Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

5 hours ago, Vapad said:

kupiti polovni električni autić za kuća-posao-kuća, i onda u toku nedelje skrckaš 200-300-400 km

 

To. Za nekoga ko npr radi u BG kapitalna investicija bi bila kuća u blizini sa Teslinim panelima i baterijom (ili slična paralela) u kombinaciji sa električnim automobilom ili bar phev modelom. Ušteda na gorivu i struji verujem da bi se brzo pokazala a sve ukupno (kuća sređena na maks: gas, toplotna pumpa, izolacija, stolarija + paneli i sistem + nov auto) koštalo bi kao stan 50-100 kvadrata u BG.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 10.2.2022. at 10:35, desboj said:

 

To. Za nekoga ko npr radi u BG kapitalna investicija bi bila kuća u blizini sa Teslinim panelima i baterijom (ili slična paralela) u kombinaciji sa električnim automobilom ili bar phev modelom. Ušteda na gorivu i struji verujem da bi se brzo pokazala a sve ukupno (kuća sređena na maks: gas, toplotna pumpa, izolacija, stolarija + paneli i sistem + nov auto) koštalo bi kao stan 50-100 kvadrata u BG.

Kupis kola a onda moras i kucu, solarne panele itd itd. Da nije malo skupo samo za kola?

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

Kupis kola a onda moras i kucu, solarne panele itd itd. Da nije malo skupo samo za kola?

 

Samo za auto jeste. Za nekog finansijski potkovanog ko ulazi u priču stambenog zbrinjavanja porodice je možda super računica.

Link to comment
7 hours ago, Ras said:

Hyndai Ioniq 5

 

Mene je to sranje zamalo udarilo kad sam prelazio ulicu (van pesackog ali u zoni gde se mesaju pesaci, biciklisiti i auti).

 

Ne cuje se a ima boju asfalta. Uzas...

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, bags said:

 

Mene je to sranje zamalo udarilo kad sam prelazio ulicu (van pesackog ali u zoni gde se mesaju pesaci, biciklisiti i auti).

 

Ne cuje se a ima boju asfalta. Uzas...

To je valjda jedini auto koji na slici izgleda bolje nego uzivo. Pazario ga jedan ovde kod mene, mozda zato sto je i sav beo, bas me razocaralo vidjeno. Ne znam kako izgleda kad se sedne unutra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...