Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

On 17.4.2022. at 13:11, mraki said:

Ovo ko dete Ilona Maska :lolol:

 

Bukvalno :lolol: 

 

 

Meni se svidja neki mustang suv elektricni, mada sam vec dva videla kako stoje na auto putu pokvarili se 

 

Imaju bas lepu plavo nebo pastelno boju.

Link to comment

Narucio Teslu model Y pre par nedelja, isporuka u maju. Inace, el automobili su bas trazeni u Svedskoj, s obzirom na cenu goriva (liter benzina oko 2 evra i dizel oko 2,50). U mom najblizem okruzenju, sef na poslu ima Taycan (naravno da ima, cena prava sitnica oko 150.000 evra), jedan kolega vozi Polestar 2 a drugi eletricni Mini Cooper. Ja sam dugo razmisljao izmedju Skode i Forda posto vec imam dva Forda pa mi bilo nekako prirodno da uzmem Mach-E. Kad smo pitali dilera o ceni ispalo je da Tesla je mozda malo skuplja nego Mach-E, a ruku na srce pre bih vozio Teslu nego Ford. Stavise, porodicni prijatelji vec imaju model Y koji smo vozili i po meni je perfektan porodicni automobil. Kia je otpala u "prvom krugu" mada moram da kazem da  EV6 izgleda prilicno pristojno,

Jesam se zajebo?

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, bracad said:

Narucio Teslu model Y pre par nedelja, isporuka u maju. Inace, el automobili su bas trazeni u Svedskoj, s obzirom na cenu goriva (liter benzina oko 2 evra i dizel oko 2,50). U mom najblizem okruzenju, sef na poslu ima Taycan (naravno da ima, cena prava sitnica oko 150.000 evra), jedan kolega vozi Polestar 2 a drugi eletricni Mini Cooper. Ja sam dugo razmisljao izmedju Skode i Forda posto vec imam dva Forda pa mi bilo nekako prirodno da uzmem Mach-E. Kad smo pitali dilera o ceni ispalo je da Tesla je mozda malo skuplja nego Mach-E, a ruku na srce pre bih vozio Teslu nego Ford. Stavise, porodicni prijatelji vec imaju model Y koji smo vozili i po meni je perfektan porodicni automobil. Kia je otpala u "prvom krugu" mada moram da kazem da  EV6 izgleda prilicno pristojno,

Jesam se zajebo?

Nisi gledao ID.4?

 

Srecno sa autom i postavi recenziju/utiske nakn prvih 10 dana!

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 10.11.2021. at 12:01, Peter Fan said:

...aaand this just hot off the press:

 

EV truck manufacturer Rivian raises nearly $12 billion in massive IPO (msn.com)

 

The stock began trading Wednesday on the Nasdaq under the ticker symbol RIVN.

 

Founded in 2009 by CEO RJ Scaringe, a 38-year-old MIT grad, Rivian is building an electric truck and SUV, as well as 100,000 custom EV delivery vans for Amazon, an investor in the company. Rivian has raised about $10.5 billion from investors since 2019, a roster that also includes Ford Motor Co. and T. Rowe Price.

Amazon disclosed in an SEC filing last month it owned about a 20% equity stake in Rivian as of Sept. 30.

 

--

Amazon daje lovu, Ford know-how --> ovi ce sjebati Teslin Cybertruck

7 mjeseci kasnije stock price na $25

Link to comment
  • 1 month later...
2 hours ago, askeladden said:

Planiram da uzmem elektricni za posao i to.Fiat 500e polovan mi odgovara cenom i dometom.Da li je neko vozio?Iskustva?

Generalno gledajući, FIAT i elektrika/električno su oduvek bili recept za propast. :D Čak i ovde u Italiji se vidja malo električnih Fiata na ulici.

  • Haha 2
Link to comment
32 minutes ago, borris_ said:

Ti elektricni Fiat 500 su na bazi elektricnih Peugeot 208;

Mislim da su to noviji dok oni iz 2014 su sa manjim kapacitetom.Bice ipak Leaf ili I-miev

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Promenljivi BMW iX snimljen i isproban u BMW Welt na Olympizentrum u Minehnu...

 

20220525-160943-1.jpg

 

To je onaj sto menja boje...posle se pitaju sto im automobili riknjavaju a nisu uopste previsa kompleksna. Ali sto su svabe, fetis na tehnologiju.

Edited by pasha
Link to comment
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...