Jump to content
IGNORED

Abortus


tkd7334

Recommended Posts

Trazim razlike izmedju dva slucaja.
Znas sta moze biti razlika? To da se pitanje licne odgovornosti razlicito tumaci kod involviranih strana. Zato, kao sto rekoh, zasto izazivati sudbinu? Pre mozes da se uzdas u to da ti znas sta radis nego u to da neko drugi (ne) zna sta radi. Nemoj jednostavno da aktivno ucestvujes u pravljenju problema.
Link to comment
  • Replies 595
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    26

  • denise

    25

  • Mr.Smith

    24

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, stvar se desava u zeninom telu i ona sa tim telom moze da radi sta hoce. Ma kako to nepravedno bilo. Sta ces joj? Da je zakljucas? Da psujes na zvezde? Ma mozes i lonce da je zoves ali nema sanse da je olubis ako je ona odlucila sta ce da radi.
Jasno da ne mozes nista. Ali bi trebalo i da postoji neki formular koji se mora popuniti i gde ona jasno i nedvosmisleno daje do znanja da je to njena odluka, bez obzira na konsekvence. I da taj papir bude dovoljan da izgubi pravo na alimentaciju. U istom stilu u kome se spocitava muskarcima pravo na bilo kakvu odluku - "Ko te jebe, sto si se jebala". Jer taj argument izgleda sasvim pristojno kad ga upotrebis na muskarcu (kao sto si ti to uradila u prethodnom postu), ali je strasno nevaspitan, i anticivilizacijski kad se primeni na zenu.Posle toga se borimo za kompletnu ravnopravnost polova. A to vam se moje dame, nece ni malo svideti... angry.gif
Link to comment
Znas sta moze biti razlika? To da se pitanje licne odgovornosti razlicito tumaci kod involviranih strana. Zato, kao sto rekoh, zasto izazivati sudbinu? Pre mozes da se uzdas u to da ti znas sta radis nego u to da neko drugi (ne) zna sta radi. Nemoj jednostavno da aktivno ucestvujes u pravljenju problema.
Da li ti upravo govoris da su zene slabije sposobne za odgovornost od muskaraca? Meni bi taj seksizam jako smetao...
Link to comment
Jasno da ne mozes nista. Ali bi trebalo i da postoji neki formular koji se mora popuniti i gde ona jasno i nedvosmisleno daje do znanja da je to njena odluka, bez obzira na konsekvence. I da taj papir bude dovoljan da izgubi pravo na alimentaciju. U istom stilu u kome se spocitava muskarcima pravo na bilo kakvu odluku - "Ko te jebe, sto si se jebala". Jer taj argument izgleda sasvim pristojno kad ga upotrebis na muskarcu (kao sto si ti to uradila u prethodnom postu), ali je strasno nevaspitan, i anticivilizacijski kad se primeni na zenu.Posle toga se borimo za kompletnu ravnopravnost polova. A to vam se moje dame, nece ni malo svideti... angry.gif
Ja sam zensko ali nikada u zivotu se nisam uzdala u to da ce muskarac da me zastiti od nezeljene trudnoce. DakleM, ja sam onim vec ranije napisanim htela samo da kazem da onaj ko vec ima formiran stav o eventualnom zacecu mora da gleda kako da taj svoj stav i zastiti. Ako ne zelim da zatrudnim a ja cu da se zastitim. Ako muskarac ne zeli da oplodi partnerku a onda i on valjda treba da misli kako da to izbegne.
Link to comment
Da li ti upravo govoris da su zene slabije sposobne za odgovornost od muskaraca? Meni bi taj seksizam jako smetao...
Jok, ja samo velim da je moguce da je jedno od dvoje involviranih slabije sposobno za odgovornost. A to je sasvim dovoljno za belaj. Ne pravim ja razliku izmedju muske i zenske odgovornosti.
Link to comment
Jok, ja samo velim da je moguce da je jedno od dvoje involviranih slabije sposobno za odgovornost. A to je sasvim dovoljno za belaj. Ne pravim ja razliku izmedju muske i zenske odgovornosti.
To i ja pricam.Znaci, ako se greska desila - oboje su krivi. Ako jedno od njih to smatra greskom, a drugo ne, dolazi od problema. Taj problem resavamo tako sto se pita zena (iz drugih razloga, nevezanih za krivca, nego za pravo da odlucuje o svom telu). Ako je vec zena ta koja odlucuje o tome da li treba ispravljati gresku abortusom ili ne, onda ona mora snositi i konsekvence te odluke. Ne znam kakva mentalna gimnastika mora da se izvede pa da dodjemo do zakljucka kako ovo sto sam ja napisao nije posteno, logicno i pravedno.
Link to comment
To i ja pricam.Znaci, ako se greska desila - oboje su krivi. Ako jedno od njih to smatra greskom, a drugo ne, dolazi od problema. Taj problem resavamo tako sto se pita zena (iz drugih razloga, nevezanih za krivca, nego za pravo da odlucuje o svom telu). Ako je vec zena ta koja odlucuje o tome da li treba ispravljati gresku abortusom ili ne, onda ona mora snositi i konsekvence te odluke. Ne znam kakva mentalna gimnastika mora da se izvede pa da dodjemo do zakljucka kako ovo sto sam ja napisao nije posteno, logicno i pravedno.
Pa na jedan ili drugi nacin ljudi uvek snose konsekvence svojih odluka. Utesno je to da postoje veoma dobre mogucnosti da se (takve) greske preduprede. Diskutabilno je zasto mnogi to ne ucine. Pade mi sad? na pamet ... ne znam sta mi je gore, kada zena abortira na svoju ruku protiv volje muskarca ili kada zena rodi na svoju ruku protiv volje muskarca. Ovo drugo ipak mora da se oseca on a daily basis. Ne prolazi, ne iscezava.
Link to comment
Znaci, ako se greska desila - oboje su krivi. .....onda ona mora snositi i konsekvence te odluke....
mislim (samo razmisljam... :) ) da je deo odgovora na tvoje pitanje i to sto te konsekvence nisu iste za muskaraca i za zenu: muskarac moze (ako zeli) da se, osim davanja novca, ponasa kao da to dete apsolutno ne postiji. zena, ako ga zadrzi, to ne moze - nikad vise. njen zivot se menja totalno, dok se opisanom muskarcu menja tek svota na racunu...mozda je to razlog, jer ipak, kad se vratis na pocetak - napravili su ga zajednicki, a trpe razlicite posledice - sta god da se odluci (bilo abortus, bilo zadrzavanje)...
Link to comment

Mene takva razmatranja moralnih i etičkih vrednosti takvog čina ne interesuju. Mene interesuje pouzdan zakonski mehanizam koji će podržati isto tako pouzdan, socijalno-zdravstveni sistem u kojem će se roditi sva moguća deca, bez obzira kako su začeta i da li ih neko želii ili ne. Nakon porođaja i svih mogućih pogodnosti i beneficija za majku koja je odležala tih 9 meseci u okviru takvog programa, majci bi se dala mogućnost da "abortira". Ako je jedna od onih koje neće ili nisu u stanju da imaju dete, imala bi pravo da se tog deteta odrekne a ujedno i da bude sigurna da će ono preživeti tu njenu samovolju i odrasti bez nje u za to namenjenoj instituciji.Deca živa, nesužene majke zadovoljne. Možda bi čak mogla da se doda i novčana isplata kao podsticaj tom programu. Soma evra recimo. (malo sam ironičan sad) Mislim da bi mogao da smislim takav zakon. To bi vam bilo super. Al šta da vam ja radim kad ste svi tupaci.

Link to comment
Deca živa, nesužene majke zadovoljne.
Ako nesudjena majka umre na porodjaju (desava se) na koji je tim hipoteticim zakonom bila primorana, to ce biti O.K. Vazno je da je izvrsila reprodukciju.
Link to comment
...
Pre no se baciš na izradu ove (po meni duboko bolesne) ideje savetujem ti da prvo smisliš neki način putovanja kroz svemir, pa potom da nađeš neku naseljivu planetu (ono atmosfera i te zajebancije), pa da izgradiš na dotičnoj infrastrukturu i ostalo, ono civilizacija i te buđave fore. U suprotnom dobijaš apokalipsu tvojim genijalnim rešenjem. Za slučaj da nisi obavešten (a vidim neobaveštenost postade popularna) planeta Zemlja je (obrati sad pažnju, ovo je bitno) PRE-NA-SE-LJE-NA! Ukapirao? Da ponovim? Bez tih abortusa koji se vrše on daily basis zemlja bi uskoro rekla fala prijatno i laku noć. Ko poslednji izađe nek ugasi svetlo. I onda bi sve to tvoje pametovanje otišlo ravno u svemirsku prašinu. (poslednje shvati krajnje figurativno)
Link to comment
...Za slučaj da nisi obavešten (a vidim neobaveštenost postade popularna) planeta Zemlja je (obrati sad pažnju, ovo je bitno) PRE-NA-SE-LJE-NA! Ukapirao? Da ponovim? Bez tih abortusa koji se vrše on daily basis zemlja bi uskoro rekla fala prijatno i laku noć. Ko poslednji izađe nek ugasi svetlo. I onda bi sve to tvoje pametovanje otišlo ravno u svemirsku prašinu. (poslednje shvati krajnje figurativno)
To je ono o čemu on i slični mu ne razmišljaju.To jest razmišljaju, ali im se ne sviđa što najveću reprodukciju imaju tamo neki Albanci, Crnci, Indijci... Prvo da se SrBlji namnože da ih bude najviše, pa onda nek se uvede kontracepcija. Posle ne mora da se rađa.Još:Koliko je lako doći u npr Beogradu do:-Radnog mesta-Stana-Mesta u vrtiću-...?
Link to comment
Mene takva razmatranja moralnih i etičkih vrednosti takvog čina ne interesuju. Mene interesuje pouzdan zakonski mehanizam koji će podržati isto tako pouzdan, socijalno-zdravstveni sistem u kojem će se roditi sva moguća deca, bez obzira kako su začeta i da li ih neko želii ili ne. Nakon porođaja i svih mogućih pogodnosti i beneficija za majku koja je odležala tih 9 meseci u okviru takvog programa, majci bi se dala mogućnost da "abortira". Ako je jedna od onih koje neće ili nisu u stanju da imaju dete, imala bi pravo da se tog deteta odrekne a ujedno i da bude sigurna da će ono preživeti tu njenu samovolju i odrasti bez nje u za to namenjenoj instituciji.
Bio jos jedan koga razmatranja moralnih i etickih vrednosti takvog cina nisu interesovala. Zakonski mehanizam i institucije, kazes? Reprodukcija reprodukcije radi? I ne pade ti na pamet da razradis ovaj svoj stav pa bacis na papir koje bi to bile prednosti a koje mane zakonskog mehanizma koji bi regulisao stancovanje dece na akord? To je opasna ideologija. Vec vidjeno. Kod tvog ideologa prethodnika su takve majke dobijale i medalje (zamisli koja beneficija!). Ma znas sta? Takve majke u zasluzne gradjane! A (institucionalizovanu) decu? Nego, sta bi sa ocevima? Ne pominjes ih u okviru svog zakonskog mehanizma. Nisu vazni? Kako sad to? Majka da ima zakonsko pravo da se odrekne deteta a otac, sta? A sto da takvo dete prihvati institucija ako vec postoji ziv otac? Nisi ti to sasvim doradio ... no, no, lose bi ti resio pitanje biti ili ne biti.Btw, nit? je dovoljno samo da su deca ziva (kako velis) nit? ti mozes da znas sta koga cini zadovoljnim. Majke treba da govore u svoje ime a ne ti umesto njih. Edited by cyberwor/L/d
Link to comment
Pre no se baciš na izradu ove (po meni duboko bolesne) ideje savetujem ti da prvo smisliš neki način putovanja kroz svemir, pa potom da nađeš neku naseljivu planetu (ono atmosfera i te zajebancije), pa da izgradiš na dotičnoj infrastrukturu i ostalo, ono civilizacija i te buđave fore. U suprotnom dobijaš apokalipsu tvojim genijalnim rešenjem. Za slučaj da nisi obavešten (a vidim neobaveštenost postade popularna) planeta Zemlja je (obrati sad pažnju, ovo je bitno) PRE-NA-SE-LJE-NA! Ukapirao? Da ponovim? Bez tih abortusa koji se vrše on daily basis zemlja bi uskoro rekla fala prijatno i laku noć. Ko poslednji izađe nek ugasi svetlo. I onda bi sve to tvoje pametovanje otišlo ravno u svemirsku prašinu. (poslednje shvati krajnje figurativno)
Jesi ti bre nacista? Sta je ovo? Ima previse ljudi pa ajde da ubijamo ljude jos dok se nisu ni rodili? Alo? Kakve su ovo bre price?FUJ bre!!!
Link to comment

Broj parova koji bi da usvoje decu približno odgovara broju izvršenih abortusa. Ja bi samo pomirio te dve stvari. Sve problematične trudnoće bi mogle biti prekinute naravno. A što se tiče praznih polemika koje su već vođene u svetu o tome da li je i kad je fetus živo biće, da li ima dušu ili da li oseća imam svoje mišljenje. Kad bih mogao naturio bih vam to svoje mišljenje. Kako ne mogu, ono ostaje moje i eventualno još nečije kome se dopadne.Onog trenutka kad spermatozoid prodre u jajnu ćeliju, dešava se jedan od najveličanstvenijih poznatih procesa. Mali kolaps univerzuma. Stvaranje novog života. Kreacija da delu, genetska rekombinacija na osnovi najkompleksnijeg mogućeg oblika materije tj DNA koja je osnova za stvaranje i funckionisanje svih živih bića. Malo božansko kosmičko čudo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...