Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

da li neko zna sta ciniti sa osetljivom tetivom? mislila sam da mi je istezanje najbitniji faktor dok nisam dobila upravo suprotan savet: nikako istezanje (samo blago) vec da fokus bude na ojacanju. neka iskustva s tim? 

Link to comment
16 hours ago, ToniAdams said:

zasto bi to radio?

i ja sam vidjao likove da to rokaju, ali ne vidim svrhu predozirati se secerom.

 

Zato što treba brzo popuniti rezerve glikogena u jetri i mišićima, koje su se potrošile treningom, da se ne bi energija krenula cijepati iz proteina iz mišića. Ako sam dobro razumio. A šeKer ide najbrže.

 

Čuo sam da su naši fudbaleri se isprimali na priče kako Mesi i Ronaldo cijepaju picu nakon treninga/tekme, samo što naši jedu vjerovatno smeće, a ovi ko zna kakve mađije/hemije.

Ali svakako UH poslije treninga (a bogami i prije), zato je recimo keto veoma nespojiv (ili bar teško spojiv) sa ozbiljnim anaerobnim treningom

Link to comment

Ja se vratio na 93+ kg ali tih par kila sto sam nabacio sve masnoca i grozota. Moram izbaciti jebeno testo i smanjiti slatko i izbaciti ove raspale sokove sto pijem na poslu svaki dan, inace nikad vise nindza od mene...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, roksi said:

da li neko zna sta ciniti sa osetljivom tetivom? mislila sam da mi je istezanje najbitniji faktor dok nisam dobila upravo suprotan savet: nikako istezanje (samo blago) vec da fokus bude na ojacanju. neka iskustva s tim? 

Upravo tako, a probaj i nešto na bazi kolagena, ali upale su gadne, često dugo traju, a teško se može nešto aktivno uraditi. Plus, same tetive se per se ne mogu ojačati, već prije da se ojača mišić koji će onda da preuzme opterećenje.

Čuo sam neki dan od drugara fiziot. da neki antibiotici mogu da sjebu viskoznost tetiva, ludo zvuči, ali se i meni to desilo, tek kad sam ga pripitao to mi je rekao. 

Link to comment
20 minutes ago, James Marshall said:

Upravo tako, a probaj i nešto na bazi kolagena, ali upale su gadne, često dugo traju, a teško se može nešto aktivno uraditi. Plus, same tetive se per se ne mogu ojačati, već prije da se ojača mišić koji će onda da preuzme opterećenje.

Čuo sam neki dan od drugara fiziot. da neki antibiotici mogu da sjebu viskoznost tetiva, ludo zvuči, ali se i meni to desilo, tek kad sam ga pripitao to mi je rekao. 

 

nazalost, to je i moje iskustvo. evo ne uspevam da se otarasim toga vec nekih godinu dana. bas zeza. oporavi se kada manje vezbam ali to mi ne odgovara.

 

au to za antibiotike... nikada ne bih rekla. ne secam se kada sam ih koristila tako da najverovatnije u ovom slucaju nije to. 

 

a predlazes da kolagen uzmem kao suplement ili kroz ishranu? (ako je to uopste moguce? - najiskrenije uopste se ne razumem u to :blush: jer nista od toga ne koristim sem po nekada echinacea-u i jos redje magnezijum)

 

edit: e da! da li oni roleri pomazu ili odmazu? je se rolam redovno:)) i kao da nesto pomogne ali nisam stoprocentno sigurna. pa da ne napravim jos veci problem.

 

Edited by roksi
Link to comment
6 minutes ago, roksi said:

 

nazalost, to je i moje iskustvo. evo ne uspevam da se otarasim toga vec nekih godinu dana. bas zeza. oporavi se kada manje vezbam ali to mi ne odgovara.

 

au to za antibiotike... nikada ne bih rekla. ne secam se kada sam ih koristila tako da najverovatnije u ovom slucaju nije to. 

 

a predlazes da kolagen uzmem kao suplement ili kroz ishranu? (ako je to uopste moguce? - najiskrenije uopste se ne razumem u to :blush: jer nista od toga ne koristim sem po nekada echinacea-u i jos redje magnezijum)

 

 

 

Može jedno, može drugo, mada je kroz ishranu malo to zajebano naći direktno, već se uzimaju nutrijenti koji pomažu stvaranju istog (tipa vitamini A, C, drugi antioksidansi, znači borovnica, spanać, blitva, mrkva), meni jedino što je u glavi ovako na keca da ima kolagena direktno jeste onaj temeljac od goveđih kostiju. Ali to, iz hrane ili suplement je stvar ličnog izbora :)

 

ali svakako održavaj nivo magnezijuma, on je među ključnim za mišiće 

 

da ne ispadne da nešto reklamiram na forumu, ako hoćeš neke preporuke šta sam ja koristio, piši direktno :D

Edited by James Marshall
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

 

Može jedno, može drugo, mada je kroz ishranu malo to zajebano naći direktno, već se uzimaju nutrijenti koji pomažu stvaranju istog, meni jedino što je u glavi ovako na keca da ima kolagena direktno jeste onaj temeljac od goveđih kostiju. Ali to, iz hrane ili suplement je stvar ličnog izbora :)

 

ali svakako održavaj nivo magnezijuma, on je među ključnim za mišiće 

 

da ne ispadne da nešto reklamiram na forumu, ako hoćeš neke preporuke šta sam ja koristio, piši direktno :D

 

to sam definitivno zapustila, krecem od sutra! btw, kad smo vec kod magnezijuma, tip koji je trener u centru u kom vezbam mi je rekao da batalim magnezijum u formi pilula/praha etc. vec da koristim samo sprej pa direktno na mesto gde boli (a nisam to jos uvek testirala).

 

ako mogu neke preporuke, bilo bi super, veliko hvala James. ako je protiv pravila foruma, no worries, sledi pm :D 

Link to comment
1 minute ago, roksi said:

 

to sam definitivno zapustila, krecem od sutra! btw, kad smo vec kod magnezijuma, tip koji je trener u centru u kom vezbam mi je rekao da batalim magnezijum u formi pilula/praha etc. vec da koristim samo sprej pa direktno na mesto gde boli (a nisam to jos uvek testirala).

 

ako mogu neke preporuke, bilo bi super, veliko hvala James. ako je protiv pravila foruma, no worries, sledi pm :D 

I među magnezijumima ima razlike, svakako su one šumeće najslabije (to je uglavnom magnezijum karbonat, onaj što ostaje dole kao bijeli talog na dnu čaše) par drugara koji su koristili vele da se najbolje prima magnezijum citrat, koji je skuplji, naravno.

Svakako da ga se dosta gubi u digestivnom traktu, uvijek je bolje aplicirati na mišić kome treba, ali magnezijum je dobar i za CNS, a na to se teško može naprskati :D

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

I među magnezijumima ima razlike, svakako su one šumeće najslabije (to je uglavnom magnezijum karbonat, onaj što ostaje dole kao bijeli talog na dnu čaše) par drugara koji su koristili vele da se najbolje prima magnezijum citrat, koji je skuplji, naravno.

Svakako da ga se dosta gubi u digestivnom traktu, uvijek je bolje aplicirati na mišić kome treba, ali magnezijum je dobar i za CNS, a na to se teško može naprskati :D

 

oookej, vidim da cu morati da proucim sve to ipak malo bolje :D hvala na savetima!

Link to comment

Ponovo vezbam 3x nedeljno vec vise od mesec dana, ide lepo...ishrana LCHF sa IF 8/16, imam 2 obroka u prozoru, ne osecam glad posle...vezbe visezglobne, povecavam polako tezine. Dobro se osecam, suplementacija cink, magnezijum, multiv itamin, omega3, glukozamin.

Link to comment
2 hours ago, roksi said:

da li neko zna sta ciniti sa osetljivom tetivom? mislila sam da mi je istezanje najbitniji faktor dok nisam dobila upravo suprotan savet: nikako istezanje (samo blago) vec da fokus bude na ojacanju. neka iskustva s tim? 

U principu se 2-3 puta  nedeljno sa malom tezinom vezba misic vezan za problematicnu tetivu. I od te vezbe bi trebalo uzeti samo ekscentricni deo pokreta kada se misic izduzuje.

Opet to zavisi u kojoj je fazi tetiva, da li se stanje poboljsava mirovanjem ili je defacto veca steta napravljena.

 

Ovo pricam kao laik sa mnogo iscitanog na ovu temu na internetu i problema sa golferskim laktom i ramenom.

Edited by Friend
Link to comment
19 minutes ago, Friend said:

U principu se 2-3 puta  nedeljno sa malom tezinom vezba misic vezan za problematicnu tetivu. I od te vezbe bi trebalo uzeti samo ekscentricni deo pokreta kada se misic izduzuje.

ja toliko prosecno i vezbam, ne vise (actually, lazem, prosek je 3-4 puta:)). ali trenutno volim da guram celik :D - moj max koji ne nameravam da povecam je 75kg (ali ne bih ni da previse smanjim. variram imedju 65-75) sto je prilicno vise od moje tezine. mozda i to pridodaje problemu.

 

Quote

Opet to zavisi u kojoj je fazi tetiva, da li se stanje poboljsava mirovanjem ili je defacto veca steta napravljena.

u mom slucaju poboljsava se mirovanjem ali to znaci da moram da preskacem vezbe a to mi kvari komplet koncept heh. modifikujem tako sto tokom vezbi gledam da ne guram levu nogu do maksimuma ali onda me nervira sto ne forsiram ravnomerno obe strane tela (verovatno samo i pogorsavam).

Edited by roksi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...