Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

Sta ste zapeli za mene i eletricne :D 

 

Vise cons nego pros imam za njih iako je buducnost, neminovno, njihova.  

Za sad su odlicni za gradske voznje. Al neka im laka zemlja. Valjda ce naći zamenu za litijum i kobalt i decije rucice :heart: i robove. 

 

 

Link to comment

što se ekologije tiče mislim da će profitirati oni iz kruga dvojke a najebati oni iz vreoca i kostolca.

 

verovatno je već elaborirano kakva je (ovde) sudbina baterija kada se zamene novim. video sam na TV da nemci lupaju glavu št da rade sa nereciklabilim otpadom iz vetroparkova. nisam za elektro vozila.

Link to comment

nije krug dvojke na nekoj drugoj planeti

 

i ne postoji nereciklabilni otpad, samo onaj koji se ne isplati reciklirati, a isplativost nije fiksna kategorija

Link to comment

figurativno sam poredio krug dvojke zbog velikog broja vozila u špicevima i kostolac ivreoce kao paćenička mesta zbog proizvodnje električne energije kojom se pune baterije. ostao sam na okalnom nivou. malo proširen BG atar.

 

neprecizno izražavanje no, razumljivo.rečeno je dase nemcima ne isplati da recikliraju propelere i da ih samo gomilaju. dok ne postane isplativo.

Edited by đorđe geprat
Link to comment

za jednostavnije polimere tipa pp, cena recikliranih materijala je između 200% i 300% veća, u zavisnosti od toga kako je recikliran

 

za sada, to je jedino spremna da plati industrija pakovanja, zato što sama ambalaža učestvuje malo u ukupnoj ceni proizvoda

 

dok ima nafte, neće biti isplativo

 

druga varijanta je da se uvedu takse/porezi na virgin materijale - a to će na kraju da plati potrošač, čija kupovna moć pada i bez toga

 

tako nešto može da uradi samo EU, a konkurentnost joj nije jača strana ni pri sadašnjim pravilima igre

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Pa... ne umeju oni bolje.

Huavei je uvek bio inovativan, Xiaomi je krao rešenja, jeftiniji je bek inžinjering od pravog R&D.

Tako da je ovo u njihovom duhu.

Tako da će četvrta, peta, verzija verovatno biti super. Prvu bih preskočio milion posto.

Link to comment
On 19. 10. 2023. at 1:37, onamonamo said:

nesto se mislim, da li ce oni koji voze 200kmh po auto putu, poceti da voze sporije elektricni auto, jer ce zbog povecane potrosnje trositi mnogo vise vremena na punjenje?

Sada već dosta električnih automobila ima blokade na brzinama manjim od 200. Isto važi i za hibridne Tojote.

Edited by nesha taxista
Link to comment
3 hours ago, nesha taxista said:

Sada već dosta električnih automobila ima blokade na brzinama manjim od 200. Isto važi i za hibridne Tojote.

 

to je zbog grejanja baterije koje joj smanjuje vek, tojote su blokirane na 180 a ne preporučuje se više od 160.

Link to comment

Svejedno, uglavnom možemo videti trend smanjivanja maksimalnih brzina što je dobro. Zašto bi uopšte bilo ko normalan vozio preko 160?  Ne radi se tu samo o bezbednosti i dometu električnih kola. SUS motori pri velikim brzinama troše mnogo goriva i posledično zagađenje vazduha je zbog toga znatno veće. 

  • +1 5
  • -1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...