Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

5 minutes ago, Lancia said:

Ma mozes misliti koji bedak je ovde, kad imas 390 dana godisnje sunce i ne daju mangupi, da se slucajno neko ne bi ovajdio. 

Pa da, a ovamo, kao ekologija, ovo, ono...

 

 

Link to comment
On 19.12.2021. at 17:43, Filozof manijak said:

Koliko bi se ti sonarni paneli isplatili u Čikagu npr?

Bez obilnih subvencija drzave ne mogu ni u kom razumnom vremenu. Ja zivim u Chicagu i moj racun za struju je oko $750 godisnje, a paneli i PV inverter od 10 kW + instalacija nije ispod $25k. 

 

Doduse, kad bi mi oba auta bila na struju i kad bi imao baterije (da se auti pune nocu kad sam kuci) mozda bi povratak ulozenog bio brzi i bez subvenicja. No, ja sam ipak htio da instaliram panele i firma kojoj sam trazio procjenu mi rekla da ne mogu posto imam previse hladovine od okolnih stabala.

Edited by Peter Fan
Link to comment

@Peter Fan kako tako jeftino placas struju?

Mene u cikagu ispod $100mesecno nije izlazilo, leti kad je klima upaljena da ne pricam a bio dvosoban stan

Btw teslini paneli na krovu suse sneg pa nikad nemas sneg na krovu al su skuplji

 

 

Edited by mustang
Link to comment
34 minutes ago, mustang said:

@Peter Fan kako tako jeftino placas struju?

Mene u cikagu ispod $100mesecno nije izlazilo, leti kad je klima upaljena da ne pricam a bio dvosoban stan

Btw teslini paneli na krovu suse sneg pa nikad nemas sneg na krovu al su skuplji

 

 

Grijemo se i kuvamo na plin. Kuca mi je blizu jezera, a tu je ljeti uvijek hladnije. Plus hladovina od drveca, tako da nam klima radi ne vise od 20-ak dana preko ljeta.

Edited by Peter Fan
Ali je zato plin poskupio 2X. Prosli mjesec racun $360, zima jos nije ni pocela
Link to comment
20 minutes ago, mustang said:

Cena sitnica za ova dva konkurenta...

To je konkurencija za Model S, mada su po performansama inferiorni Tesli. Tesla jos uvijek nema pojedinacnog konkurenta preko cijelog spektra. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...