Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Amatersko pitanje, ali da li srpski državljani mogu da apliciraju za UK vize u ambasadama izvan Srbije? Logika kaže da bi to trebalo da bude sasvim normalna stvar ali ipak da proverim... 

 

Moze ako je ambasada u zemlji u kojoj zivis ili je zaduzena za tu zemlju.

Link to comment

Amatersko pitanje, ali da li srpski državljani mogu da apliciraju za UK vize u ambasadama izvan Srbije? Logika kaže da bi to trebalo da bude sasvim normalna stvar ali ipak da proverim... 

Ako imaš dozvolu boravka u nekoj stranoj zemlji, i tamo živiš, apliciraš za vizu u toj zemlji.

Link to comment

Ne, samo [bezbednosne] provere mogu da potraju i nekoliko sati. Pogotovo na aerodromima.

 

Ja sam usao u Izrael sa egipatskim, jordanskim, libanskim pecatima/vizama i nije bilo nikakvih ogranicenja. Cak ni preteranog cimanja na ulaznoj kontroli - ali to je bila kopnena granica [Aqaba-Eilat].

 

Na domacem letu Eilat-Tel Aviv, i posebno pri odlasku sa Ben Guriona, su me dosta mustrali. Sve ljubazno i fino, ali smarajuce kad traje koliko traje.

hvala, drugare!

Link to comment

uz dodatak da mi se po poseti izraelu pre 2 nedelje cini da su malo relaksirali smaranje na ben gurionu. ulaz je max 5 min a izlaz je sad najnormalniji i nema potrebe da se dolazi 3 sata ranije kao nekada, nema nikakve posebne procedure sem sto te neko pita da li si sam pakovao kofere. vise ne smaraju sa kamerama i karticama, da li si bio u gazi ili na zapadnoj obali.

 

ili sam naleteo u pauzi obezbedjenja za veceru...

Link to comment

uz dodatak da mi se po poseti izraelu pre 2 nedelje cini da su malo relaksirali smaranje na ben gurionu. ulaz je max 5 min a izlaz je sad najnormalniji i nema potrebe da se dolazi 3 sata ranije kao nekada, nema nikakve posebne procedure sem sto te neko pita da li si sam pakovao kofere. vise ne smaraju sa kamerama i karticama, da li si bio u gazi ili na zapadnoj obali.

 

ili sam naleteo u pauzi obezbedjenja za veceru...

 

Moguce je ovo drugo. Skoro je neko pisao na Klubu putnika da su ga 5-6 sati zezali na TLV.

 

Dobar pokazatelj [kazu] je ona barcode nalepnica koju ti stave na pasos i prtljag - ako je jos imas, koji je prvi broj?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ladno nema topic o Izraelu. A bio sam ubedjen da sam citao Gazu i jos neke.

 

U svakom slucaju da ne otvaram novi topic a search me vec baca ovde imam jedno pitanje.

 

Mozda mi se otvori da mogu za relativno neke male pare da odem na 3 dana u Tel Aviv sredinom januara, pa rekoh da vidim jel vredi cimati se solo za samo 3 dana u tom periodu? 

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Mozda mi se otvori da mogu za relativno neke male pare da odem na 3 dana u Tel Aviv sredinom januara, pa rekoh da vidim jel vredi cimati se solo za samo 3 dana u tom periodu? 

 

 

kako ne vredi, TLV je jedan od najludjih gradova na svetu i spektakularno dobar provod, kako god okrenes.  meni sigurno u top 5 omiljenih gradova na planeti. ulicni zivot, gastronomija u rangu od ulicne hrane do haute cuisine, arhitektura, umetnost, gradske pijace. i pritom je solidan bubble u odnosu na ostatak izraela, nemas osecaj ratnog stanja kao kada odes u jerusalim. recimo da mi je mnogo bolji od istanbula.

 

sad, ja ne bi brzao po drugim mestima ako je samo tri dana ali nije nemoguce, jerusalim je na sat vremena voznje minibusom, vredi biti na zapadnom zidu u neki petak rano popodne kad pocinje shabat. cisto da osetis atmosferu uvertire u treci svetski rat uzivo. ali rekoh, mozes bez problema da se zabavljas tri dana po TLV.

Link to comment

Dzejmse, jesi ti ono isao u Indiju dok si drzao samo nas pasos? Mislis da ima sanse da mi vrate pasos u roku od tri nedelje od predaje dokumenata?

 

Ja bio u novembru :) ali da, sa srpskim pasosem.

 

Meni su vratili za manje od tog roka, ali ne zaboravi da ovde ima konzulat na svakom cosku i da im je verovatno administracija ogromna u UK.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...