Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

On 13.12.2018. at 11:54, goofs said:

Mada mozda gresim, otkud znam, nije kao da sam obisao vise od 3 teretane u kraju.

naravno da grešiš. 

osim što je njena, a ne tvoja odluka kako će da uči da trenira - njena je i procena da li na nešto baca novac ili ne. nisam nikada radila sa trenerom koji je blejao u telefon. svaka vežba mi je bila pokazana i nadgledana sam i korigovana sve vreme.

za sve nas koji nemamo pojma, dobar trener (individualni ili u malim grupama do 4 vežbača) je svakako koristan.

 

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

sine, ti si meni kralj svemira. burazera mi.

 

 

E, ali postoji i drugi aspekat, mnogo bitniji od ovoga - ženske koje rade ovaj posao (barem kod mene) bruka kako izgledaju, i vidim na ovim devojkama koje treniraju da itekako znaju šta rade, ali i da treninzi imaju efekta, tako da je to, osim ako goofsova ružnija polovina želi da postane powerlifter, još jedan razlog zašto je (možda) bolje da uzme ženskog trenera.

Link to comment
On 13.12.2018. at 11:54, goofs said:

Bilderi, jel radi neko od vas sa personalnim trenerom, ono 1na1? Kakva su iskustva sa tim?

 

Ubih se objasnjavajuci zenskoj polovini da joj to ne treba, vecinu stvari koje vidjam u teretani su batice koje drndaju telefon dok bleje u neposrednoj blizini vezbaca i ne koriguju ga nimalo. Mada mozda gresim, otkud znam, nije kao da sam obisao vise od 3 teretane u kraju.

 

treba joj dobar trener, a ne los trener. ima i dobrih i odlicnih trenera, a ima i losih, prosecnih, bas ko u svakoj profesiji. kakav joj je trener, takvi ce joj biti rezultati. samom coveku u dzim nikad ne bih dala da udje. resenje je da nadje dobrog trenera.

Link to comment

+1

 

Ja sam imao licnog trenera jedno vreme. Kakvi su bili rezultati - pa bolji nego bez njega ali kad tebe samog mrzi da se pridrzavas ishrane ono jbg. 

 

Ono sto je meni znacilo je sto je bio vrlo pazljiv sa vezbama i objasnjavao koja koji misic gadja i prilagodjavao zavisno od toga sta bi ti hteo da postignes. Takodje je i ukazivao na to gde mozes da se povredis i kako se pravilno radi i nije gurao do kraja ko neke ove budale. Naravno, pogadjate, ni sam nije izgledao kao napucana budala na hemiji vec kao normalan covek.

 

Sta ja znam, meni je to puno para. Ko ne zna sta ce sa njima nek uzme licnog. Makar za pocetak je dobro, da se ne lomis sam nego da ti neko skolovan pokaze sta smes a sta ne smes i kako se pravilno radi. Mozes u teretani da se sjebes u roku od odma ako ne znas sta radis. 

Link to comment
  • 1 month later...

Privatni trener je za sisice, realno. Ides sam, pitas iskusnije poznanike, pogledas ponesto na netu i dovoljno.

 

Toni, ne znam za tebe ali ja posle onih 200 na mrtvom pre x godina nisam mogao da se sastavim nakon pauze, najvise sto sam radio u serijama je 150 i to mi je bilo solidno tesko. Mada sam se pre lozio a s godinama se sve vise lozim na trcanje i bajs i pomalo na plivanje (s obzirom da nikako ne koristim noge, ne mnogo) a sve manje i manje na teretanu. Kontam da se od hemije ekspresno vraca zelja za vezbanjem ali nikako da se fokusiram na bildanje pa nisam jos prelomio da probam.

Link to comment

nemam pojma, imao sam 3 godine bas gadnog perioda, ne sto se tice treniranja, nego zdravlja, i bio sam srecan ko srecno kuce kad sam po prvom dolasku digo 140 pet puta. nije mi padalo na pamet da pokusavam vise.

Link to comment
On 13.12.2018. at 13:26, goofs said:

Pa to, taj lik je podjednako neozbiljan kao ovi sto sam ja vidjao, samo to kanalise na drugi nacin, koristi jedan te isti rezim treninga, ne prilagodjava itd. Ovi sto ih ja vidjam mi deluju onako fino, zdravo, mozda su cak i skolovani treneri, DIF i taj fazon, ali blea, brate, blea.

 

Otkud znam, ova se uhvatila za neki program ishrane, trening, merenje telesne masti. Na papiru deluje stvarno dobro, ali nemam pojma kako je u praksi.

 

Ako nikada ranije nije dizala tegove onda obevezno neka uzme trenera na pocetku ili neka trenira sa nekim ko zna sta radi. Pa i ako ne moze da nadje nekog skroz ozbiljnog, moze sigurno da nadje nekoga ko ce da joj pokaze formu najvaznijih vezbi, malo je kontrolise na pocetku i sastavi joj neki bazicni program. Nije ni to ne znam koja nauka, ali su rizici ipak veliki ako nemas pojma. A za kasnije bih rekao da je tesko naci trenera koji se isplati. Mora da bude bas dobar da bi ti sastavio program koji je toliko boljih od onoga sto sam smislis poznavajuci svoje telo i citajuci po netu da opravdava nemali trosak. Ako nadje dobrog onda je jedino pitanje da li zeli da placa za malo brzi napredak.

Ali uci u teretanu, staviti tegove na sipku i krenuti da se ispod nje grcis bez ideje o formi i cilju pojedinacnih vezbi i programu je po meni totalno besmisleno. Rizikuju se povrede direktno na treningu zbog lose forme ili usled disbalansa izazvanih losim programom. Bolje onda samo drzati dijetu i trcati/plivati ili jednostvano biti debeo.  

Edited by Heaviside
Link to comment
  • 2 weeks later...
1 hour ago, ToniAdams said:

koji je kurac likovima sto muckaju sejkove jos u smrdljivoj svlacionici? stvarno im frka da sacekaju da dodju gajbi?

smrt svetu. u moje vreme smo takve vezivali za bandere.

 

Zar postoje drugi drogoši? Ti što mućkaju kod kuće? Ja sam mislio da svak ko troši to mora da pokaže svima da krka 

 

Kao vegani, stavljaju do znanja ko su i šta su

Link to comment

Ja uglavnom muckam u teretani posle treninga, osim kad sam u fazonu da prvo pojedem bananu pa tek posle protein i mozda glutamin ili bcaa. Iz prostog razloga - uglavnom posle treninga svratim u kladionicu/jazbinu u kojoj radim i tamo se zadrzim dok ne ogladnim pa palim kuci da jedem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...