Jump to content
IGNORED

Kafa


dig_chohano

Recommended Posts

kako se kotira taj fensipreso u odnosu na kombinaciju krupsa i lavace? leja, ne znam da li si primjetila, greskom si ubacila mlijeko u recepat :)
greska kobna, ali meni draga! ;)
Link to comment

rundek prica i peva na studiju b. a sto se tice kafe, uvek sam se divila ljudima koji umeju da naprave ritual od necega obicnog. ja naspem malo nes kafe u solju, pravo iz teglice, bez kasicice, prelijem vrucom vodom i hladnim mlekom, meni dobro.ovo pricam samo da se ne ugasi tema o kafi, zbog miralema.

Link to comment

ja stavljam 1 kašičicu nes-a i 1,5-2 kašičice šećera i dobro ručno umutim, a onda prokuvanu vodu polako sipam do pola šolje, kako bi pena bila što lepša i malo promešam, i onda isto tako polako sipam mleko. ustvari malčice više vode u odnosu na mleko.

Link to comment
bah, nessesovci, to je cak gora hemija i od ovog Lakijevog praska u kapsulama
Жорже, a koji si ti caffe esesovac? :D
Kakao. Kao. Mislim da nije zdravo koliko suve materije sipam u jednu solju.
mmm, kakao. moze ovo? :) post-1652-1231097265.jpg
Link to comment
rundek prica i peva na studiju b. a sto se tice kafe, uvek sam se divila ljudima koji umeju da naprave ritual od necega obicnog. ja naspem malo nes kafe u solju, pravo iz teglice, bez kasicice, prelijem vrucom vodom i hladnim mlekom, meni dobro.ovo pricam samo da se ne ugasi tema o kafi, zbog miralema.
naravski.i ispadne kudikamo bolja od ove matematicko-neurohirurski nacinjene, zato sto je pravljena sa ljubavlju
Link to comment
mmm, kakao. moze ovo? :)
uh, niposto. ovo moze:P65377F135048.jpg
naravski.i ispadne kudikamo bolja od ove matematicko-neurohirurski nacinjene, zato sto je pravljena sa ljubavlju
eh, svasta, pa i neurohirurzi umeju iskreno da vole kafu. :)
Link to comment

ja obicno kafu zgovnam sa onim cudom sto se zove french press, ali razmisljam ozbiljno da predjem i na taj sirotinjski espreso (moka pot ili kako vec ...) cuo sam i ranije preporuke od ozbiljnih kafe-manijaka.

Link to comment
naravski.i ispadne kudikamo bolja od ove matematicko-neurohirurski nacinjene, zato sto je pravljena sa ljubavlju
pa da, tako nesto, samo se nisam pronasla u mistifikaciji procesa.al opet, ko voli i ko ume - super.opet ima zimski bioskop za raspust, posle 20 godina, na rts-u :)
Link to comment
ja obicno kafu zgovnam sa onim cudom sto se zove french press, ali razmisljam ozbiljno da predjem i na taj sirotinjski espreso (moka pot ili kako vec ...) cuo sam i ranije preporuke od ozbiljnih kafe-manijaka.
kakav crni moka pot, to se zove makineta
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...