Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

8 minutes ago, Kelt said:

 

meni ovo sa pijace nema isti ukus.. možda sam naleteo na neki škart

 

heh. uradiću nekad uporedni test, pa javljam utiske.

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Eeee bre...
Na izlazu iz pijace ka bloku 45 prvi kiosk sa desne strane, ima ih još...



... Shiit has hit the fan...
 

"Moja tasta ne pije svasta " ?

Link to comment

Ja sam napravila zestok fejl i ostala sa tankim, tanusnim zalihama omiljene mi kafe, a kafeterija zatvorena :( :(

 

Ali imam i L. crema e gusto, prezivecu nekako :( valjda :(

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Kada je kafa u pitanju rekao bih da nisam zahtevan korisnik. Pijem ujutru i popdne/predveče i kombinujem pot (jutarnja) i presu.

Sa one dve mešavine (pazario sam po 200g) iz Gradske pržionice sam imao previše oscilacija kod pripreme iz dana u dan, što me prilično iritiralo, pa ne bih da moje iskustvo nekog odvrati da proba.

Uglavnom, sa brazilskom mešavinom u presi nikako nisam dobio zadovoljavajući rezultat, sa mešavinom iz Gvatemale je bilo bolje, pa je to i odredilo dalju upotrebu. Sa brazilskom mešavinom u potu sam na kraju i bio zadovoljan i i dalje je pijem.

Kada je kafa za presu u pitanju, vratio sam se industrijskim kafama (Ikea, Lavazza,...).

 

Moj prijatelj stalno nabavlja kafu kod njih, ali je priprema u espreso aparatu i vrlo je zadovoljan. On uspeva da u aromi kafe prepozna i vrstu trave kojom se hranio magarac koji je ubranu kafu transportovao do mesta prerade.

Nedavno sam u Vremenu muzike Radio Beograda slušao intervju sa nekim britanskim (?) dirigentom (zakačio sam samo fragment), koji je opisujući svoj pristup izvođenju muzike u prvi plan istakao zadovoljstvo publike i povukao sledeću analogiju sa ispijanjem kafe. Parafraziram, zamislite da se nađete na terasi kafea i želite da uživate u šoljici kafe, a onda dođu da vas usluže, ponude izbor kafe i počnu do detalja da vam opisuju poreklo svake vrste kafe i svojstva, što ume da ide dotle da su žene koje beru kafu za vreme branja sve okrenute licem prema istoku. 

 

Ono što me odvraća od daljeg eksperimentisanja je postupak nabavke: radno vreme Gradske pržionice je od pon do pet do 16 časova, a onlajn poručivanje zahteva kupovinu većih količina (bar kilogram, možda može i pola kg, treba se kod njih raspitati). Ko nađe vremena da ode može da dobije savete za pripremu i da eventualno proba neke od ponuđenih ukusa. Samo mesto i pristup poslu bez zadrške mi se dopadaju, ali je orijentacija pre svega na biznis korisnike (sajt).

 

 

 

 

Edited by Ras
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

nisam znao da i ovde ima diplomiranih kafopija :+1:

elem, koristio sam gotovo godinu dana DolceGusto, i bio prezadovoljan, naročito onim kratkim espresom /valjda Intenso/. 

Onda sam rešio da se ponovim i pazario AEGov CafaMosa 85, aparat za espreso i - zajebo se. 

Kafa je ko znoj od crnca da prostite, nema ni snagu ni šmek, još uvek nisam provalio kako da iskoristim onu surlicu za penu, ... sačuvaj bože i žali para. Otišao sam sav besan kod dilera aparata, gde mi je napravio kafu na Juri, koji je kao neki super brend kad su aparati za espreso u pitanju - i opet ne liči ni na šta. 

Tako da mi ostaje samo da skupljam pare da kupim onu skalameriju kao iz kafića da bi mogao da pijem kafu ko čovek :cry:

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 27.8.2020. at 17:02, steins said:

nisam znao da i ovde ima diplomiranih kafopija :+1:

elem, koristio sam gotovo godinu dana DolceGusto, i bio prezadovoljan, naročito onim kratkim espresom /valjda Intenso/. 

Onda sam rešio da se ponovim i pazario AEGov CafaMosa 85, aparat za espreso i - zajebo se. 

Kafa je ko znoj od crnca da prostite, nema ni snagu ni šmek, još uvek nisam provalio kako da iskoristim onu surlicu za penu, ... sačuvaj bože i žali para. Otišao sam sav besan kod dilera aparata, gde mi je napravio kafu na Juri, koji je kao neki super brend kad su aparati za espreso u pitanju - i opet ne liči ni na šta. 

Tako da mi ostaje samo da skupljam pare da kupim onu skalameriju kao iz kafića da bi mogao da pijem kafu ko čovek :cry:

 

Da li si pokusao da namestis da finije melje? Eventualno i količinu kafe možeš menjati (ako mašina ima to podešavanje), mada je to manje bitno

Link to comment
On 27.8.2020. at 17:02, steins said:

nisam znao da i ovde ima diplomiranih kafopija :+1:

elem, koristio sam gotovo godinu dana DolceGusto, i bio prezadovoljan, naročito onim kratkim espresom /valjda Intenso/. 

Onda sam rešio da se ponovim i pazario AEGov CafaMosa 85, aparat za espreso i - zajebo se. 

Kafa je ko znoj od crnca da prostite, nema ni snagu ni šmek, još uvek nisam provalio kako da iskoristim onu surlicu za penu, ... sačuvaj bože i žali para. Otišao sam sav besan kod dilera aparata, gde mi je napravio kafu na Juri, koji je kao neki super brend kad su aparati za espreso u pitanju - i opet ne liči ni na šta. 

Tako da mi ostaje samo da skupljam pare da kupim onu skalameriju kao iz kafića da bi mogao da pijem kafu ko čovek :cry:

 

 

 

ako ti ne predstavlja problem cena patrona, nespresso ima brutalne kafe.

Link to comment

Ou je, potpisujem, još onomad su nas u centrali firme tretirali tim čudom, posebna priča.

1 hour ago, nenad said:

 

 

ako ti ne predstavlja problem cena patrona, nespresso ima brutalne kafe.

 

Link to comment

-1

Skupo, pravi nenormalne količine otpada, nemaš pojma koja je kafa unutra, mali izbor kafe koja uopšte može da se nađe, kafa pride stoji jako dugo samlevena u kapsulama što je nešto najgore što joj možeš uraditi

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...