Jump to content
IGNORED

NIN


Eraserhead

Recommended Posts

1 hour ago, nautilus said:

Danas ne postoji pandan tome. Obilje informacija koje dobijamo sa interneta je dovoljno da svako može stvoriti sopstvenu sliku. 

Sliku da, ali ne i misao. Posebno ne kritičku misao.

 

1 hour ago, nautilus said:

Poenta, potrebni su nam novinari od poverenja, koji čašću i poštenjem stoje iza onoga što pišu, ne trebaju nam aktivisti.

I umećem.

  • +1 1
Link to comment

Like i said once, mozda se niko i ne slaze, od ovoga sto znam, jedina osoba koja zasluzuje da s enazove novinarkom, onakko kako ja zamisljam cisto, objektivno, i kvalitetno novinarstvo, Ljubica Gojgic..Zaklina, sa  svim manama koje ima, mi je druga najbliza tome(ako nista, barem deluje da se trudi, na svoj nacin, za druge ni to ne bih mogao reci)

Edited by Misko
Link to comment
5 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

samo znam da je među beogradskim novinarima bio prestiž da pišu za danas(i start), a ono što znam iz priče da su u ninu bili ljubomorni na danas, u toj fazi pred sam raspad sfrj-a jer su im prva pera redakcije bolje tekstove uvek nudile zagrebu

 

Sam si napisao : 'pred sam raspad sfrj-a' 

 

Nin je 30 godina bio deo specifičnog porodičnog paketa za petak pred vikend: Politika-Nin-Zabavnik

 

Iza uspona Starta stajao je, danas znamo, KOS sa svojim najboljim proizvodima, Lazanskim, Piroćancem i Tijanićem, što nam više govori o kvalitetu kadrova vojne službe nego o samom Startu. Kad porediš sa današnjim klovnovima iz jutarnjih programa, ispada da je tadašnji KOS bio suva avangarda. 

 

Postoji, međutim, jedan element u kom je hrvatski tisak bio svetlosnu godinu ispred, a to je dizajn, fotografija i grafička produkcija. Za priču o Ninu izuzetno važan momenat je prelazak na Newsweek format u vreme urednikovanja Frana Barbierija. 

  • +1 8
Link to comment
6 hours ago, April said:

 

...

Nin je 30 godina bio deo specifičnog porodičnog paketa za petak pred vikend: Politika-Nin-Zabavnik

 

...

ne bih srochila bolje :D

  • +1 1
Link to comment
On 19. 1. 2024. at 21:52, April said:

Nin je do Miloševićevog varvarskog upada bio najbolji SFRJ politički nedeljnik. Nikakav Start, VUS ili Polet nisu prilazili ni na puškomet toj fantastično redakciji. 

 

Ne bih  mogao da odlučim koja faza je bila gora, da li vreme lizača Slobinog dupeta ili faza trećeg metka. 

 

Kad bolje razmislim, usponi i propadanja Nina direktno su pratili uspone i propadanja Srbije. 

ne ne, to je bi 80-ih rigidni partijski nedeljnik tu se pratio rad tadasnje jedine partije.

u danasu je bilo disonantnih. tonova. bilo je puno vise tekstova, kolumni koji su odudarali od zvanicnih stavova partije. 

nin je bio ono, sitan font, prored da ocoravis, neugledan i dosadan kao draza markovic, pretencioza, a borba dva hektara, te ovaj iz ssrn rekao ovo,  komisija ck skj donela zakljucak, drug jagnjeca brigada u poseti prijateljskoj keniji istakao i doneo kici 6 maski africkog plemena po naredbi aupruge u cilju uredjenja predsoblja, obavezna obecanja da se nece skrenuti sa puta revolucije i sl :yawn2:

secam se keva nin, cale danas a ja start 🤣

i kilo novina, jebote. imao sam kuci stubove novina

Edited by bradilko
Link to comment

Citala se tad i jedna novina zagrebacka, posebno popularna medju mladjima, naziv pocinjao slovom e a zavrsavao slovom a, u sredini rotik

 

Ucili smo iz nje cudne hrvatske rijeci, kao npr ud, njeznik, narajcati itd

Link to comment
3 minutes ago, MocaVukotic said:

Citala se tad i jedna novina zagrebacka, posebno popularna medju mladjima, naziv pocinjao slovom e a zavrsavao slovom a, u sredini rotik

 

Ucili smo iz nje cudne hrvatske rijeci, kao npr ud, njeznik, narajcati itd

 

 

Vrući Kaj?

 

 

 

Voleo sam Start kad je izlazio, i to ne samo zbog fotografija, posle sam, kad sam ukapirao da je pola autora bilo na spisku vojne obaveštajne službe, retroakivno promenio mišljenje...

Link to comment

imala je politika nekih pokušaja sa svetom(politikinim) da dinekle ookuša da parira startu ali to sem nekih početničkih uspeha nije zaživelo. tada su “otkrili” aferu neum al mimo toga je bio ćorak

 

prvi urednik je bila ljilja bulatović u kasnijoj fazi platonski zaljubljena u ratka mladića

 

bio je tu i intervju, al to je bilo tanko. posle je prodat karićima iz kog je nastao izdrkani profil dugin kadar(zlobnici bi rekli udbin). milomir, duška jovanić, tamara nikčević…

Link to comment

24. јануар 2024. 17.20

Прави угао

Гошћа: Јелена Дракулић, власница недељника НИН

 

Ауторка и водитељка: Љубица Гојгић

 

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Jimmy Kowalski said:

Opa, Ljubica reklamira NIN..

Gošća jeste trenutno neko ko je u žiži interesovanja. Ali nisam gledao emisiju "da li su postavljena prava pitanja" 😉

Link to comment

Sad pogledao. Trange-frange priča, menadžerske floskule.

Vlasnica je rekla da dugo radi u stranoj kompaniji i da je štedela i da je zato imala novca.

Jasno je par puta nagazila UM.

E da, detalji transakcije su tajna po ugovoru.

Bla bla truć...

Da ne prepričavam, ima na odloženom gledanju na sajtu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...