Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

2 hours ago, James Marshall said:

On je uživao u tom kenjanju po svima sa druge strane barikade po Hit tvitovima, čak i kad je otišao sa funkcije, dr čičić makar ćuti i samo ponekad se pravi glup i naivan.

Sori, nije mi žao jbg. Loš sam hrišćanin. Ne bih mu nikad poželio ništa loše ali nemam baš ni sažaljenja za svakoga.

Kada neko premine, preminuli se ne sazaljeva, nego se zali njegov odlazak sa ovog sveta.  Ako se preminuli pamti po dobru, onda se to kaze.  Ako se ne pamti po dobru, onda se o mrtvome lose ne govori.

 

Za Ivana Tasovca, kapa dole i dubok naklon jer je od Beogradske filharmonije napravio respektibilan orkestar koji je jos od vremena Zivojina Zdravkovica propadao sve dok ga Tasovac nije vratio tamo gde bi trebalo da pripada.  Propagirao je ozbiljnu muziku na jedan moderan i nekonvencionalan nacin (npr. Letnji koncerti na Uscu).  Njegov doprinos razvoju i podizanju muzicke kulture u nasoj zemlji je znacajan i po tome ce Tasovac najvise biti upamcen.  A sve drugo, kao njegova ekstravagancija, ekstrovertnost, politicki stavovi, brbljivost koji su nervirali neke, a posebno anti-Vucicevce od kada se Tasovac prihvatio ministarskog portfelja za kulturu u Vucicevoj vladi, je totalno beznacajno,  Nadam se da nova zgrada Beogradske filharmonije ponese ime Ivana Tasovca.

Edited by Dimitrije
  • -1 4
Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, James Marshall said:

najvećeg zla koje je zadesilo Srbiju

To je prilično kompetitivna kategorija, šta je tačno sada veće zlo od 12, 14-18, 41-45, 91-99. iz prošlog veka... Kapiram ja da je vama koji živite tamo zlo od AV-a, ali hajde ne preterujte.

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Indy said:

To je prilično kompetitivna kategorija, šta je tačno sada veće zlo od 12, 14-18, 41-45, 91-99. iz prošlog veka... Kapiram ja da je vama koji živite tamo zlo od AV-a, ali hajde ne preterujte.

Volio bih da doživimo svi da uporedimo rezultate. Nakon ovih neće kamen na kamenu ostati, a to što nećemo doživjeti, a to je sigurno jeste da Srba ovim trendom na Balkanu neće biti dovoljno za organizovani oblik djelovanja zvani Srbija za najviše 100 godina. Neće biti mnogo koje države koju sad poznajemo, i nije to samo do neoradikala, ali jbg, najveći strmopizd će se potrefiti za njihovog vakta.

 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Indy said:

pa da li si ti jebeno normalan?

Govorim za 50-100 godina ali nećemo. I volio bih da griješim.

 Smiri se, šta ti je. Pažljivije čitaj.

Link to comment

Ovo sto Marsal pise verovatno (treba da) vazi i za Aju Jung, Mikija Manojlovica, Crvenu zvezdu,....  Kao kulturan covek, Marsal slusa koncerte Filharmonije, gleda balet, filmove u kojima igra Manojlovic; jos navija i za Crvenu zvezdu i ine protagoniste i saucesnike "najveceg zla" koje je pogodilo Srbiju kad mu to pase, ali ih psuje na pasja kola da neko slucajno ne pomisli da je i on jedanj od njih.

Link to comment

Ivan Tasovac nije Filharmonija. Kao što nije ni Zvezdan Terzić Zvezda ali me je postojanje tog lika u CZ prilično udaljilo od navijanja za taj klub, pa se više ne investiram toliko. Aja Jung mi je nebitna. Tasovac mi je bio odvratan posljednjih godina. To što je umro ne mijenja tu činjenicu, dosta više tog malograđanskog "umro, pa sad samo fino o pokojniku". Svojim djelima pred kraj života debelo se posrao po svemu što je učinio pozitivno. Ne zaboravimo da je čovjek bio ministar informisanja za vrijeme najvećeg upropaštavanja medija u istoriji Srbije, to će biti njegova zaostavština a ne nesagrađena zgrada filharmonije ili "hvala što ne dolazite" snobovska kampanja. Koju je bio uperio upravo protiv onih s kojima se kasnije slizao.

  • +1 4
Link to comment
51 minutes ago, James Marshall said:

Ne zaboravimo da je čovjek bio ministar informisanja za vrijeme najvećeg upropaštavanja medija u istoriji Srbije, to će biti njegova zaostavština

Mala ispravka ovde, sa Dimitrijevim potuljenim stavom se ne slažem nimalo, ali ovo što si ovde rekao nije tačno. Zna se ko je bio ministar informisanja za vreme najvećeg upropašćavanja medija u istoriji Srbije, kad je novinarima letela glava. I uopšte, lepo je Indy rekao, ne preterujte, bivši ministar je samo logičan kraj balade započete Dobričinim preseljenjem Kosova "u poeziju i u večnost, tamo gde za svagda ostaje naše" i Matijinim okretanjem crkvama a ne fabrikama.

 

SaE

  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, Gojko & Stojko said:

Mala ispravka ovde, sa Dimitrijevim potuljenim stavom se ne slažem nimalo, ali ovo što si ovde rekao nije tačno. Zna se ko je bio ministar informisanja za vreme najvećeg upropašćavanja medija u istoriji Srbije, kad je novinarima letela glava. I uopšte, lepo je Indy rekao, ne preterujte, bivši ministar je samo logičan kraj balade započete Dobričinim preseljenjem Kosova "u poeziju i u večnost, tamo gde za svagda ostaje naše" i Matijinim okretanjem crkvama a ne fabrikama.

 

SaE

Pa zapravo nisam htio da potežem tu temu, ali lik je nasljednik zna se koga na toj neslavnoj poziciji, pa da bude da izvlačimo paralele na silu. I da se ne vraćamo u prošlost, ali tad su makar postojali neki mediji, sad je bukvalno mrak i septička jama. Naravno da ja ne mislim da je Tasovac tu bio nešto bitan, on je tu samo uložio svoje ime da opere ostatak ekipe, kao i recimo Udovičić, ali tvrdim glavom da su dugoročno posljedice ovog sad režima mnogo pogubnije, iako se kaleme na posljedice režima devedesetih. Nakon devedesetih srpsko društvo je makar na trenutak pokazalo da može da ispliva na površinu, nakon ovih nisam siguran da će imati dovoljno resursa (ljudskih prvenstveno) da se vrati na bilo kakav ispravan put, tj. da utekne od pada u provaliju. Ja mislim da smo mi već u slobodnom padu. I jeste, kumulativno je to, već decenijama. Opet, dodatno je jadno u istu rečenicu stavljati propast od 91. i period 45-91. Neuporedivo.

  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, James Marshall said:

Pa zapravo nisam htio da potežem tu temu, ali lik je nasljednik zna se koga na toj neslavnoj poziciji, pa da bude da izvlačimo paralele na silu. I da se ne vraćamo u prošlost, ali tad su makar postojali neki mediji, sad je bukvalno mrak i septička jama. Naravno da ja ne mislim da je Tasovac tu bio nešto bitan, on je tu samo uložio svoje ime da opere ostatak ekipe, kao i recimo Udovičić, ali tvrdim glavom da su dugoročno posljedice ovog sad režima mnogo pogubnije, iako se kaleme na posljedice režima devedesetih. Nakon devedesetih srpsko društvo je makar na trenutak pokazalo da može da ispliva na površinu, nakon ovih nisam siguran da će imati dovoljno resursa (ljudskih prvenstveno) da se vrati na bilo kakav ispravan put, tj. da utekne od pada u provaliju. Ja mislim da smo mi već u slobodnom padu. I jeste, kumulativno je to, već decenijama. Opet, dodatno je jadno u istu rečenicu stavljati propast od 91. i period 45-91. Neuporedivo.

Sa ovim poslednjim se slažem, ali s tim si ionako komentarisao Dimitrija. Ovo kako Dimitrije opisuje Tasovca je kao što se na suđenju branio jedan Vilhelm Furtvengler koji je po saveznicima bio veće zlo od Karajana koji nije taknut a bio je član partije. U Ateljeu su nekad to savršeno igrali Ljuba Tadić (Furtvengler), Petar Božović (major Arnold) i Petar Kralj (druga violina), bolje od Skarsgarda i Kajtela u holivudskoj izvedbi Ištvana Saba. Ti si u pravu da Tasovac nije Furtvengler, pre je Karajan, ali vreme sad i devedesetih jeste neuporedivo, posebno ako pogledaš Srbiju u odnosu na svet. Tad je Srbija išla kontra sveta, sad su ti mediji na koje se žališ sasvim u skladu sa Mardokovim i Berluskonijevim medijima po svetu.

 

SaE

  • +1 2
Link to comment

Složiću se u većini napisanog s tobom, gotovo sa svim što kažeš, kao što rekoh, pad koji nas je zadesio nije samo neka naša ekskluziva. Ali skoro sam čitao, mislim recimo da je Sejdinović pisao kako je bila neka lokalna (regionalna) konferencija novinara kod nas, možda baš u Novom Sadu. I prvo je krenula kuknjava svih "ma, naši mediji su najgori", ali su nakon nekog vremena boravka u Srbiji i druženja sa tabloidima i pinkom i hepijem regionalni novinari rekli "jbg, ipak ste vi Srbi u pravu, kod vas je najgore". Dodali smo određeni novi kvalitet tom upropaštavanju, trenutno nam je to jedan od glavnih izvoznih artikala u regionu. 

Link to comment

Ko ne shvata da su za ovu zemlju sto puta pogubniji likovi kao Tasovac i Cicicic od raznih Orlovica I Risticevica ne moze ni da shvati da je Srbija usla duboko u put bez povratka i da ovo babavangisanje Marsala sta ce biti za 50-100 godina uopste nije glupost vec neminovnost. 

  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...