Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

2 minutes ago, namenski said:

Dobitak, inace problematican, u smanjenju zagadjenja je zanemarljiv, na stranu dodatna zagadjenja koja ce da nastanu proizvodnjom vozila na struju...

Pa to...

 

Sad kad sam bio u Kataru, bilo mi malo tužno, kakva zamena teza na svim plakatima po gradu... Promovišu neku zelenu energuju, imaju neke sajmove o održivom razvoju i zelenoj energiji...

 

A ond anaprave u sred pustinje stadion, pa ga okruže parkom, koji nalivaju vodom koju dobijaju desalinizacijom... :isuse: Sve ekološki...

 

I klime piče na sve strane, u zatvorenom se smzavaš jer je 20 stepeni (da bi mogli valjda dukseve da prodaju?)... Jbt, ta količina štete koje prave klime po arapskom svetu se ne me može nedomestiti sve i da isključimo pola Evrope iz saobraćaja...

 

I onda se priča o zelenoj agendi, how yes no...

  • +1 6
Link to comment
4 minutes ago, mustang said:

 

Ne razumem? 

Mi non-stop preko vozaca testiramo vozila. Ma koliko je neko vozilo sigruno, u saobracaju se ipak pokaze. Zato stalno imamo recalls. 

Zar to nije na neki najbazicniji nacin slicno? Samo sto je ovo mehanicko i ne mozes da utices (kocnice otkazu, gas papucica ubrzava) a na softver ipak mozes (preuzmes kontrolu)? 

 

 

 

Nije najbolji način... Moraju se proći ozbiljni testovi koji će da pokažu da je nešto potpuno ok...

 

kao za lekove što treba, ili za ozbiljan software...

 

recimo, imaš firmu koja održava software za oko 25% elektrana u USA (igrom slučaja, uzimam ovo za primer, pošto mi je relativno blisko, firma je iiz Srbije)... Zamisli da oni puste svoj software bez jaaaaaako ozbiljnih testova, kako bi to bilo? Pa da kažu, najbolje se live testira, kad nešto iskoči reševaćemo? Nije to pisanje igara, pa imaš 65 patcheva, to su mnogo ozbiljnije stvari koje mogu da ubijaju ljude...

Edited by radisa
  • +1 2
Link to comment

Hm....slazem se za tvoj primer al ne slažem se za autopilot. Najvise zato sto korisnici imaju pozitivno mišljenje o tome, oni mi pricaju njihova iskustva. Svesni su da od tacke do do tacke B nece moci bez njihovog nadgledanja...jos (do kraja godine, po mojoj proceni, bice full autopilot bar kod tesle...mercedes je tu za petama)

Edited by mustang
Link to comment
24 minutes ago, mustang said:

Hm....slazem se za tvoj primer al ne slažem se za autopilot. Najvise zato sto korisnici imaju pozitivno mišljenje o tome, oni mi pricaju njihova iskustva. Svesni su da od tacke do do tacke B nece moci bez njihovog nadgledanja...jos (do kraja godine, po mojoj proceni, bice full autopilot bar kod tesle...mercedes je tu za petama)

Mustang, ja imam na autu i lane assistant i radar i kuce palce, pa opet ne bi smeo da se zakunem da će to da radi u 100% situacija tačno, imao sam situacije da me adaptivni tempomat na atoputu može dovesti do gadnh problema, da me neko od pozadi udari, jer je na blagim krivinama zaključivao da treba da se zakoči i to dosta naglo... Imam i ja pozitvna mišljenja o adaptivnom tempomatu, ali to ne znači da je 100% pouzdan...

  • +1 2
Link to comment

Jedan od problema sa AI je i taj sto se za etalontm postavlja inteligencija :isuse: masine, a ne inteligencija coveka, naravno prosecna.

Kada se stvar postavi tako - a postavlja se, znaju majstori sta rade - ondacovek, kome sve to treba da (po)sluzi po defaultu ispada gloop, kriv, nesposoban da se prilagodi k'o da je na njemu da se prilagodjava, prati trendove, modernu tehnologiju...

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Mustang, ja imam na autu i lane assistant i radar i kuce palce, pa opet ne bi smeo da se zakunem da će to da radi u 100% situacija tačno, imao sam situacije da me adaptivni tempomat na atoputu može dovesti do gadnh problema, da me neko od pozadi udari, jer je na blagim krivinama zaključivao da treba da se zakoči i to dosta naglo... Imam i ja pozitvna mišljenja o adaptivnom tempomatu, ali to ne znači da je 100% pouzdan...

 

Slazem se sa tobom, to sam i ja rekla samo nisam dala primer. Mene ova budala zivu isprepada kad mi naglo zakoci, zato mi je iskljucena osim kad picim po autoputu i to radim samo da opet ne bih dobila kaznu za prekoračenje brzine. Moram mirna da budem jos godinu dana.  

Ajd sto zakoci nego me istraumira sa zvukom.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Uhvatio jedan Rivian SUV "in the wild". Pickupa ima dosta na ulici, ali ovo je prvi SUV kog sam ja vidio.

 

Nisam htio slikati unutrasnjost, ali prilcno podsjeca na Teslu, samo sa manjim ekranom:

 

Spoiler

IMG-3569.jpg

 

IMG-3567.jpg

 

IMG-3568.jpg

 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Prosle nedelje vozio moj auto na servis, pa naletio na EQE sedan i SUV.

 

IMG-3610.jpg

 

Spoiler

IMG-3612.jpg

 

IMG-3613.jpg

 

IMG-3614.jpg


Iako sam brand loyalist, moram reci da ni uzivo ne izgledaju bolje nego na slikama ako se uzme u obzir cijena. Uopste nisam bio impresioniran, osim donekle unstrasnjosti. Kontam da je aerodinamika bila prioritet, ali za ovaj cijenovni rang (a da ne govorimo o radijusu kretanja) Model S i Taycan su daleko bolje opcije, a Model 3 i Y su bagatela u poredjenju.

 

Bilo mi lijeno da odem preko puta u BMW, ali ono sto sam na ulici vidio nije mi bilo impresivno, ali bih rekao bolje od MB. Docim, VW/Audi/Porsche razbijaju, a bogami i oba Korejanca.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...