Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Radi se pregled auto moto saveza, to je neka vrsta pregleda tehnicke ispravnosti i ono da li je auto cist u Interpolu, sta vec. Inace, koliko sam ja skontao, carina odavno ne postoji tj. ukinuta je ali ima taj porez sto je rene pomenuo i dodje mu ga na isto, samo ljudi govore da je to kao carina valjda po navici.

Do pre par meseci je bilo prilicno povoljno a onda su ukinuli toleranciju na fakturisanje po kataloskoj vrednosti i otisle cene u tri lepe, pogotovo za novija kola.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Plaća se na svako vozilo koje nije iz EU, tj. da budem precizniji, koje ne poseduje EUR1 obrazac o poreklu robe.

Kao i sve, ti papiri su se falsifikovali masovno, što je država, naravno, znala. Kad je zglajznuo fudbaler, onda su i tu krenuli da zatežu, tako da se sad plaća i carina za veliki broj automobila...

Link to comment

Za nas koji se bavimo uvozom je tvrda prica, sa krajnjeg kupca je i dalje ok jer mozes da bar uzmes kvalitetan auto od preko po nekoj ceni kakva je u Srbiji, ako vec ne i jeftinije sto je moglo mozda do sad u nekim slucajevima. Evo par primera pre i posle poskupljenja.

Opel Korsa 2007. bilo oko 450e, sad oko 600
Pasat B6 karavan 2007. bilo oko 500, sad 700

Golf 6, Astra J, recimo 10ak godina starosti
Bilo 550, 600, sad 850, 900

Golf 7, neki dzip tipa Tiguan ili Kuga, 2013+
Otislo od 500, 600 pa do 1000 jace

Dodatna sranja su kola preko neke kataloske vrednosti i kola proizvedena van EU, tu ide kidanje u meso. Npr. ja sam prodao tri komada Citroen C4 Aircross, fensi dzipici 2013-2014. godiste koji su sklapani u Japanu. Placao carinu od 1100 do 1200 za sva tri a posle poskupljenja otislo na 2500. Za ove par godina starosti koji dosta vrede da ne pricam, razlika i po par hiljada.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment

Ako nekoga odavde zanima uvoz konkretno iz Svajcarske, mogu da pomognem uz minimalnu naknadu tj. cast, radio sam to vec bliskim prijateljima i sva kola su tip top. Naravno, sto mladji auto, manje sanse za neprijatna iznenadjenja. Radim sve radnje, ispitujem o kolima, trazim dodatne slike i snimke, kukam kao najgori ranjenik da se snizi cena, nekad brat ili ujak obidju auto ako je u blizini Ciriha, vozaci javljaju ako primete neku nepravilnost prilikom preuzimanja pa moze da se odustane, mada nisam imao takvih slucajeva srecom, par sitnih kvarova primecenih na starijim kolima sa 250+ hiljada km.

Za sad je samo bivsa zena jednog forumasa uzela auto pa nemam neki uzorak, a i stariji auto je u pitanju, Clio 2010. bese valjda. Neka se javi on sa utiscima, bas me zanima jel zadovoljna a nije bilo u redu da cuvam broj, jel...

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • Wub 1
Link to comment
28 minutes ago, Zli Gli said:

Moze jako slicno nesto da se nadje, spusti se cena ciganski i eto oko 3900 a manje km. Plus troskovi na to, naravno. 522fed09a516fa8c92156c0985320f4f.jpg

Sent from my M2012K11G using Tapatalk
 

E sad,to za km.Ovde u NO im je manji posao da prevare ljude sa duplim zajmom,uvaljivanjem poluraspada nego da diraju sat?Za to se nesto lako cvrlji robija dok ako nekoga prevaris ono tipa lampica se upali dva dana posle kupovine,onda pocinju igranke sa advokatima,ponuda za poravnjanje na kupcevu stetu.Policija ostecenoj strani daje zabranu prilaska da ne bi izjebani Jaroslav kome su u auto placu na ime digli dva kredita za isti auto,lomio noge ruke.Generalno sve im ide u prilog,prevarantima mislim.Na kraju uvek proglase bankrot i cao,otvore novu firmu odmah pored stare.Hocu reci,sve radi u km ne diraj.

Edited by askeladden
Link to comment

Ovamo nema muljanja oko km, objasnio mi ujak sve sta i kako a i brat zna neke fore. Svaki auto koji se prodaje a da moze da ide na njihov tehnicki je cist sa kilometrazom 100%, postoje neki slucajevi bez servisne istorije ali to su jeftina matora kola. Plus pogledas ocene prodavca, ovaj konkretno je vrhunska garaza.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

Link to comment
On 2.11.2021. at 16:12, Biohemija said:

Posto mi se vec nakon nepunih 5 meseci zivota u USA deslo ovo 

  Reveal hidden contents

GkQI4YL.jpg

GkQI4YL.jpg

f7ZuAkb.jpg

 

trenutno sam u procesu hitne kupovine novog vozila. Zvuci kao zanimljiv zatak kupovina auta u Americi, ali obzirom na to da je stanje na trzistu blago receno jezivo, nece ovo biti bas lako.

 

Dakle, trazi se compact SUV/crossover, a projektovani budzet je oko $15.000, mozda moze do $20.000 da se nategne u zavisnosti koliko me osiguranje isplati. Sugestije dobrodosle :)

Jesi gledao Nissan Rogue? ili pak Quicks? Ili Subaru Forester?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...