Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Dok sam imao srpsku sošku, jednom sam pogledao uslove za izraelsku vizu i iz mesta odustao od putovanja, negde 2003 ili 2004. Ne znam kako je danas.

Sad nadjoh na Klubu putnika da ne treba viza, ali ne znam koliko treba verovati tom sajtu.

Link to comment

Mo koleginica je prošle nedelje ušla vozom iz finske u rusiju bez vize i bez problema.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Ma naravno, sto bi imala problema.

Link to comment

Ne treba viza za Izrael sa novim pasosima. Zar jos neko ima stare?

 

Ne postoji osnov po kome mogu da ti uskrate ulaz u Izrael sem sto, ako imas pecate Irana, Sirije, Egipta, Jordana, Jemena i tako slicnih zemalja mozes da ocekujes najbesmisleniji informativni razgovor koji postoji na svetu i eventualno gumenu rukavicu. No, americka viza znatno pojednostavljuje stvar i eventualni izgled koji umanjuje sanse na profajling checku.

 

Nego, za putovanje u Shanghai ili Peking, gde se vadi kineska viza i kakvo je smaranje? Jesenas udjoh iz HK u Shenzhen ali merkam neki masni sale na Etihadu pa se mozda zaputim tamo.

Link to comment

Nego, za putovanje u Shanghai ili Peking, gde se vadi kineska viza i kakvo je smaranje? Jesenas udjoh iz HK u Shenzhen ali merkam neki masni sale na Etihadu pa se mozda zaputim tamo.

 

 

U ambasadi na Dedinju, nije smaranje - kosta celih 3 USD i ne mora ni licno da se preda [meni je neko podneo zahtev i preuzeo pasos].

 

Pokupi se pasos posle nedelju dana [moze da se ubrza za dodatnih 10-20 USD]:

 

The processing time for regular service is 5 working days. For example, applicants who submit applications on Tuesday can collect the visas on next Tuesday.

The processing time for express service is 3-4 working days with a rush fee of US$10 per visa. For example, applicants who submit applications on Wednesday or Thursday and request the express service can collect the visas on next Tuesday.

The processing time for urgent service is 1-2 working days with a rush fee of US$20 per visa. For example, applicants who submit applications on Tuesday or Wednesday and request the urgent service can collect the visas on next day (please note that there is no urgent service on Thursday because the Consular Office is closed on Friday).

 

Podnose se kopije standardnih dokumenata:

 

 

(1) Passport

Original passport with at least six months of remaining validity and 4 blank visa pages, and a photocopy of the passport's data page and the photo page if it is separate.

(2) Visa Application Form and Photo

One completed Visa Application Form with a recently-taken color passport photo (bare-head, full face) against a light background attached

(5)Certificate of applicant's employment / study.

(6)Certificate from bank to show  that applicant has enough funds to cover expenses in China.

(7)Detailed travel itinerary and hotel bookings.

(8)Copy of flight tickets bookings.

(9)Copy of travelling insurance or copy of insurance card.

 

 

Full info na:

 

http://rs.chineseembassy.org/srp/lsyw/qz/

 

Edited by jms_uk
Link to comment

Ne postoji osnov po kome mogu da ti uskrate ulaz u Izrael sem sto, ako imas pecate Irana, Sirije, Egipta, Jordana, Jemena i tako slicnih zemalja mozes da ocekujes najbesmisleniji informativni razgovor koji postoji na svetu i eventualno gumenu rukavicu. No, americka viza znatno pojednostavljuje stvar i eventualni izgled koji umanjuje sanse na profajling checku.

 

Pa to se nesto i nadam da ce me u drustvu amera od kojih su neki jos i njihovi jednostavno smatrati bezopasnim.

 

3-5 dana kad imas sve sto traze, zvao ih jutros (beogradska ambasada).

 

Hvala. :)

Link to comment
  • 3 weeks later...

Jel zna neko kakva je situacija sa granicom izmedju Irske i S.Irske? Bice nekih 8 dana u Dablinu pa mi pade na pamet da mozda vozom odem na dan do Belfasta ako je to uopstem moguce irskom vizom?

Edited by *edited by mod
Link to comment

Jel zna neko kakva je situacija sa granicom izmedju Irske i S.Irske? Bice nekih 8 dana u Dablinu pa mi pade na pamet da mozda vozom odem na dan do Belfasta ako je to uopstem moguce irskom vizom?

Irska viza ne omogucava ulazak u UK (obrnuto je moglo pre, ne znam da li jos uvek to vazi).

 

Sto se tice granice, nije granica u klasicnom smislu, ali postoje spot check kontrole.

 

U vecini slucajeva ih nije bilo, ali ima zabelezeno i da ih bude. A ako te Britanci uhvate bez vize, onda si nagrabusio.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...