vučela se pokazao kao prorok, mada neki ninovci to nisu razumeli; tadašnji glavni urednik Teodor Anđelić jeste, valjda zato što su on i Vučela radili zajedno na istom projektu. Lepo im je Vučela na sav glas propovedao 1988. i 1989. da će se Jugoslavija raspasti u krvavom ratu; da će se Srbija otcepiti, ako treba, a oni nek’ vide šta će; da Srbe svi mrze itd. Na svako pitanje imao je glasan odgovor; kad ga pitaju šta se nas tiču njihove komunističke svađe između republičkih partija, Vučela se smejao: „Vi ćete da ginete u tom ratu, a ne mi.“ Na dovoljno puta ponovljeno pitanje zašto svi „mrze Srbe“, pa i naši saveznici iz dva svetska rata, Vučela bi na kraju, kad se iznervira, odgovorio: „Zato što imamo dužu onu stvar!“ I tako dalje, a niko mu nije verovao; pouka glasi: iako viče, možda je u pravu. I bio je u pravu: sve se obistinilo. A kad se sve obistinilo, Vučelića je krenulo ozbiljno: SPS, RTS itd.

https://vreme.com/vreme/majstor-svih-zanata/

Edited by vememah
Link to comment

Inače, gledam sad da NIN-ov YT i oni su od intervjua sa Vidićem to uradili i video kao neke vrste "podkasta" to je verovatno neki smer kuda ta menađerka hoće da odvede "brend".

Onlajn varijanta, gledanost na mrežama itd...

Ona verovatno ne dobacuje dalje od YT tiktok.

Moguće da misle da im timofejef to može doneti.

Vidim da je počela da radi Ceca Janićijević, ona je radila na televizijama RTP, RTS, i zadnje ENS...

Videćemo na šta će to da liči...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...