Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

22 hours ago, Zli Gli said:

Moze jako slicno nesto da se nadje, spusti se cena ciganski i eto oko 3900 a manje km. Plus troskovi na to, naravno. 522fed09a516fa8c92156c0985320f4f.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

Dobio ponudu da menjam svoju muku od Urban Cruisera glavu za glavu za Octaviu.Sta ti je Tojota i 4x4.Sutra Skoda na pregled kod mehanicara da mi ne uvale macku u dzaku i InsAllah da je uzmem.

Link to comment
37 minutes ago, Lancia said:

Ja ovo nikad nisam razumeo, zasto onda uzimas 1 atraktivan pick-up i upropastis ga hardtopom :sad:

 

Jer je praktično. Takav auto  je i koristan.

 

ford-ranger-hardtop-lp-sammitr-tl1-540x3

  • +1 1
Link to comment

Ovde ce pre biti neki F-150 nego Ranger, ali to kad predjem da zivim iz suburbs-a na pravo selo. Inace mislim da na tom cudu u 4x4 varijanti se prebacuje sa pogona na sva 4 na zadnji pogon.

 

10 hours ago, Peter Fan said:

Jesi gledao Nissan Rogue? ili pak Quicks? Ili Subaru Forester?

 

Gleda se Forester, ne znam zasto ga nisam ubacio na onu listu.  Sto se tice Nisana, vidim da oni dolaze sa CVT menjacima, i sta znam... Mozda sam malo staromodan, ali ne ulivaju mi nesto poverenje takve novotarije.

 

A ovaj Cherokee koji trenutno vozim mi se sve vise svidja, ali isklljucvo iz estetskih razloga. Auto je prelep, ne znam da li je lepsi spolja ili iznutra. Zato ide kao baba na auto modu, a kad se prebaci na sport menjac zna da randomly cima, plus sto se potrosnja znacajno povecava. Rucice i dugmici su uzasnog kvaliteta, neverovatno je koliko odudaraju od kvaliteta ostatka enterijera.

lPOHWML.jpeg

 

Link to comment
40 minutes ago, Biohemija said:

 

Gleda se Forester, ne znam zasto ga nisam ubacio na onu listu.  Sto se tice Nisana, vidim da oni dolaze sa CVT menjacima, i sta znam... Mozda sam malo staromodan, ali ne ulivaju mi nesto poverenje takve novotarije.

Pa CVT se prave decenijama, a Nissan je prilicno pouzdan.

 

Jesi gledao Chevrolet Traverse ili Trailblazer? Takodje novi Ford Bronco?

Link to comment

Jedno glupo pitanje - jel iko po tim Amerikama vozi limuzinu, hecbek, obican neki auto, ili je pod obavezno kad se ode tamo da se vozi pikap ili makar dzip? Moj drug otisao pre 6 7 godina, ovde vozio Punta i to nije ni znao da vozi kako treba a tamo uzeo Tojotu Rav 4 nesto 3.7 benzin valjda. Ovaj drugi iz Majamija uzeo novu Mazdu CX5 ali isto neki motor turbo benzinac jak, tamo nema ove fore 1.6 i slicno izgleda.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

@Peter Fan Uzecu u obzir Nissan, hvala. Nemam iskustva sa CVT pa sam  zato skeptican, osim sto sam malo vozio Suzuki Ignis i nije mi se ni malo dojmio osecaj. Mada je to mozda i do samog auta. Chevy nikako, dosta mi je GM-a. A Bronco mi na zalost dobro probija budzet.

 

@zorglub Pa obzirom da su me gabariti auta u incdentu pre desetak dana spasili da ne prodjem gore, radije ne bih da ulazim u nesto manje od ove klase. Pogotovo sto dosta vremena provodim za volanom, a ovde se stalno desavaju sranja.

 

@Zli Gli Ima :D

Spoiler

lhd-model-3-social

A dosta se vozi i Toyota Prius na primer

 

Inace to sto mi se desilo je bilo bas bizarno.  Kamion prosao kroz crveno i udario vozilo koje je islo u suprtnom smeru od mene, I bacio ga na mene. Ulica sa po 3 trake po smeru. Cudo je da niko nije bio teze povredjen.

 

 

E da, jos jedan veliki plus za Cherokee. Danas mi se zabio ekser u gumu, i bacim pogled u gepek da vidim sta je tamo za slucaj da ne stignem do vulkanizera. Ima rezervni tocak i to normalne dimenzije :kecman:

 

 

Link to comment
8 hours ago, Biohemija said:

Pa obzirom da su me gabariti auta u incdentu pre desetak dana spasili da ne prodjem gore, radije ne bih da ulazim u nesto manje od ove klase. Pogotovo sto dosta vremena provodim za volanom, a ovde se stalno desavaju sranja.

 

Vidi, drago mi je da si dobro i zdravo, ali mislim da je takav ishod više do modernih sigurnosnih rešenja nego do samih gabarita. Rekoh već, tom logikom ćemo svi na kraju voziti BOV i BTR, a bogati Abramse i Merkave.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, zorglub said:

 

Vidi, drago mi je da si dobro i zdravo, ali mislim da je takav ishod više do modernih sigurnosnih rešenja nego do samih gabarita. Rekoh već, tom logikom ćemo svi na kraju voziti BOV i BTR, a bogati Abramse i Merkave.

Skoro sam prisustvovao jednom jezivom prevrtanju novog Pola, nema sta tu da se popravlja, ali zato je kabina ostala neostecena a devojka s jednom modricom na kolenu.

  • +1 2
Link to comment
13 hours ago, Zli Gli said:

Jedno glupo pitanje - jel iko po tim Amerikama vozi limuzinu, hecbek, obican neki auto, 

Ja.

 

13 hours ago, Biohemija said:

 A Bronco mi na zalost dobro probija budzet.

OK, a sta kazes za ovo:

 

Ford attracts younger and more female buyers with new $20,000 Maverick pickup

Ford attracts younger and more female buyers with new $20,000 Maverick pickup (msn.com)

 

( a moze nisi mlad, niti zensko pa nije za tebe :tongue:)

Link to comment
5 hours ago, zorglub said:

 

Vidi, drago mi je da si dobro i zdravo, ali mislim da je takav ishod više do modernih sigurnosnih rešenja nego do samih gabarita. Rekoh već, tom logikom ćemo svi na kraju voziti BOV i BTR, a bogati Abramse i Merkave.

pravda za armatu :happy:

Link to comment
12 hours ago, zorglub said:

mislim da je takav ishod više do modernih sigurnosnih rešenja nego do samih gabarita.

 

Može auto da ima rešenja koliko hoćeš ako nema veličinu i masu u npr čeonom sudaru. Ili u prolasku kroz crveno.

Edited by desboj
  • -1 1
Link to comment

Jedna devojka iz SM sto je kupila od mene Ford Kugu pre godinu dana imala saobracajku nedavno, opalio je pijani lokalni lik u sluzbenom autu sa strane dok je bila u polukrivini i prevrnula se par puta, totalna steta. Sad ceka odstetu i da kupi neki auto opet, ja joj rekao ne moras dzipa, uzmi nesto obicno, hecbek neki srednji... Kaze opet Kugu, da sam bila u manjem ne bi bila samo malo ugruvana.

Mozda gresim ali mislim da je tu ipak bar 51% sreca.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...