Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

7 hours ago, James Marshall said:

On je uživao u tom kenjanju po svima sa druge strane barikade po Hit tvitovima, čak i kad je otišao sa funkcije, dr čičić makar ćuti i samo ponekad se pravi glup i naivan.

Sori, nije mi žao jbg. Loš sam hrišćanin. Ne bih mu nikad poželio ništa loše ali nemam baš ni sažaljenja za svakoga.

 

Pamticu ga po onom dirigovanju sa dva prsta dok Selakovic sa par naprednjackih fufa igra kolo ispred njega, slaveci pobedu na izborima..znamo vec kakvi su njihovi izbori.

 

Da sam ga sreo za zivota, mogao bih samo da mu kazem "Sisaj kurac pizdo Vuciceva..govno naprednjacko."

 

Nista bolje ne mogu ni sad da mu kazem.

 

Jedino cega mi je zao je to dete koje nece upoznati oca.

  • +1 9
Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima jedna lepa nemacka rec, koja opisuje takve kao sto je on (bio): Mitläufer. Tesko je prevesti, ali znaci u sustini oportunista, ne nosilac ideje i ne neko ko je pocinio zlocin, ali neko ko  daje legitimitet rezimu / ideji / zlocinu svojim delovanjem i jos iz toga izvlaci licnu korist. Da li pri tome "veruje" da cini dobro ili radi samo za sopstvenu korist, svejedno, po Nirnberskim kriterijuma je bio kriv, tj. nije bio formalno oslobodjen. Najnizi na lestvici krivice (u poredjenju sa Geringom i co.), ali ipak kriv. 

 

E sad, po meni su Mitläuferi jednako krivi kao i pravi zlocinci, al to sam samo ja.

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

Olivier Libaux iz Nouvelle Vague. 57 godina. Predivan covek i predivan muzicar. Na njihovom koncertu 2007 mi se promenio zivot.

 

Beskrajno me ovo rastuzilo :cry:

  • Tužno 4
Link to comment
1 hour ago, burekdzija said:

Ima jedna lepa nemacka rec, koja opisuje takve kao sto je on (bio): Mitläufer. Tesko je prevesti, ali znaci u sustini oportunista, ne nosilac ideje i ne neko ko je pocinio zlocin, ali neko ko  daje legitimitet rezimu / ideji / zlocinu svojim delovanjem i jos iz toga izvlaci licnu korist. Da li pri tome "veruje" da cini dobro ili radi samo za sopstvenu korist, svejedno, po Nirnberskim kriterijuma je bio kriv, tj. nije bio formalno oslobodjen. Najnizi na lestvici krivice (u poredjenju sa Geringom i co.), ali ipak kriv. 

 

E sad, po meni su Mitläuferi jednako krivi kao i pravi zlocinci, al to sam samo ja.

Pa složismo se James i ja da je Tasovac bio kao Karajan:

 

Karajan's denazification tribunal, held in Vienna on 15 March 1946, cleared him of illegal activity during the Nazi period. The Austrian denazification examining board discharged Karajan on 18 March 1946, and he resumed conducting shortly thereafter. Years later, former German Chancellor Helmut Schmidt said of Karajan's Nazi party membership card, "Karajan was obviously not a Nazi. He was a Mitläufer".[19]

 

[19] Translated from Kammholz, Karsten (26 January 2008). "Der Mann, der zweimal in die NSDAP eintrat" [The Man Who Joined the NSDAP Twice]. Die Welt (in German). Retrieved 27 March 2020. Zu Lebzeiten wollte sich der Stardirigent nie der Tatsache stellen, Mitglied der NSDAP gewesen zu sein. Bis heute gilt er vielen als bloßer Mitläufer. Dabei zeigen historische Dokumente: Gleich zwei Mal trat er in die Partei ein und nutzte sie bewusst für seine Karriere. [During his lifetime, the star conductor never wanted to face up to the fact that he had been a member of the Nazi Party. To this day, he is regarded by many as a mere follower. Historical documents show that he joined the party twice and deliberately used it for his career.]

 

SaE

Link to comment
4 hours ago, James Marshall said:

da se ne vraćamo u prošlost, ali tad su makar postojali neki mediji


samo da bi stvari videli iz pravog ugla, tad su ti neki mediji postojali i opstajali sahvaljujući izdašnim donacijama iz inostranstva. to je išlo dotle da kad je donet onaj zakon sa drakonskim kaznama čim padne presuda ode lepo Srđa u Budimpeštu i donese koliko treba da se plati.

e posle je Srđa skupio sve svoje priznanice i došao sa advokatima u redakciju da se izračuna koliki je njegov deo, ali to je neka druga priča vezana za prekid tih dugogodišnjih donacija.

u svakom slučaju, mislim da priči o Tasovčevoj smrti nije mesto ovde, samo zagađuje ovaj topik

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

E da, umro je Srđan Hofman, iz iste branše, za našu klasičnu muziku isto toliko bitan, možda i bitniji. 

 U jebote. :cry:

Link to comment
4 hours ago, lo zingaro said:

Ko ne shvata da su za ovu zemlju sto puta pogubniji likovi kao Tasovac i Cicicic od raznih Orlovica I Risticevica ne moze ni da shvati da je Srbija usla duboko u put bez povratka i da ovo babavangisanje Marsala sta ce biti za 50-100 godina uopste nije glupost vec neminovnost. 

 

Tasovac i slicni su pre svega beskrupolozne lopine, pa onda moralna djubrad. To moralno srozavanje na nivo poslednje hulje je posledica zelje da se dzepovi napune, a ne obratno. A ovaj je punio i sebi i bratu i siroj rodbini.

  • +1 4
Link to comment
 
Tasovac i slicni su pre svega beskrupolozne lopine, pa onda moralna djubrad. To moralno srozavanje na nivo poslednje hulje je posledica zelje da se dzepovi napune, a ne obratno. A ovaj je punio i sebi i bratu i siroj rodbini.
+10000







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...