Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

pravi puno smeca....mada mislim da kapsule mogu u Cep za hendikep ali to treba proveriti
Pojavljuju se polako organske kapsule kod nekih proizvođača i cena im je ista kao i normalnih. Kapsula je od nekog materijala sličnog plastici a odgore je zatvorena debelim papirom, možda je pritisak koji se stvara u kapsuli manji ali nije uvek opipljivo. Probao sam razne ali najbolje (za razumnu cenu od max. 20¢/kapsuli) su mi paleta Lavazze (nemaju još organske) i Vergnano cremoso, njihova arabica izlazi iz tih organskih malo vodena i ponekad vuče na kiselkasto, verovatno zbog manjeg pritiska koji dostiže pri bušenju.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

kanim se uzeti nespreso, probao par putaneke njihove kafe i svidža mi se

 

jel ima nešto što bi trebalo da znam da me odvrati od kupnje?

 

djubre koje prave, cena kapsula/kafe, mlevena kafa koja stoji u kapsuli, i ogranicenost izbora kafe

 

- tacka za djubre je jasna. ako ti je soc kod klasicnih problem mozes ga istresti u djubre, ili jos bolje u cvece. ili kao ja, u komposter (o ovome jos malo dole)

- cena: na brzinu sam pogledao oglase, ako uzmes lavacine kapsule, one su oko 55din za kafu. ako uzmes lavacu na kilo, to je 1500dindzi. iz nje izadje oko 100 kafa (racunam 10g po espresu), dakle 15 dindzi po kafi. pomnozi sa brojem kafa dnevno i brojem ljudi koji je piju u domacinstvu i dobijes zanimljivu racunicu. ako hoces bas nesspresso kapsule, tek onda je skupo 

- stagod nespreso pricao u reklamama, mlevena kafa koja dugo stoji u kapsuli nije dobra

- mozes da koristis samo onu kafu koja je u kapsulama. ja volim da kupim kafu na putovanjima (nekad kad se moglo) pa da uzivam u njoj i kad se vratim kuci. ili da probam razne koje mi padnu u sake na ovaj ili onaj nacin (ako si u bg.u ima par mesta sa bas dobrim izborom raznih kafa, koje jesu skupe u odnosu na prosek ali opet jeftinije nego nespresso)

 

moj savet je uvek isti - kompletan low-end automat philips-saeco. unutra su isti delovi koji idu u philips saeco, saeco i gaggia masine. touchscreen i ostale gluposti ti ne trebaju, to samo pumpa cenu na gore. kao ni saeco ili gaggia na masini, untura je ionako sve isto.

ja imam neku HD8821 - pravi odlican espreso iz zrna, skuplja soc u poseban pretinac koji svakih par dana istreses u djubre ili kompost.

ako ti je skupa nova ili ne mozes da je nadjes, mozes uzeti servisirane polovne za prilicno male pare

ako nesto crkne, svi delovi su standardni mozes sam da je sredis ili da odneses u servis (gde je mogu opraviti za male pare, jer standardni delovi)

 

jedina mana po meni - uzimaju vise mesta u kuhinji od nespreso automata

Link to comment

Realno ako ne nađeš odgovarajući ukus možeš one "nebacajuće" pa ih puniš nekom svojom...
Mada realno treba potrošiti čitavo bogatstvo da bi rekao "nijedna mi se ne sviđa"

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
7 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

prva zamerka je stvaranje djubreta

:blink:

 

pa ako će me dve patronice dnevno odvratiti teško, probao tu kafu i ok mi je

kupi i uživaj u kafi 

Link to comment
8 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

prva zamerka je stvaranje djubreta

:blink:

 

pa ako će me dve patronice dnevno odvratiti teško, probao tu kafu i ok mi je

Jebiga, i još pet posle toga. Recimo, sa dve Nespresso kafe dnevno ti se pravi automat isplati za godinu i po. I onda piješ bolju kafu i još "zarađujes" 60-70din po kafi.

 

Men' to ko da neko kupuje gotove cevape u konzervi za više para nego prave. Ono kao, super su i baš zgodni za podgrejati, al nije to-to.

 

Al ako je to ono što ti više odgovara - u zdravlju je pio! :)

Link to comment

Prošlo vreme za Edit: poenta onoga šta sam pisao je da Nespresso nije los, al ni po jednoj stavci (ukus, cena, izbor kafe, da, i djubre :)) nije bolji od klasičnog full-automata

  • +1 1
Link to comment

Pijuckam prvu kafu iz aparata.Osecaj je kao kad kupis auto,fazon dadoh pare jbmti,ali vredi.Bukvalno mi je za aparat rekao matori Italijan kod koga kupujem kafu za Moku i testenine.

Link to comment
16 minutes ago, askeladden said:

Pijuckam prvu kafu iz aparata.Osecaj je kao kad kupis auto,fazon dadoh pare jbmti,ali vredi.Bukvalno mi je za aparat rekao matori Italijan kod koga kupujem kafu za Moku i testenine.

uh, 60 soma. 

jedino da izađem na raskrsnicu svako jutro i prodam 50 kafa. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...