Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

Ovo bi trebalo da stigne na police prodavnica početkom septembra...kafa u kapsulama oli : B000IWJ80I_4.jpg U 5 ukusa : Espresso, Caffe Lungo, Latte Macchiato, Cappuccino in Chococino a u planu su i bez kofeinska i ice coffe.U kapsulama je valjda sveža mlevena arabika i mleko u prahu ' posebnog kvaliteta ' šta god to značilo.Sve to jel, ne ide bez DolceGusto_270x293.jpgNescafe Dolce GustoIma neko da je probao?
ovo je slabomnogo je bolje ovohttp://ch.nespresso.com/#/ch/en/coffee_nespressoovo ja pijem u Svici, kafe su odlicne ima nekih 16 varijantisto se tice cene 10 kapsula je oko 4.8-5.2 CHFA aparati idu od 190-800 CHF http://ch.nespresso.com/#/ch/en/coffee_machinesNa istu foru ima kafu i Delizio i Tchibo, njihove su isto ok. Cene su jeftinije sto se aparata tice, bas je skoro bilo nesto na akciji ispod 100 CHF.http://www.delizio.ch/#/de/
Link to comment
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
Ima, ali u tom u Katanicevoj samo prodaju vec zapakovanu/samlevenu kafu, dok je u Nevesinjskoj masinerija, koja izgleda vrlo simpaticno (pokretna traka, rezervoar, mlin...). Ako nista drugo, barem imaju pristojan sajt.Kod Kokija uzimam kafu relativno cesto, meni se svidja... onako, kao da je malo preprzena, ima jaku aromu. Doduse, to je bilo za filter, videcu kakva je za espreso.
CafeFactory su otvorili i jedan lokal u staklencu preko puta piramide u J.Gagarina (oni si u prizemlju izmedju nekoliko banaka) sasvim su ok a mislim da im posao sa prodajom mlevene kafe ide ok , jer ih opsedaju penzosi koji su provalili da je jeftino.Ima i jedna anegdota posto je cela masinerija tu :rezervoar sa kafom mlin pakerica i na kraju kasa koja nalepi bar-kod nalepnicu obracuna gramazu i odstampa cenu, mnogi nesrecni matorci bi da to uzmu da nose kao poklon i da ustede, ali ih kao blam da se vidi cena pa osoblje ima problem da im objasni da je to masina i da ne moze drugacije.Mislim da su cak i iz uprave srocili i okacili neko obavestenje da to MORA tako..Inace osoblje koje radi u kaficu je super usluzno i prijatno i hoce da porazgovara o tome kakvu kafu zelite.Meni se jednom desilo da kad sam hteo da uzmem "za poneti" nesto jacu kombinaciju zaposleni je smislio nesto atomsko i rekao:Ovo nemamo u cenovniku ali ajde kucacu ti ovako to je najpribliznije!I to nije bilo najskuplje sto je mogao da kuca...Zaista sve pohvale
Link to comment
glavni fazon je tu kod te makinete da kad kuvate ne sme ni slucajno da vri ova kafa sto dodje gore, najbolje je odliti 'prvijenac' tj prvu kafu u soljicu pa onda cekati novu manju kolicinu, opet ne dozvoliti da vri gore.tako produziti do konvergencije procesa i ima da jebe kevu.
Ajd sad da pitam:Kakva su iskustva jel bolje da ringlu stavite na nizu "vatru" ili na najjace?Jasno mi je da unutra kljuca voda pa dok ne prokljuca ona nece da ide nagore uz stub ali poznanik mi kaze da je bolje na "tihoj" vatri :unsure: ?Gde ste u BG kupili skalameriju uzeo bih jos jedan, po mogucstvu malo veceg kapaciteta...
Link to comment
Ajd sad da pitam:Kakva su iskustva jel bolje da ringlu stavite na nizu "vatru" ili na najjace?Jasno mi je da unutra kljuca voda pa dok ne prokljuca ona nece da ide nagore uz stub ali poznanik mi kaze da je bolje na "tihoj" vatri :unsure: ?Gde ste u BG kupili skalameriju uzeo bih jos jedan, po mogucstvu malo veceg kapaciteta...
Staviš na jedan stepen ispod najjače vatre na ringli, i čim čuješ da "grgolji" odmah sklanjaš sa ringle.
Link to comment
CafeFactory su otvorili i jedan lokal u staklencu preko puta piramide u J.Gagarina (oni si u prizemlju izmedju nekoliko banaka) sasvim su ok a mislim da im posao sa prodajom mlevene kafe ide ok , jer ih opsedaju penzosi koji su provalili da je jeftino.Ima i jedna anegdota posto je cela masinerija tu :rezervoar sa kafom mlin pakerica i na kraju kasa koja nalepi bar-kod nalepnicu obracuna gramazu i odstampa cenu, mnogi nesrecni matorci bi da to uzmu da nose kao poklon i da ustede, ali ih kao blam da se vidi cena pa osoblje ima problem da im objasni da je to masina i da ne moze drugacije.Mislim da su cak i iz uprave srocili i okacili neko obavestenje da to MORA tako..Inace osoblje koje radi u kaficu je super usluzno i prijatno i hoce da porazgovara o tome kakvu kafu zelite.Meni se jednom desilo da kad sam hteo da uzmem "za poneti" nesto jacu kombinaciju zaposleni je smislio nesto atomsko i rekao:Ovo nemamo u cenovniku ali ajde kucacu ti ovako to je najpribliznije!I to nije bilo najskuplje sto je mogao da kuca...Zaista sve pohvale
dobra im je ta kafana u gagarina, nema guzve, vajerles lep, a kafu oce da smuckaju kakvu god smislish. dok dobacim do njih obichno sam vec propala nachisto, pa ishtem ogromnu jachu kafu, bez onih egzibicija sa ukusima i uvek je dobra i ne predje 150-200 dindzi :)(off: i onaj gumeni chizkejk mi je strashno po volji :wub:)a ta mlevena sto prodaju, turska? probo neko?zaboravila da kupim, posle dobila na poklon, al nikako da probam. ako je nevidjena, da otvaram odma ^_^
Link to comment
Staviš na jedan stepen ispod najjače vatre na ringli, i čim čuješ da "grgolji" odmah sklanjaš sa ringle.
Kad zagrgolji rekao bih da je vec kasno, ja skidam pre grgoljenja, naravno trebalo mi je vremena da naucim kada je pravi trenutak. Bialetti kuvala imas u Eurosalonu, bilo je ranije i u Mercatoru al' neko vreme vec nemaju.Moja dika :)DamaGranGalaLarge.jpgInace, nevezano za kuvala ko ide kolima kroz Italiju obavezno da svrati na neku od Autogrill pumpi na kafu, sad ce italijani da me ispljuju al' po meni tamo se sluzi najbolji ristretto koji sam probao u Italiji. Edited by Takanohana
Link to comment
dobra im je ta kafana u gagarina, nema guzve, vajerles lep, a kafu oce da smuckaju kakvu god smislish. dok dobacim do njih obichno sam vec propala nachisto, pa ishtem ogromnu jachu kafu, bez onih egzibicija sa ukusima i uvek je dobra i ne predje 150-200 dindzi :)(off: i onaj gumeni chizkejk mi je strashno po volji :wub:)a ta mlevena sto prodaju, turska? probo neko?zaboravila da kupim, posle dobila na poklon, al nikako da probam. ako je nevidjena, da otvaram odma ^_^
Nije sad to nešto neviđeno (ta mlevena za poneti) ali je vrlo dobra...Meni se jednom desilo, od nekih 10 kupovina, da je jedna tura bila malo ispod kvaliteta.Mislio sam da kad odem tamo da sednem da malo "porazgovaram" sa njima o tome, ali rekoh ajd nemoj odma' da kuneš i sledeća je bila OK...Vajerles jos probo nisam...
Link to comment
Ajd sad da pitam:Kakva su iskustva jel bolje da ringlu stavite na nizu "vatru" ili na najjace?Jasno mi je da unutra kljuca voda pa dok ne prokljuca ona nece da ide nagore uz stub ali poznanik mi kaze da je bolje na "tihoj" vatri :unsure: ?Gde ste u BG kupili skalameriju uzeo bih jos jedan, po mogucstvu malo veceg kapaciteta...
i ja sam zagovornik najajce vatre pa skidanja tek pre grgoljenjaa sto se kapaciteta tice, imam kolekciju od 3 kuvalaprvo sam uzela najveci moguci, pa shvatila da time mogu da postanem terorista - to je jako puno jake kafe koja kad se ohladi ne valjaonda sam preshla na kapacitet 4 soljice sto je opet meni jednoj bilo mnogotako da najvise koristim malenu za 2 soljicesobzirom na cenu od nekoliko eura komad nije bio skup eksperiment i nikako ne kuvati kuvala u masini za sudove! a ni deterdzent se ne preporucuje, samo topla voda
Link to comment
Kad zagrgolji rekao bih da je vec kasno, ja skidam pre grgoljenja, naravno trebalo mi je vremena da naucim kada je pravi trenutak. Bialetti kuvala imas u Eurosalonu, bilo je ranije i u Mercatoru al' neko vreme vec nemaju.Moja dika :)DamaGranGalaLarge.jpgInace, nevezano za kuvala ko ide kolima kroz Italiju obavezno da svrati na neku od Autogrill pumpi na kafu, sad ce italijani da me ispljuju al' po meni tamo se sluzi najbolji ristretto koji sam probao u Italiji.
Ako potrefiš taj momenat baš pre nego što zagrgolji, ti si car.Ovo za kafu u Autogrill-u: moraš da probaš i negde drugde kafu, recimo u Trstu.Autogrill je jedno od najvećih sranja inače u Italiji(bez obzira na kafu, to je naravno lični ukus)-automatski distributor bakterija.
Link to comment

To za bakterije ne bih znao nisam jeo na pumpi, samo kafa i soda , a probao jesam i na drugim mestima naravno, doduse ne i u Trstu. Al' ko sto rekoh pljuca je ocekivana pa tako ... a za trenutak skidanja sa ringle, hvala :)

Link to comment

Imaju one sa staklenim poklopcem, koji bi kao trebalo da sluzi da se isprati dokle je stigla kafa, ali se on zamagli pa vise sluzi kao ukras. ^_^ Ja isto skidam po zvuku.

Link to comment
  • 1 year later...

moj omiljeni lanac kafeterija je kofi (sami spelujte, ne znam) dream. imaju tursku kafu, veliku, vrelu, s penom, sveze skuvana, ne iz lonca, ogromna. bilo je krajnje vreme da kafeterije uvrste kafu u svoju ponudu "za poneti" (mrzim, ali mrzim tu frazu :( )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...