Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Meni je sama ta reč 'Kafa' dovoljna da odmah stavim lonče. Kafu moram da popijem čim otvorim oči (bukvalno). Prvo što uradim kada ustanem odem do ringle i mećem džezvu, odlazim do kupatila. I uvek je ovo prvo. Odlazim i palim prvu pljugu. Voda je provrila i zakuvavammmmmmm :). E, ta jutarnja mi je buđenje. Posle nje ide još jedna ringla. Ne volim da kuvam veliko lonče jer mi se ohladi kafa, volim vrelu. To mi je dovoljna doza dok ne dođe podne. Tu ostaje jedna i to je to. Uveče - retko. Nekad, ali samo ponekad. Volim i instant kafu. Kafffffaaa. Samo izgovorite to. Kafffaa :)) I čini mi se da podsvesno dok pijem prvu tu jutarnju promrmljam nešto ovako: mmmmmmmm sa blagiš osmehue.

Link to comment
ni jedan muzički instrument ne zvuči tako toplo.. kao kašičica koja tupo lupa o zidove džezve..
Oh, da. To si se dobro setio. Da, taj zvuk je neviđen. :D Često obraćam pažnju na isti.
Link to comment
  • 1 month later...
display_bustelo.jpg, DSC00371-1-1.jpgIako je na prvoj slici espreso kafa, pijem je kao filterusu i vise je nego ok. Ima super ukus, sad mi druge filter kafe deluju preslabo i bezukusno. (nesto manje od 4$)Ova druga je bila sikterusa, posle neke alkoholijade, pa onako pijanom ovo sarenilo privuklo paznju... Edited by C žeton
Link to comment

kao malom, davali su mi vodnjikavu neskafu sa dodatim kondenzovanim mlekom (nesto-b?ren sa medvedicem :))sledeci stepen, srednja skola, crtaju se palirski planovi i pije se turska kafa u solji za caj sa 5(!!!) kasicica secera.prolaze godine ispunjene apstinencijom od bilo kakvih opijata...vreca Jamaican Blue Mountain kafe prolazi pored mene neprimecena :cry: ...and out comes the filter coffee machine!!!potpuno novi svet mi se otvara pred ocima i ostalim culima.secera je sve manje, dok ne stigne samo malo na vrh kasicice.mleka, pola za veliku solju, trecinu za normalnu. i mleko se povlaci sa godinama, i na kraju ga menja ono malo mlekce u plasticnim posudicama. od 1 cele posudice stizemo do samo par kapi.prolaze godine... retke prilike se koriste za nabavljanje filter kafe iz Starbucksa (jebe mamu, so shoot me)Grinet double dutch sve je sladji i gadniji, izbacuje se iz upotrebe.Grinet filter kafa za poneti je kiseli buckuris, nikad ni ne ulazi u rotaciju.i onda dolazi leto gospodnje 2007 provedeno u Krimovica resortu u Brdovitom Montenegru.recimo samo da nema aparata za filter kafu.i sta sam drugo mogao???...ostalo je istorija.ponekad, vise iz postovanja, spravim filter kafu. grinet mesavina nije losa, skoro pa kao Starbucksove filter kafe.ipak, samo je jedna.turska kafa.velika solja, skoro do vrha, jaka, vrela i bez ikakvih dodataka.ako uz to imam svez i mekan kao dusa ratluk (ruza ili sa orasima (btw, jel neko kupovao ratluk u Gavrila Principa? ima tamo neki zanatlija koji je cuven po ratluku. vrijedi li cimanja?))... :wub: kafu pijem u svako doba dana, veoma cesto i u ovo gluho (oko 04:00) i posle spavam kao bebica.ujutro, kada posle male nuzdice osetim u toaletu miris kafe, znam da je to TO)now playing: Descendents - Kids on CoffeeBlack Flag - Black Coffee ( "...drinking black coffee, drinking black coffee, drinking black coffee...stare at the wall...")zglavlje.th.jpgedit: now playing:

Edited by ass?ck
Link to comment
....ipak, samo je jedna.turska kafa.velika solja, skoro do vrha, jaka, vrela i bez ikakvih dodataka.ako uz to imam svez i mekan kao dusa ratluk (ruza ili sa orasima (btw, jel neko kupovao ratluk u Gavrila Principa? ima tamo neki zanatlija koji je cuven po ratluku. vrijedi li cimanja?))... :wub:
:thumbup: Ratluk u Gavrila Principa vredi cimanja! Bas ruza sa orasima je super.
Link to comment

taj ratluk bi trebalo da ima nalepnicu ko na cigarama, surgeon general warning: eating this will seriously harm your healthzato sto samo chuck norris moze da se zaustavi na jednoj kockici. dok se nisam samoukinuo od rahata lokuma, norma mi je bila pola kutije po konzumaciji. jedno vreme su imali arome tipa kokos, suvo grozdje i pistaci. od toga stvarno zamal nisam svisno.

Link to comment

jel probao neko kafu-kaficu? mislim da je proizvodjac moravka. ne znam da li je neki proizvod imao bljutaviji ukus. valjda su i one divke, koje su pile babe imale bolji ukus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...