Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

onda je to novitet. odlično.

 

Nije to tako novo...tako je bilo u mom slucaju 2010. godine kada je vec bio postavljen taj novi sistem, rodjaka je isto prosla pre dve i znam jos nekoliko ljudi koji su identicno brzo zavrsili. Naravno mali je to uzorak da bih tvrdila da je u svakom slucaju tako, ali stekla sam utisak da generalno ne bi trebalo da ima problema. To su sve bile jednostavne turisticke vize za zaposlene ljude, ne znam koliko je drukcije za npr, studente, a takodje se secam da nisi mogao ni da predas dokumenta ako si nezaposlen (ne znam detalje za sada). Tada sam izvadila vizu oko mesec dana pre putovanja, najvise zato sto je to bila iznenadna ideja za putovanje.

 

Prepustili su tu obradu podataka nekoj spoljnoj firmi, te se ide u Airport city u njihovu poslovnicu. Mada i pre, dok je bilo u konzulatu na Vracaru je isto bilo vrlo prijatno iskustvo, makar u mojoj istoriji vadjenja viza svakako najprijatnije, i mislim da je obrada trajala takodje dosta brzo za to vreme, oko dve nedelje (pocetak 2000tih).

Link to comment

Ja sam platio za onu priority vizu, koju nisam dobio ni posle vise od dve nedelje. U medjuvremenu su se planovi promenili i trebao mi je pasos, tako da sam otisao u agenciju da otkazem sve, samo da vrate pasos. Na kraju sam dobio pasos i vizu :isuse: 

 

Kao sto neko rece sve se salje u Poljsku, tako da bolje kreni na vreme. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nisam znao gde da postavim pitanje, ovo mi se cinilo najprikladnijim mestom.

 

Elem, vadim vizu za Kinu i srpski pasos mi je u ambasadi. U medjuvremenu mi je uleteo neodlozan put za Barselonu, vec pocetkom sledece nedelje. Pored srpskog pasosa imam i pasos jedne eu zemlje. Da li mogu na taj pasos da izadjem i udjem u Srbiju? Ortaka su mi smarali jednom zbog toga na granici i morao je da plati neku kaznu jer nije imao prijavljen boravak u muriji. Mozda je preglupo pitanje al cisto da budem siguran. Hvala :)

Link to comment

Nisam znao gde da postavim pitanje, ovo mi se cinilo najprikladnijim mestom.

 

Elem, vadim vizu za Kinu i srpski pasos mi je u ambasadi. U medjuvremenu mi je uleteo neodlozan put za Barselonu, vec pocetkom sledece nedelje. Pored srpskog pasosa imam i pasos jedne eu zemlje. Da li mogu na taj pasos da izadjem i udjem u Srbiju? Ortaka su mi smarali jednom zbog toga na granici i morao je da plati neku kaznu jer nije imao prijavljen boravak u muriji. Mozda je preglupo pitanje al cisto da budem siguran. Hvala :)

Izadji sa ličnom kartom te eu zemlje iz Srbije, a isto tako se i vrati. Za slučaj da te smaraju(što ne verujem), reci da ti je srpski pasoš u kineskoj ambasadi radi vize.

Link to comment

Nisam znao gde da postavim pitanje, ovo mi se cinilo najprikladnijim mestom.

 

Elem, vadim vizu za Kinu i srpski pasos mi je u ambasadi. U medjuvremenu mi je uleteo neodlozan put za Barselonu, vec pocetkom sledece nedelje. Pored srpskog pasosa imam i pasos jedne eu zemlje. Da li mogu na taj pasos da izadjem i udjem u Srbiju? Ortaka su mi smarali jednom zbog toga na granici i morao je da plati neku kaznu jer nije imao prijavljen boravak u muriji. Mozda je preglupo pitanje al cisto da budem siguran. Hvala :)

 

Možeš, ja sam sad tako putovao iz Francuske u Srbiju, iz Srbije u Grčku pa nazad, sa hrvatskim pasošem. Šanse da te pitaju za boravak su 5%.

Link to comment

KLIA, ranije danas. Moralo je da se konsultuje troje njih imigracionih sluzbenika, ali su dali 30 dana.

 

 

 

 

Sent from my iTelephone using Tapatalk

 

Što je potrebno konsultovanje?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...