Jump to content
IGNORED

Miš u kući


FranziskaKafka

Recommended Posts

Kakav oksimoron...
Vise je moron ako nije humano ubijanje.
Ljudi moji, ovdje je više isprošenih nego u „tražim partnera“. Ima li slučajno neko da bi isprosio moga muža? Dajem uz njega i daljinski upravljač.
Izes muza i daljinski, hoce neko da udomi miseve?
Link to comment
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FranziskaKafka

    32

  • Waldorf

    27

  • Cruella De Ville

    12

  • Mp40

    5

  • 2 weeks later...

Poznato je da miš u kući donosi sreću. Meni su još kao klincu, kada mi ispadne zub, govorili da ga ostavim ispod jastuka a onda će tokom noći doći miš i ostaviti mi igračku ili slatkiš u zamenu za mlečnjak. I svaki put je bilo tako. Novi Fosili su imali čuveni hit "Mali Ćiro", o usamljenom poljskom mišu koji je bio nesrećan i smoren u prizemlju solitera, pa se zgotivio sa nekim klincem, ovaj ga stavio na bicikl i odvezao u polje gde je Ćiro opet pronašao svoj dom :wub: U familiji imamo jednog fanatika za sušenje mesa. Voli čovek da na tavanu suši butkice i rebarca, pa to ti je. Jedne godine, imao je specijalno dobar komad šunke koja je trebalo da bude svečano predstavljena za Božić. Svi su se okupili za stolom, on doneo šunku i stavio je na dasku, krenuo nožem u svečano presecanje, i...... kako je napravio prvi rez, tako su iz one šunke provirile prvo ušice, pa njuška, pa ostatak glave. Tri brza pogleda oko sebe, i mali je spretno preko stola šmugnuo pod stepenice pre nego što je bilo ko stigao da reaguje. Forenzička obrada je utvrdila da je on mesecima lepo i udobno živeo u toj šunki (ima li šta lepše nego kada sebi kreiraš i širiš životni prostor tako što ga jedeš :lol::Hail:), koju je na kraju morao da napusti i potraži sebi novi dom.Poenta: mišovi su divne životinjice. Jedini izuzetak sam morao da napravim kod moje dve mačke, koje malte ne na dnevnoj bazi skembavaju po jednog u dvorištu i onda ga donose pred vrata ili na terasu kako bi se pohvalile. Jedno vreme sam ih grdio ali sam na kraju prihvatio da se protiv gena ne može. Lovci na kvadrat. Najjače je bilo kada je ova starija u 4 ujutro ušla u sobu i pred kofer (spreman za čarter let u 6) demonstrativno tresnula slepog miša. Toliko sam se istripovao da sam u jednom trenutku ozbiljno razmišljao da ne uđem u avion.

Link to comment
Poenta: mišovi su divne životinjice.
Мишови су једина врста која може да парира псима и кравама по питању покварених ?тужних? очију (наравно, овај списак би био непотпун без Миобине Мрце ? али најнајозбиљније, не сећам се да сам видео мачку са тако разоружавајућим погледом, као што је на слици у компартменту ?Мачке?). Ко је икада имао прилике да се гледа са мишем у очи, зна о чему причам.А што се тиче мачећих гена ? то су њихове ствари. То је природа, и мислим да је узалудно да се ми мешамо у њу. Од нас ће бити довољно да животиње чувамо од ?животиња? из сопствених редова (Наводници да не вређам праве животиње).
Link to comment
Мишови су једина врста која може да парира псима и кравама по питању покварених ?тужних? очију (наравно, овај списак би био непотпун без Миобине Мрце ? али најнајозбиљније, не сећам се да сам видео мачку са тако разоружавајућим погледом, као што је на слици у компартменту ?Мачке?). Ко је икада имао прилике да се гледа са мишем у очи, зна о чему причам.
Misevi su cudo. Dok sam ziveo na Neimaru, u staroj zgradi u prizemlju moj stan im je bio kao korzo (na kraju mi je u stan usetala macka i tako rasturila drustvo for good). Jedne noci nam je u goste dosao par prijatelja, a zena iz tog para je pijanista i profesor muzike. U to vreme je spremala resital i svirala je na nasem klaviru da nam pokaze koliko je dogurala sa vezbom. U jednom trenutku dok je svirala Sopenov Skerco na naslon kreveta se popeo mis, okrenuo se ka klaviru, cucnuo na sapice i pazljivo slusao. Kad smo ga spazili nastala je, naravno, vriska i piska kod zenskog dela i cim je muzika zamenjena nekontrolisanim falsetima "vidi miiiiis", zivotinjka je strugnula sa naslona pod krevet i isparila u ono sto nam se ucinilo kao nepoznati pravac. Nakon sto se auditorijum primirio nasa prijateljica je sela za klavir i krenula Skerco od pocetka. Jedva nekoliko sekundi potom isti mis se pojavio na istom mestu i u istom polozaju krenuo da uziva u prirucnom koncertu. Medjutim, ovog puta sam rukom pokazao svima da se umire i da precute, a zena koja je svirala ga, naravno, nije videla jer joj je krevet bio iza ledja.Verovali vi meni ili ne, ali taj mis je uredno preslusao ceo Skerco (ima nekih devet minuta) a da nijednom cak ni glavicom nije zavrteo u nekom drugom pravcu. Kad je Skerco bio gotov mis je skocio iza kreveta i nestao. Mesecima smo se zabavljali pricom o muzikalnom misu i kome god da smo pricali vrteo je glavom u neverici. Sumnjam da bih i ja poverovao u pricu da je nisam svojim ocima gledao. Sad ne znam da li je do Sopena, do vestine i muzickog dara moje prijateljice ili do samog misa, ali tada sam prvi i poslednji put u zivotu video zivotinju koja sa toliko paznje i posvecenosti prati koncert i uziva u njemu.
Link to comment

Хе, хе. Два случаја, оба немачки овчари (алзашки, молићу фино).Госпођа Љубица Врсајков, примадона Београдске опере, једно време је држала часове певања у стану једне девојке у Васиној. Ђаке би на вратима дочекао један импресиван „вучјак” и водио их до клавира. Када би почело распевавање („Ми-мо-ми-мо” и сл.) он би завијао барабар са певачем, а потом, када на ред дођу конкретне композиције, повукао би се у ћошак и мирно слушао све време, до краја часа. На растанку би увек цвилео, као да каже „Дођи опет!”.За разлику од њега, предобри Јефта из комшилука (фали ми и после толико година), није баш толико бегенисао класику, али је зато много волео „Плочнике Париза”, уз које је увек завијао са толиким уживањем, да сам на крају и ја почео да му терцирам. Очекивати од кучета да потрефи интонацију, било би превише чак и на овом топику, али мора му се признати да је са ритмиком сваки пут бивао све бољи и бољи. После Јефтиних солажа у „Плочницима Париза”, ни онај цртаћ са жапцем „Хелоумабејби, хелоумахани” није ми деловао баш скроз нереално (а и пролазио сам боље од оног несрећника из цртаћа, јер се Јефта није устручавао да демонстрира своју виртуозност пред „трећим лицима”...).

Link to comment
Очекивати од кучета да потрефи интонацију, било би превише чак и на овом топику, али мора му се признати да је са ритмиком сваки пут бивао све бољи и бољи. После Јефтиних солажа у „Плочницима Париза”, ни онај цртаћ са жапцем „Хелоумабејби, хелоумахани” није ми деловао баш скроз нереално (а и пролазио сам боље од оног несрећника из цртаћа, јер се Јефта није устручавао да демонстрира своју виртуозност пред „трећим лицима”...).
:) Edited by Quizmaster
Link to comment

Јесте, Квиже, баш тај!Из данашње Боликите:33pa2qe.jpgКОЈИ ОД ОВА ДВА ЈЕ ?ПРАВИ?? Јапански научници су у граду Кобе представили новинарима клонираног миша (смеђи, лево) који је ?створен? од замрзнуте ћелије мртвог миша. Додатна атракција је податак да је та ћелија била чувана читавих 16 година на температури од ? 20 степени целзијуса, што даје наду у могућност клонирања давно изумрлих животињских врста. (Фото: АФП)Ето, људи клонирају мишеве, а неки хоће да их се реше. Ц,ц,ц...

Link to comment

Еј, немаш право, просидба није реализована!Па ипак, нек Ти буде:1. Прати судове када је судопера попуњена мање од 50%, одраз је тоталне неекономичности и недопустивог расипништва;2. Мишове могу да ’раним само ван куће. У кући то није изводљиво из више него оправданих разлога.

2ug2ahf.jpg

3. Порука је послана у врло индикативно време. Жарко желим да верујем да је то само коинциденција (ал’ не вреди – ево, опет сам се најежио... Бррр...)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...