Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

<20 i ne bi to još menjao, ništa šećer, koristim neki tečni Stevia zaslađivač i to povremeno u kafi, kad me uvati kriza za slatkim, šibnem Kocu Zero i to je to...

 

Experimentisaću malo svakako...

Link to comment

Evo ga polako stiže moje prvo leto na LC, zato i pitam za sladoled. Čim sam počeo (negde u novembru), skontao sam da ću da umrem ako ne budem mogao da njupam neki sladoled na leto :)

brate lud si, odrices se sladoleda.

i tako ce ti se vratiti ti kilogrami, budi racionalan.

Link to comment

brate lud si, odrices se sladoleda.

i tako ce ti se vratiti ti kilogrami, budi racionalan.

 

+1

tzv jo jo. jedino kad bas zapne zdravlje mora se na dijeta robiju.

Link to comment

<20 i ne bi to još menjao

 

 

uf,zajebano..ja nikad nisam bila ni ispod 50 a poslednjih godina sam se posebno opustila...

 

onda moze zreli avokado mozda sa malo neke paste od pecenih lesnika ili nekog drugog oraha i mozda neka umucena belanca sa zasladjivacem i zacinima/vanilom/kakaom....a mozes i na pari skuvati lep krem od zumanaca u kokosovom mleku pa iskombinovati sa nekim bobicastim vocem..

 

 

 

@darling

kondenzovano mleko i bez dodatog secera ima gomilu secera

Edited by ivy
Link to comment

ja jedina koja je razmisljala o tvom problemu i trudila se da ti pomognem, i sta dobijem na kraju, isplazen jezik :(

 

 

 

 

:D

Edited by darling
Link to comment

Xperiment No1:

 

Rkno 4 deci neutralne pavlake za kuvanje i nekog tečnog stevia based zaslađivača u količini koja menja 75gr šećera.

Poterao malo štapni mikser kroz to, napravio se polu krem - povećalo je zapreminu za otprilike 50%.

Istresao u to 300gr smrznute maline, i nastavio da ga deljem štapnim. Obzirom da je malina bila skroz smrznuta, sve se instant pretvorilo u fini, gusti, kremasti sladoled.

Rezultat: mož' da prođe, čekam jagode pa uživanjcija :) Sve u svemu, 700gr sladže = 45uh, which is nice.

Mogao je da bude slađi, ali ne volim kad se pretera sa ovom zaslađivačima, počne da gorči, ovako je taman - nije puno slatko, ali jeste dovoljno.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

za slatkise kupi eritritol,malo je skuplji ali jako lepu slatkocu ima ..

ima na sweetadventrue.rs nelosa ponuda..za ponekad za fine slatkise je sasvim ok

Ne radi taj link .I sa typo ispravkom ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...