Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Pretpostavio sam da je ALL4 za pogon ali mislio mozda i neka verzija, sta znam, ima ih dosta.

Prevoz iz Ciriha i okoline je standardno oko 550e pa ide po 50 vise sto je auto dalje ali su zato zaklali sa cenama carine/poreza, pogotovo novija skuplja kola. Ja sam uvezao Ford Kugu 2015 pre poskupljenja i platio carinu tipa 900e a pre 2 3 meseca isto godiste 1700, s tim sto ima fora ako je auto proizveden van EU onda to ide jos skuplje dosta, plus caka kad predje odredjenu katalosku vrednost imas fazon kao neki ekstra luksuz, hteo sam Kugu novi model 2017. za trgovinu i racunao do 2200e carinu, ono mi lik napisao oko 3500, nr ieplati ti se zbog toga i toga. Rodjaka htela BMW X1 2016. da prevede iz Ciriha u BG, vratila se da zivi u Srbiji... Oko 4000e carina, za sad ga ostavila kod muza, odustala iz principa iako imaju silne pare. Ubili su masivni uvoz dobrih novijih kola solidno, sto veci stariji krs manje su i skocile cene.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

A za MFK ili nisi ni gledao ili losa pretpostavka. Pogledao sam samo 4 komada najjeftinija kao primer, dva su jul i decembar prosle godine, jedan avgust 2021. a ovaj neki meni najbolji 1.6 benzinac 122ks ALL4 automatik od 13 750chf, taj ima MFK od pre mesec dana. I imas ocene prodavaca, takva kola mahom prodaju svajcarske auto kuce a ne braca Arapi, evo taj ima 12 ocena i sve petice.

Ova bela Kuga 2015. sto sam prodao, 150 hiljada km, italijanski deo ali isto renomirana auto kuca bila. Od ulaganja doduvao sve 4 gume i udario par tackica lakom na prednji branik od kamencica, auto bukvalno stigao kao iz fabrike osim toga. I ovi ostali noviji sto sam kupovao u skroz ispravnom stanju, sve stigne kao novo, jako dugo nisam nista kod limara farbao. Za Mini od 12 13 soma franaka i svezim MFK su ti sanse da se zajebes otprilike nula, ostaje ti samo potencijalna matematika da se uklopis, bojim se da bi u troskovi bili tipa 3 i po soma.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Ako bih kupio nov auto u Srbiji da li bi bilo problema da ga odvezem i registrujem u Nemačkoj?  Pogotovo što gledam Japance? Svrbi me da se ratosiljam 5008 i dok mogu da uzmem novo, ali emigracija će padne u dogledno vreme pa nisam pametan dal da čekam sa kupovinom...

Edited by desboj
Link to comment

Posto mi se vec nakon nepunih 5 meseci zivota u USA deslo ovo 

Spoiler

GkQI4YL.jpg

GkQI4YL.jpg

f7ZuAkb.jpg

 

trenutno sam u procesu hitne kupovine novog vozila. Zvuci kao zanimljiv zatak kupovina auta u Americi, ali obzirom na to da je stanje na trzistu blago receno jezivo, nece ovo biti bas lako.

 

Dakle, trazi se compact SUV/crossover, a projektovani budzet je oko $15.000, mozda moze do $20.000 da se nategne u zavisnosti koliko me osiguranje isplati. Sugestije dobrodosle :)

 

Izbegao bih  turbo benzince, kao i glupavi CVT menjac. Takodje bih da izbegnem ako mogu i evropske proizvodjace, kao i amrericke izuzev Forda. 

 

Trenutni short list:

Toyota RAV4 2.5 benz, Honda CRV 2.4 benz (tesko za naci po smislenoj ceni i bez ogromne miljaze)

Mazda CX-5 Touring (slicno kao ova dva iznad, ali nije bas tako crno)

Ford Edge 3.5 (vozio ga par dana, svidja mi se)

Ford Escape 2.5 benz (ne svidja mi se bas, a hvale ga i uglavnom su sa turbo motorom lepo opremljeni, a necu turbo)

Hyndai Santa Fe Sport 2.4 (kako stoje stvari mozda i najrealnija opcija)

 

Inace trenutno vozim car rental Jeep Cherokee Latitude 2.4, 4x4 i tja... Utisci su podeljeni. Udobnost je vrhunska, kao i potrosnja. I stvarno je classy, pogotovo sa opremom koju ima ovaj sto ja vozim. Sa druge strane prakticnost i nije neka jer je prtljaznik mizerija. Malo sam istrazivao i vidim da automatski menjac ima tendenciju da se raspada nakon predjenih 100.000

 

 

 

Edited by Biohemija
Link to comment

Ono jeste mocan i spolja i iznutra. Bas ovaj mi zapao za oko.

 

Spoiler

FPe4Vxl.jpg

bWGooK1.jpg

 

Zasto ne turbo benzin? Hocu da puno ne razmisljam koje gorivo sipam, kojie mi ulje stavljaju na zameni, itd. Jeste turbo benz zabavniji za voznju, ali meni treba auto da ga gazim sto vise i sto duze. A imam i lose iskustvo sa Opelovim (GM) 1.6T benzincem

 

 

Edited by Biohemija
Link to comment

Super je Ford Edge za vožnju. Probao sam ga par dana. Doduše malo skuplji za održavanje i veća potrošnja od ostatka sa liste, ali ako se pojavi dobar primerak, zašto da ne. Biće ovo svakako jedna panic buy akcija :ph34r:

 

 @askeladden

Što ste tiče turba, kupujem polovan auto, tako da neka hvala. Ne mogu da znam pouzdano kako je održavan pre mene.  Imao sam tu nesreću da mi zapadne primerak sa manje od 100k km i ubijenom turbinom. Izgleda da je neki majstor menjao ulje na fabricki preporucenih 30k i to gradske vožnje. Plus što je auto nastavio da troši ulje in nakon remonta turbine. A da ne spominjem da za remont turbine ovde treba dati tipa 5 puta više $$ nego u Srbiji. 

Link to comment
On 29.10.2021. at 5:49, Zli Gli said:

Pretpostavio sam da je ALL4 za pogon ali mislio mozda i neka verzija, sta znam, ima ih dosta.

Prevoz iz Ciriha i okoline je standardno oko 550e pa ide po 50 vise sto je auto dalje ali su zato zaklali sa cenama carine/poreza, pogotovo novija skuplja kola. Ja sam uvezao Ford Kugu 2015 pre poskupljenja i platio carinu tipa 900e a pre 2 3 meseca isto godiste 1700, s tim sto ima fora ako je auto proizveden van EU onda to ide jos skuplje dosta, plus caka kad predje odredjenu katalosku vrednost imas fazon kao neki ekstra luksuz, hteo sam Kugu novi model 2017. za trgovinu i racunao do 2200e carinu, ono mi lik napisao oko 3500, nr ieplati ti se zbog toga i toga. Rodjaka htela BMW X1 2016. da prevede iz Ciriha u BG, vratila se da zivi u Srbiji... Oko 4000e carina, za sad ga ostavila kod muza, odustala iz principa iako imaju silne pare. Ubili su masivni uvoz dobrih novijih kola solidno, sto veci stariji krs manje su i skocile cene.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

zli glinticu, s obzirom da si u materiji - koliko traje carinjenje vozila, koliko je smaranje, da li mi treba spediter? 

Link to comment

Od momenta kad auto dodje na carinu, traje od dan do par dana, zavisi koliko si dobar sa spediterom i koliko mu gori da ti naplati sto pre. Ide to brzo bas.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
40 minutes ago, Zli Gli said:

Od momenta kad auto dodje na carinu, traje od dan do par dana, zavisi koliko si dobar sa spediterom i koliko mu gori da ti naplati sto pre. Ide to brzo bas.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

hvala! ima lli neki tehnicki ili samo pogledaju papire i to je to? jesi li imao slucaj da neko vraca kola u srbiju (moj slucaj), da li mu rokaju carinu?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...