Jump to content
IGNORED

Miš u kući


FranziskaKafka

Recommended Posts

Već dve nedelje imamo miša u kuhinji. Iako se već nekoliko desetina godina drže otvorena vrata prema dvorištu kada je toplo, ovo se još nije desilo.Miš ne izlazi iz kuhinje, valjda se boji nas ili mačaka. A i mačke... čudna sorta. One su ga kanda i donele, pa im pobeg'o i sakrio se u kuhinju. Sreća u nesreći je što tamo nema šta da izgrize, sve je u kutijama i teglama (od muke je izgleda probao da glođe neki neopran tiganj :lol: ). A mačke skoro nikada ne ulaze u kuhinju, a i kada ga osete, samo pronjuškaju i odustanu jer ne mogu da mu priđu od frižidera, šporeta, sudopere...Kako ga se rešiti, tj. kako ga "ubediti" da izađe? Ima li neko ideju? :unsure:Isključene su opcije sa otrovom, mišolovkama i zatvaranjem mačke/mačaka u kuhinju. Odnosno, svi treba da budu zadovoljni ishodom. :)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • FranziskaKafka

    32

  • Waldorf

    27

  • Cruella De Ville

    12

  • Mp40

    5

hau jes :P storyfsg0.jpgRats! They fought the dogs and killed the cats,And bit the babies in the cradles,And ate the cheeses out of the vats,And licked the soup from the cooks' own ladles,Split open the kegs of salted sprats,Made nests inside men's Sunday hats,And even spoiled the women's chats,By drowning their speakingWith shrieking and squeakingIn fifty different sharps and flats.

Link to comment

^uz to da povedes racuna da ti se macke, ipak, ne dosunjaju.. jer- one ih ubijaju lagano, igrajuci se- moguce da su ga dovoljno propustile kroz sape/zube [tad-donevsi ga u kucu], da- vec dve nedelje imas misa u kuhinji, les

Link to comment

Postoji mali kavez-mišolovka sa glatkim ulazom na vrhu i uskim šiljatim završetkom koji ga sprečava da izađe. Staviš komad slanine i uleteće sigurno unutra. Možda će se malo uplašiti, ali neće se povrediti. Na kraju ga lepo izneseš u dvorište i pustiš na slobodu. :)

Link to comment

Ја сам у старим просторијама имао миша. Млад мишић, још са оном чисто браон бојом, типичном за жутокљунце. А смешан колико је трапав. Први пут сам га затекао у металној перфорираној корпи за отпатке. Док се панично пео изнутра, па док се пребацио преко ивице, па сасуљавао низ спољну страну, могао сам да га ухватим десет пута. На крају сам подметнуо ногу, да не падне, онако смотан, на под (што се, нормално, и десило – мислим, пао би на под).Редовно сам му сипао воду у удубљење у поду (срећом, чистачице се не мешају превише у свој посао, па не загледају у сваки буџак), и остављао мрвице којечега што би остало после паузе за клопу. Први пут, то је било пет-шест зрна кикирикија. Он излети, ћапи прво зрно и побегне. Излети, ћапи друго, побегне. Кад је видео да му не прети ништа, по треће је ишетао разбацујући се к’о Рамбо. Па стане, па ме гледа оним браонкастим окицама...Ех, био сам на одличном путу да се потпуно спријатељимо. Али, онда смо се преселили у нове просторије... колико има од првог новембра? Ето, толико је прошло, а мени још увек криво. Теши ме то што је, спрат изнад мог бившег ћумеза, сада ресторан. Па, ако је био паметан...

Link to comment
:wub:Izgleda da je resenje ta "misolovka". Hvala. Jos samo da je pronadjem i kupim. Nisam bas u toku sa tim zamkama za hvatanje zivotinja, makar bile i humane. :unsure:Ili da se sve odmakne od zida i da se mis ulovi... rucno. :) Ne bi mi bio prvi put da ih drzim u ruci, bas su cakani. :wub:Pokusala ja neku improvizaciju sinoc - jok, poj'o samo jednu mrvicu hleba od tri ponudjene "na tanjiru", a one pahuljice u "klopci" nije ni omiris'o. Opasan neki misonja. ^_^ Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Nije valjda da se meni obracas? :unsure: Vidis da necu da ga povredim, hocu samo da mu pomognem da izadje. Osim toga, umrece od gladi tamo jer ama bas nista ne moze da strpne, sve je "neprogrizljivo". :mellow:

Link to comment

Srpski zivalj oduvek je pridavao magijske moci misu u domu. Ako je o Bozicu, dobro je kakvog misa ili pak puha pri ognjistu imati. Prvi ukucanin koji osvane budan o badnjem danu i spazi glodarskog raba Bozjeg neka glasno povice "Koliko mis brka imo, toliko mi shenica rodila" pa nek onda prst u svoju guzicu duboko zavuce i na ragastovu nacrta 4 ocila izmetom (govnom). Ostali ukucani da triput prodju kraj toga i da se prekrste. Posle najradosnijeg hriscanskoga praznika (Sveti pravedni Joakim i Ana) ubrisati to posteljicom prve zene koja se u komsiluku porodi.Iz knjige "Pravoslavni obicaji Stiga i Pcinjskog okruga" - Dr. Zemljorad Karakurcubic Gladnica

Link to comment
Nije valjda da se meni obracas? :unsure: Vidis da necu da ga povredim, hocu samo da mu pomognem da izadje. Osim toga, umrece od gladi tamo jer ama bas nista ne moze da strpne, sve je "neprogrizljivo". :mellow:
pa daj mu hranu da ne crkne od gladi. pripitomi ga, pa ga lepo uzmi u ruku i iznesi napolje, po mogucstvu, ne nekoj macki u sape <_< glodari su medju inteligentnijim zivotinjama, i treba zaista biti necovek i postavljati bilo kakve zamke, pa i "humane". te "humane" zamke su valjda potekle od istih onih umova koji su smislili da se lovom `regulise priroda`... nadmudri misa. ipak je to jedan maleni stetocina, niza vrsta, trebalo bi da je lako <_< licno sam uhvatila 2 komada, ali posto ne zivim sama, morala sam da ih nosim napolje, teska srca.
Srpski zivalj oduvek je pridavao magijske moci misu u domu. Ako je o Bozicu, dobro je kakvog misa ili pak puha pri ognjistu imati. Prvi ukucanin koji osvane budan o badnjem danu i spazi glodarskog raba Bozjeg neka glasno povice "Koliko mis brka imo, toliko mi shenica rodila" pa nek onda prst u svoju guzicu duboko zavuce i na ragastovu nacrta 4 ocila izmetom (govnom). Ostali ukucani da triput prodju kraj toga i da se prekrste. Posle najradosnijeg hriscanskoga praznika (Sveti pravedni Joakim i Ana) ubrisati to posteljicom prve zene koja se u komsiluku porodi.Iz knjige "Pravoslavni obicaji Stiga i Pcinjskog okruga" - Dr. Zemljorad Karakurcubic Gladnica
:lol::lol::lol: MP40, ako te sad ne zaprosim, necu nikad nikog! :wub: Edited by Cruella De Ville
Link to comment
ipak je to jedan maleni stetocina, niza vrsta, trebalo bi da je lako
Reci da se salis. Reci da ni ti nisi procitala prvi post.A posle dodji da mi pomeris sve tzv. kuhinjske elemente, odn. da ih izneses iz kuhinje "2x2", kroz vrata "1x1", posto je to ocigledno jedino resenje (a i pominjala sam ga). Ako vec nema tzv. konstruktivnih resenja...:mellow:Ocete li celivati ta ocila? :lolol:
Link to comment
Reci da se salis. Reci da ni ti nisi procitala prvi post.A posle dodji da mi pomeris sve tzv. kuhinjske elemente, odn. da ih izneses iz kuhinje "2x2", kroz vrata "1x1", posto je to ocigledno jedino resenje (a i pominjala sam ga). Ako vec nema tzv. konstruktivnih resenja... :mellow: Ocete li celivati ta ocila? :lolol:
ajde, ajde! ja sam imala slucaj ispod uzidanog plakara, koji se delom izdize iznad poda u visini od najvise 1.7 cm. primenjena je taktika namamljivanja, pritajivanja & iscrpljivanja. posle nekih 5 sati svi izvukosmo zive glave ^_^ edit: da sam se rukovodila tvojom strategijom gole snage, verovatno bih razvalila plakar sekirom :P Edited by Cruella De Ville
Link to comment
edit: da sam se rukovodila tvojom strategijom gole snage, verovatno bih razvalila plakar sekirom :P

(Ne mogu da verujem. Uzdrzacu se od daljih komentara uzroka i povoda za ovo. :ph34r: )Sta je 1,7 i samo ISPOD plakara prema celoj kuhinji i prakticno neogranicenoj visini? Moze biti bilo gde, moze u sekundi smugnuti na bilo koje drugo mesto, ne mozes u kuhinju ugurati ni 3 osobe, a eto ne da se namamiti ni u mrklom mraku ni u potpunoj tisini. Pa ti to pomnozi sa 5 sati i uzmi godisnji odmor.Vidim da nemas "konstruktivan" savet, samo bi da zaj... da.

Edited by FranziskaKafka
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...