Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

carski je ovaj hyundai

 

pre par dana sam se prvi put vozio u BYD D1 koji su napravili samo za taksiranje. bio sam sa covekom od 2m i 160kg. kada sam video kolicko vozilo stize mislio sam da nema sanse da udjemo, ali se ispostavilo da ima viska mesta. odlican koncept. mislim da nema ovih vozila u prodaji za pucanstvo

 

BYD-Didi-D1-electric-ride-hailing-MPV-re

 

 

 

 

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...

Bas sam se juce nesto smorila kad sam usla u kola da odem do prodavnice. 20min od kuce mi costco, trebalo mi je 50min da stignem. Popizdela sam sa guzvama a palim auto 3,4xnedeljno. Pukla sam sa zivcima u saobracaju. I odem na sajt teslin da vidim koliko je Y na lease, $800 mesecno. $800 sa autopilot. E to cu kad mi istekne lease na ovaj sad sto imam (ako ne bankrotiram do tad :D

 

A se ja jebavam sa drzanjem volana, ovako ukucam adresu, vozi misko. Ko prava gospodja. 

 

Pre par nedelja sam, kad nam je market bio dno dna uzela rivian i lucid... Ce da vidimo... Uzela sam jos tesle, al vise zbog mog fanaticnog pracenja maska i njegovih dostignuca. 

 

Mogla bih jevtinije da prodjem da mi muz vozi, al dok on polozi voznju, razvescemo se :laugh:.. Moja sestricina ce pre poloziti koja sad ima 10godina.

Edited by mustang
Link to comment
On 10.11.2021. at 19:01, Peter Fan said:

...aaand this just hot off the press:

 

EV truck manufacturer Rivian raises nearly $12 billion in massive IPO (msn.com)

 

The stock began trading Wednesday on the Nasdaq under the ticker symbol RIVN.

 

Founded in 2009 by CEO RJ Scaringe, a 38-year-old MIT grad, Rivian is building an electric truck and SUV, as well as 100,000 custom EV delivery vans for Amazon, an investor in the company. Rivian has raised about $10.5 billion from investors since 2019, a roster that also includes Ford Motor Co. and T. Rowe Price.

Amazon disclosed in an SEC filing last month it owned about a 20% equity stake in Rivian as of Sept. 30.

 

--

Amazon daje lovu, Ford know-how --> ovi ce sjebati Teslin Cybertruck

Hype na max i udri.

 

Jebesga , bogati  imaju visak para da se igraju, a drzave cuvaju berze od pada, pa ovakav krsh od firme zavrsi s toliko kesha... 

Link to comment
  • 4 weeks later...

sve vise vozila na elektricni pogon se koristi za taksiranje (didi e-hailing), tako da sam u prethodnih nekoliko nedelje imao prilike da se vozim teslom i sa nekoliko kineskih modela. 

 

prilicno sam ravnodusan prema novoj generaciji vozila i dobar klasicni interijer mi je za nivo vece uzivanje. 

 

sto se tice nove generacije - salon tesle mi je nekako sterilan i dosadan. pretpostavljam da je bolji dozivljaj ako si za volanom. 

kineskih modela ko pleve. neocekivano su mi lepsi i udobniji od tesle. nio i xpeng pre ostalih

  • +1 1
Link to comment

Skuplje je u svakom slucaju....dok ne dodju svuda solarni paneli. 

 

Moji prijatelji, na krovu kuce imaju solarne panele, mesecno imaju refund za struju oko 200$ jer ono sto im ne treba ide gradu. Dve tesle se pune svaki dan, plus bazen, svetla nocu napolju i po ceo dan im gori u kuci. Platili ih pre dve godine oko $10 000, dobili od države odmah $2500 nazad, plus za tesle kad su kupili po par hiljada kao incentive za ekologiju. 

 

 

Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Koliko bi se ti sonarni paneli isplatili u Čikagu npr?

Ne znam za Cikago, ali moji rodjaci u Augsburgu, gde jebeno stalno pada kisa, imaju panele, ugovor u izvozu viska struje za druge korisnike. Mi kad smo hteli to da uradimo pre par godina na Kanarima, trebalo je da platimo debeli porez za tu rabotu (vise je u pitanju bila kazna za odmetnistvo od ovdasnjeg el. provajdera). Jebeni latino pljackasi.

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, Lancia said:

Ne znam za Cikago, ali moji rodjaci u Augsburgu, gde jebeno stalno pada kisa, imaju panele, ugovor u izvozu viska struje za druge korisnike. Mi kad smo hteli to da uradimo pre par godina na Kanarima, trebalo je da platimo debeli porez za tu rabotu (vise je u pitanju bila kazna za odmetnistvo od ovdasnjeg el. provajdera). Jebeni latino pljackasi.

U srbiji ne može, ni sa plaćanjem... Ima jako dobraMarak_Žvaka posvećena tome...

 

Ja sma razmišljao, ali sam izračunao da za ulaganje mogu da imam struju nekih 10-ak godina, pa sam odustao...

 

AKO padnu cene i ako se nekako omogući da se građani igraju sa tim, eto mene u tom vagonu, imam veliki krov, skoro ravan, mogu ga prekriti celog sa panelima...

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

U srbiji ne može, ni sa plaćanjem... Ima jako dobraMarak_Žvaka posvećena tome...

 

Ja sma razmišljao, ali sam izračunao da za ulaganje mogu da imam struju nekih 10-ak godina, pa sam odustao...

 

AKO padnu cene i ako se nekako omogući da se građani igraju sa tim, eto mene u tom vagonu, imam veliki krov, skoro ravan, mogu ga prekriti celog sa panelima...

Ma mozes misliti koji bedak je ovde, kad imas 390 dana godisnje sunce i ne daju mangupi, da se slucajno neko ne bi ovajdio. 

Edited by Lancia
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...