Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Karte su generealno poskupele. Navukli smo se na bas jeftine LH karte tokom pandemije (i na to da smo mogli da ih menjamo za dz), sad je valjda stiglo na naplatu. Sto me podseti da uzmem karte za Valensiju i zimu sto pre, dok su jos povoljne.

Link to comment
10 hours ago, maheem said:

Iz meseca u mesec avio karta postaje sve skuplja. Povratna za moju sledecu turu (Beg-Cph-Beg) je 440e?!

Jel to neki opšti trend ili samo kod AirSerbia?

AirSerbia karte treba kupovati samo kada imaju akcije, u ostalim periodima cene su totalno ludačke.

 

Inače trenutno imaš AS akciju, povratna karta za CPH 11k. Doduše, za letove u septembru, oktobru i decembru. Pretpostavljam da ti tražiš neki let tokom leta.

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari, neko ko ima više iskustva sa letenjem, @jms_uk recimo :) Da li će RyanAir da pravi problem ako nosim i ranac pored kofera, imam samo Cabin baggage dakle :) Svuda piše da može samo jedan komad u kabinu al provereno AirSebia ne pravi problem jer ranac ide ispod sedišta, nije veliki. Pa reko da vidim kako je za RyanAir 

Link to comment

Nisam dugo išao RyanAirom, ali su ranije bili najgori po tom pitanju, nisu puštali ni van dimenzije ni ništa dodatno, bez naplate. Kod Wizza si često mogao da se provučeš, a AirSerba to maltene ni ne gleda, možeš vola da spakuješ i poneseš.

Link to comment
On 12.6.2023. at 20:31, Nevernik said:

AirSerbia karte treba kupovati samo kada imaju akcije, u ostalim periodima cene su totalno ludačke.

 

Inače trenutno imaš AS akciju, povratna karta za CPH 11k. Doduše, za letove u septembru, oktobru i decembru. Pretpostavljam da ti tražiš neki let tokom leta.

Ma letim 1-2 put mesečno tamo, pogledaću akciju, thanx.

Link to comment
48 minutes ago, arheolog1981 said:

Drugari, neko ko ima više iskustva sa letenjem, @jms_uk recimo :) Da li će RyanAir da pravi problem ako nosim i ranac pored kofera, imam samo Cabin baggage dakle :) Svuda piše da može samo jedan komad u kabinu al provereno AirSebia ne pravi problem jer ranac ide ispod sedišta, nije veliki. Pa reko da vidim kako je za RyanAir 

 

Ne racunaj da ces proci glatko. JU, LH i vecina redovnih aviokopmanija ne pravi problem, ali ovi "jeftini" najvise na tome love. Zavisi verovatno malo i od aerodroma, verujem da su na Tesli opusteniji nego na nekoj poznatoj destinaciji. (Npr. pre mnogo mnogo godina sam u Parizu (Bove) videla da su nekome za pola kg pravili problem, nisu hteli da mu cekiraju kofer bez doplate). Moze da ti se zadesi i cudo, ali ti je rizik veliki a onda na licu mesta placas mnogo vise.

 

---

 

Da se i ja javim, pomerili su nam JU let za jedan dan unapred, a to nam nimalo ne odgovara, sad sedim pola sata na fonu i cekam da dobijem nekog

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
27 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ne racunaj da ces proci glatko. JU, LH i vecina redovnih aviokopmanija ne pravi problem, ali ovi "jeftini" najvise na tome love. Zavisi verovatno malo i od aerodroma, verujem da su na Tesli opusteniji nego na nekoj poznatoj destinaciji. (Npr. pre mnogo mnogo godina sam u Parizu (Bove) videla da su nekome za pola kg pravili problem, nisu hteli da mu cekiraju kofer bez doplate). Moze da ti se zadesi i cudo, ali ti je rizik veliki a onda na licu mesta placas mnogo vise.

 

---

 

Da se i ja javim, pomerili su nam JU let za jedan dan unapred, a to nam nimalo ne odgovara, sad sedim pola sata na fonu i cekam da dobijem nekog

Ja kada ih zovem, a moram vrlo cesto da ih zovem jer putujem cesto sa psom sto je nemoguce kupiti online (???), preporucujem neka sumanuta vecernja vremena tipa 22 uvece. 

Link to comment
 
Ne racunaj da ces proci glatko. JU, LH i vecina redovnih aviokopmanija ne pravi problem, ali ovi "jeftini" najvise na tome love. Zavisi verovatno malo i od aerodroma, verujem da su na Tesli opusteniji nego na nekoj poznatoj destinaciji. (Npr. pre mnogo mnogo godina sam u Parizu (Bove) videla da su nekome za pola kg pravili problem, nisu hteli da mu cekiraju kofer bez doplate). Moze da ti se zadesi i cudo, ali ti je rizik veliki a onda na licu mesta placas mnogo vise.
 
---
 
Da se i ja javim, pomerili su nam JU let za jedan dan unapred, a to nam nimalo ne odgovara, sad sedim pola sata na fonu i cekam da dobijem nekog

Kako se "reguliše" situacija kad recimo imaš plaćen hotel ili smeštaj i oni ti tim pomeranjem zapravo "kradu" dane?



....shiit has hit the fan.
Link to comment
32 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Ne racunaj da ces proci glatko. JU, LH i vecina redovnih aviokopmanija ne pravi problem, ali ovi "jeftini" najvise na tome love. Zavisi verovatno malo i od aerodroma, verujem da su na Tesli opusteniji nego na nekoj poznatoj destinaciji. (Npr. pre mnogo mnogo godina sam u Parizu (Bove) videla da su nekome za pola kg pravili problem, nisu hteli da mu cekiraju kofer bez doplate). Moze da ti se zadesi i cudo, ali ti je rizik veliki a onda na licu mesta placas mnogo vise.

 

---

 

Da se i ja javim, pomerili su nam JU let za jedan dan unapred, a to nam nimalo ne odgovara, sad sedim pola sata na fonu i cekam da dobijem nekog

Hvala :) Letim iz Sofije za Krit, ako bude trebalo moraću da prepakujem :) Ako bude neka nerazumna doplata za ranac od dve kile...

Link to comment
1 hour ago, arheolog1981 said:

Da li će RyanAir da pravi problem ako nosim i ranac pored kofera, imam samo Cabin baggage dakle

Nema šanse da te puste džaba. Meni su naplatili 80 funti za malu laptop tašnu pre 3 godine.

Link to comment
27 minutes ago, burekdzija said:

Ja kada ih zovem, a moram vrlo cesto da ih zovem jer putujem cesto sa psom sto je nemoguce kupiti online (???), preporucujem neka sumanuta vecernja vremena tipa 22 uvece. 

 

Nisam lose prosla - 20 min da dobijem nekog a onda je zena neshvatajuci sta zelim provela 5 minuta bunareci letove tog istog dana i posle smo sredili sve za pola minuta. Mozda ima veze sto je broj za Frankfurt/Nemacku. Ali da, znam za taj jadac, u Srbiji isto uvek zovemo kasno. Tako je isto bilo i za mog macka kada sam se selila, morala sam da uradim deo telefonom pa deo na aerodromu, bilo je to pre dosta godina. Ali to ne ide lako ni kod LH npr. - sve te stvari mimo jednostavnog putovanja odrasle osobe moraju telefonom da se regulisu. Imali smo drugara iz Beograda koji je dosao kod nas bez roditelja sa onom pratnjom na letu - to sam morala sve da uredim i platim preko telefona, sto je uzasni smor zbog diktiranja adrese i ostalog (call centar je kapiram negde u Indiji jer nikad ne mozes da dobijes nekog na nemackom, pa speluj sve to strancu na engleskom, onda ne znam vise koji jezik pricam :dry:)

 

22 minutes ago, Frank Pembleton said:


Kako se "reguliše" situacija kad recimo imaš plaćen hotel ili smeštaj i oni ti tim pomeranjem zapravo "kradu" dane?



....shiit has hit the fan.

Pojma nemam! To je vec horor, nama se do sad uvek desavalo da je bilo samo za let za/iz Beograda, dakle iz jedne kuce u drugu pa u tom smislu nema brige.

 

18 minutes ago, dragance said:

Nema šanse da te puste džaba. Meni su naplatili 80 funti za malu laptop tašnu pre 3 godine.

Skuplja dara nego mera

Link to comment
2 hours ago, arheolog1981 said:

Hvala :) Letim iz Sofije za Krit, ako bude trebalo moraću da prepakujem :) Ako bude neka nerazumna doplata za ranac od dve kile...

Ako je ranac mali stavi ga u kofer :)

Link to comment
4 hours ago, arheolog1981 said:

Drugari, neko ko ima više iskustva sa letenjem, @jms_uk recimo :) Da li će RyanAir da pravi problem ako nosim i ranac pored kofera, imam samo Cabin baggage dakle :) Svuda piše da može samo jedan komad u kabinu al provereno AirSebia ne pravi problem jer ranac ide ispod sedišta, nije veliki. Pa reko da vidim kako je za RyanAir 

Ako imaš samo mali kabinski, to nije kofer, već samo taj mali koji ide ispod sedišta. Sa priority imaš kofer koji ide iznad glave i taj mali ispod sedišta.

Link to comment
41 minutes ago, triple_nippled said:

Ako imaš samo mali kabinski, to nije kofer, već samo taj mali koji ide ispod sedišta. Sa priority imaš kofer koji ide iznad glave i taj mali ispod sedišta.

Može, ali priority pass treba da se kupi unapred.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...