Jump to content
IGNORED

R.I.P.


bad music for bad people

Recommended Posts

1 hour ago, April said:

Čini mi se da su dolazili u Dom Omladine?

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk
 

Jeste samo ne mogu da se setim da li je bila svirka ili samo neka promocija.

Link to comment
  • Replies 4.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    216

  • aram

    212

  • bad music for bad people

    182

  • maheem

    137

Top Posters In This Topic

Posted Images

Keith je uvek pricao da su stonesi jedini bend koji prati bubnjara. U trenutku osnivanja benda, charlie je bio jedini koji je vec imao neko ime na bluz sceni, bila je to premija za njih da ga ubede da svira sa njima. Inace jedna od najpotcenjenijih ritam sekcija je bas watts/wyman. Bas mi je krivo, uz keitha uvek sam najvise voleo charlija.
 
Oni su svi mogli slobodno da se razlete u svim pravcima, bez ikakve brige, upravo jer su imali na bubnjevima coveka koji je sve to drzao cvrsto na zemlji.
 
Majstor.
Sećam se jednog intervjua M. Weinberg-a bubnjara ESB, koji kaže kako je impresioniran odnosom ostatka benda ka bubnjaru na koncertima "... A ja sam verovatno veštački produžio vrat izvirujući kroz bubnjeve, da vidim šta je sad Brusu na pameti i dokle će..."







... Shiit has hit the fan

Link to comment
15 minutes ago, Frank Pembleton said:

Sećam se jednog intervjua M. Weinberg-a bubnjara ESB, koji kaže kako je impresioniran odnosom ostatka benda ka bubnjaru na koncertima "... A ja sam verovatno veštački produžio vrat izvirujući kroz bubnjeve, da vidim šta je sad Brusu na pameti i dokle će..."
... Shiit has hit the fan
 

Pa da, to je bend Brusa Springstina, njegov bend, ostali prate. Stonsi su egal.

Link to comment
Pa da, to je bend Brusa Springstina, njegov bend, ostali prate. Stonsi su egal.
Ma znam...
Mada recimo svi u bendi Bon Jovi su zaposleni kod pevača, po ugovoru.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

 

Kažu da su Čarliju uzori bili Čiko Hamilton i Keni Klark, meni je on uvek po svedenosti više ličio na Mingusovog Denija Ričmonda, Monkovog Frenkija Danlopa ili na Brubekovog Džoa Morela. Čak i da je kao što kažu imao razloga da bude razočaran što nikad nije dostigao nivo takvih bubnjara, po meni je dovoljno što je učestvovao u pravljenju "Sympathy for the Devil" da sve to pokrije.

 

 

SaE

Link to comment
5 hours ago, April said:

Čini mi se da su dolazili u Dom Omladine?

 

Svirao je Bill Wyman sa njegovim Rhythm Kingsima u Domu omladine, ali se ne sećam koje godine, možda 2003. Bio sam na tom koncertu i raspametio se. Bili su Andy Fairweather-Low i Albert Lee na gitarama i neka nenormalno dobra pevačica, ne znam kako se zvala.

  • +1 2
Link to comment

Ne mogu više da se setim ko, možda je baš Keith rekao nešto poput -  gitarista ili klavijaturista nosi melodiju, od njega zavisi koliko dugo će pesma ostati u glavama publike, od pevača/frontmena zavisi imidž benda i koliko će se publika povezati sa stihovima, a od bubnjara i basiste zavisi da li će bend biti dobar ili ne.

 

Stounsi su bili srećni da su uboli Wattsa, bio je savršen za njih.

  • +1 2
Link to comment
23 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

hvala za svaki akord na ušću tog 09.07.

 

rip

:sad:

 

Bubnjar je u pitanju, tako da teško da je svirao akorde.

 

U svakom slučaju, baš tužna vest...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...